Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: jacekV »

remzibi pisze:
Masz absolutna racje, dlatego mamy tyle wypadkow samochodowych,
ale czy chcesz zakazac posiadania samochodow i zakazac zdawania na prawo jazdy ?
Nie.
Samochód konstrukcyjnie i w przeznaczeniu nie służy do zabijania.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: remzibi »

jacekV pisze:
remzibi pisze:
Masz absolutna racje, dlatego mamy tyle wypadkow samochodowych,
ale czy chcesz zakazac posiadania samochodow i zakazac zdawania na prawo jazdy ?
Nie.
Samochód konstrukcyjnie i w przeznaczeniu nie służy do zabijania.
Idiota ktory trafil do rzadu, konstrukcyjnie i w przeznaczeniu , nie sluzy do rzadzenia, a niestety jednak rzadzi.
Zycie to nieustanne wyznaczanie kompromisu w rzeczywistosci oraz proba jej poprawienia.

Bron konstrukcyjnie i w przeznaczeniu sprawia, ze ludzie staja sie rowni, a co za tym idzie zaczynaja sie szanowac, oraz szanowac swoje prawa (nawet idiota w rzadzie to wie).
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 sty 2016, 16:58 przez remzibi, łącznie zmieniany 2 razy.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: majcool »

To i ja dorzucę- skoro są pomysły o powolnym przyzwyczajaniu do broni, warto przytoczyć przypomniane parę lat temu hasło 'mój dom moją twierdzą'. Rejestracja broni do obrony członków rodziny i mienia- pozwolenie zezwala na użycie tylko w miejscu zamieszkania.

Dexx
Koniec końców jeśli chociaż 5 procent z osób które ja znam, a które w tej chwili chciałby mieć ułatwiony dostęp do broni, ją dostanie - też będę musiał kupić broń żeby czuć się bezpiecznie.
A masz już maczetę lub choćby nóż myśliwski bo te 5% ma nieograniczony dostęp do tych przedmiotów; co więcej, w niektórych dzielnicach biegają z nożami czy siekierkami za pazuchą. Problem leży w radzeniu sobie z takim elementem/zjawiskami a nie w samym posiadaniu.
A rejestracja broni daje do myślenia- stąd rozsądny człowiek, podobnie jak noża, użyje jej tylko w krytycznej sytuacji. Aby użyć kostki brukowej na manifestacji przeciwko np. tęczy nie trzeba jej rejestrować.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Pieth »

http://statystyka.policja.pl/st/informa ... alnej.html a przypominam kolegom, że broń palną od 1999 można kupić w sklepie na rogu i przed wejściem ustawy o broni historycznej nawet policja grzmiała o tym że zrobi się gnój.
Jak widać obywatele są jednak trochę rozgarnięci.
Porównywanie nas do USA to nieporozumienie, bo to zupełnie inna mentalność. U nas od 250lat broń była praktycznie zakazana lub niedostępna w USA nawet najbiedniejszy traper miał przynajmniej 2szt i była i jest w dalszym ciągu na podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych.
Zdarza mi się pokazywać coś ze swojej kolekcji (to też mój konik) różnym osobom i mogę tylko z przykrością stwierdzić, że zwłaszcza młodzi ludzie w ogóle nie umieją się z tym obchodzić, nie znają podstaw bo im nikt tego nie przekazał i nie zaszczepił :-( bo to nie instrukcja od mixera czy "drona"
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Jagoda »

Pieth pisze: Dla tych co nie bardzo w temacie powiem że mój Remik ma większą szybkostrzelność, lepszą celność i skuteczność od współczesnych konstrukcji.

No nie...... :lol:
Mam Remika (colt nie ma całej "ramy" i to mi nie pasi)
Na IPSC (liczy się i szybkostrzelność, i celność) używałem argentyńskiej wersji beretty.
To co piszesz, to niestety baja dla tych co nie bardzo w temacie :-P
Wychodząc na zawody z Remingtonem ( czarno-prochowcem) odpadłbym w pierwszym podejściu :mrgreen:
A skuteczność?
Proponuję colta wz. 1911 (produkowany z drobnymi zmianami do dziś)

jacekV - niezły link dałeś.
Może który, kto za dostępem powszechnym do broni zarzuci brak logiki w wypowiedziach tego "artykułu"
Albo zaprzeczy argumentom podając swoje.


Jagoda.........................
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 sty 2016, 18:01 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: majcool »

Pieth pisze:zwłaszcza młodzi ludzie w ogóle nie umieją się z tym obchodzić
Chcesz powiedzieć, że Grand Theft Auto niczego ich nie nauczyło? :mrgreen: Pokolenie, które potrafi przelać hektolitry cyfrowej krwi a dać im gwóźdź i młotek bez instrukcji obsługi to cię pozwą za spuchnięty palec- takim na początek tylko kulki BB i plastikowe scyzoryki.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Jagoda »

majcool pisze: - takim na początek tylko kulki BB i plastikowe scyzoryki.
No co Ty.
Jeszcze jeden drugiemu oko wybije.
A scyzoryki nie plastikowe co najwyżej styropianowe. :mrgreen:

Jagoda.................
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: remzibi »

Jagoda pisze:
Pieth pisze: Dla tych co nie bardzo w temacie powiem że mój Remik ma większą szybkostrzelność, lepszą celność i skuteczność od współczesnych konstrukcji.

No nie...... :lol:
......
To co piszesz, to niestety baja dla tych co nie bardzo w temacie :-P
..........................
No to nie baja do pierwszych 5 strzalow :-) , a potem to rzeczywiscie baja.
Na dymice bez ograniczen ammo, np. CZ75 Shadow biore 50szt, w 3 magach po 17+17+16 , i udaje mi sie polozyc wszystkie 30 celow 40 sztukami w 60sekund, nie jest zle, ale z Remikiem tego nie wykonam :-) .
Ale w dynamice gdzie mamy tor np. 10 sztrzalow bron krotka, 10 karabinek itp. to spokojnie 2 Remiki(czy cokolwiek innego) daja rade :-) . Wbrew pozorom rewolwery SA i karabinek lever action, jest tak dobry jak pistolety wspolczesne i karabinki na ammo posrednia jak AK czy AR'o podobne .
W strzelaniu statycznym, celnosc i nie ustepuje broni wspolczesnej, moc obalajaca jest tez wystarczajaca aby dziurke w celu zrobic .
Ale chyba odchodzimy od tematu ;-) .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: jacekV »

remzibi pisze:
jacekV pisze:
remzibi pisze:
Masz absolutna racje, dlatego mamy tyle wypadkow samochodowych,
ale czy chcesz zakazac posiadania samochodow i zakazac zdawania na prawo jazdy ?
Nie.
Samochód konstrukcyjnie i w przeznaczeniu nie służy do zabijania.
Idiota ktory trafil do rzadu, konstrukcyjnie i w przeznaczeniu , nie sluzy do rzadzenia, a niestety jednak rzadzi.
Zycie to nieustanne wyznaczanie kompromisu w rzeczywistosci oraz proba jej poprawienia.
Pełna zgoda.
remzibi pisze: Bron konstrukcyjnie i w przeznaczeniu sprawia, ze ludzie staja sie rowni, a co za tym idzie zaczynaja sie szanowac, oraz szanowac swoje prawa (nawet idiota w rzadzie to wie).
Ludzi stają się równi ... powiadasz...i zaczynają się szanować... twierdzisz... hmmmm, coś mi ten (wybacz) bełkot przypomina...

No to zróbmy takie ćwiczenie intelektualne :-/

Kupuję sobie (i uzyskuję zezwolenie) na no.. np. Berettę N9, nie żebym był wybredny... sąsiad aby być równym i bardziej szanowanym, tak jak w Twojej imaginacji, kupuje sobie coś... eeee tak idziemy na skróty... AK47. Dobra ?
ALE
Inny sąsiad poczuł się gorszy, aby nam dorównać i poczuć się równym, kupił sobie czołg. Kichać to ... Atomowy Podwodny z Głowicami.

Mnie puszczą nerwy, bo ten gnój sąsiad skatował psa, albo żone, albo dziecko, albo Cyklistę...?
Widziałeś mój avatar - nie wiesz do czego jestem zdolny - jak każdy OBCY Ci człowiek.

No a potem już z górki, ten sąsiad od czołgu, wiadomo kumpel od tego z Kałachem, nie popuścił zniewagi...

I tak jedyne ssaki na tej planecie, z umiejętnością abstarkcyjnego myślenia, zaje... ły się nawzajem.

Czego Tobie i innym nie życzę.

P.S. Wybacz ten przydługi wywód, ale wobec tak niebezpiecznych stwierdzeń O RÓWNOŚCI I POSZANOWANIU uznaję tylko jedną BROŃ.

ZABIĆ ŚMIECHEM
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 sty 2016, 20:41 przez jacekV, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Pieth »

Jagoda pisze:
Pieth pisze: Dla tych co nie bardzo w temacie powiem że mój Remik ma większą szybkostrzelność, lepszą celność i skuteczność od współczesnych konstrukcji.

No nie...... :lol:
Mam Remika (colt nie ma całej "ramy" i to mi nie pasi)
Na IPSC (liczy się i szybkostrzelność, i celność) używałem argentyńskiej wersji beretty.
To co piszesz, to niestety baja dla tych co nie bardzo w temacie :-P
Wychodząc na zawody z Remingtonem ( czarno-prochowcem) odpadłbym w pierwszym podejściu :mrgreen:
A skuteczność?
Proponuję colta wz. 1911 (produkowany z drobnymi zmianami do dziś)

jacekV - niezły link dałeś.
Może który, kto za dostępem powszechnym do broni zarzuci brak logiki w wypowiedziach tego "artykułu"
Albo zaprzeczy argumentom podając swoje.


Jagoda.........................
Jak się domyślasz pisałem o rewolwerze i żeby nie gadać "po próżnicy" stawię się na pojedynek na dowolnej strzelnicy na terenie Wielkopolski.
Warunek będziesz strzelał z dowolnego rewolweru współczesnego w kalibrze min 9mm, oddajemy min 10 strzałów na szybkość i celność, o skuteczności pogadamy przy ognisku ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: jelcyn »

Aż się przyjemnie robi patrząc ile frajdy macie pisząc w niektórych wątkach.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Jagoda »

jacekV pisze: Inny sąsiad poczuł się gorszy, aby nam dorównać i poczuć się równym, kupił sobie czołg. Kichać to ... Atomowy Podwodny z Głowicami.
:-D :-D :-D
Ja biorę lotniskowiec- "typ ostatni" z pełnym wyposażeniem i obstawą :lol:
Kto mi fiknie?
Chyba tylko Rurek co mi dwururką( a może krawatem )przed nosem pogrozi? :-D - mam nadzieję, że nie czyta tego tematu :roll:

Wracając do tematu
Uważam, że broń kalibru 0.22 i niesamopowtarzalna powinna być dostępna za rejestracją i przestrzelaniem (mam nadzieję, że wszyscy w tej dyskusji wiedzą o co chodzi i co to znaczy).To powinno zaspokoić cele rekreacyjne.
Dla celów sportowych typu IPSC (tutaj to poważna sprawa -pukawki) zezwolenie powinno być wymagane i broń przestrzelana również.


Jagoda...............
Pozdrawiam. :), :)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Jagoda »

jelcyn pisze:Aż się przyjemnie robi patrząc ile frajdy macie pisząc w niektórych wątkach.
A Ty popcorn już nabył? :mrgreen: :mrgreen:

Jagoda................
Ps.
Jakby nie było to Hyde Park.
Jednak temat nie jest taki błahy. :roll:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Jedrula »

Jagoda pisze:
jacekV pisze: Inny sąsiad poczuł się gorszy, aby nam dorównać i poczuć się równym, kupił sobie czołg. Kichać to ... Atomowy Podwodny z Głowicami.
:-D :-D :-D
Ja biorę lotniskowiec- "typ ostatni" z pełnym wyposażeniem i obstawą :lol:
Kto mi fiknie?
Chyba tylko Rurek co mi dwururką( a może krawatem )przed nosem pogrozi? :-D - mam nadzieję, że nie czyta tego tematu :roll:

Wracając do tematu
Uważam, że broń kalibru 0.22 i niesamopowtarzalna powinna być dostępna za rejestracją i przestrzelaniem (mam nadzieję, że wszyscy w tej dyskusji wiedzą o co chodzi i co to znaczy).To powinno zaspokoić cele rekreacyjne.
Dla celów sportowych typu IPSC (tutaj to poważna sprawa -pukawki) zezwolenie powinno być wymagane i broń przestrzelana również.


Jagoda...............
Właśnie taką opcję projekt proponuje, nawet trochę bardziej restrykcyjną.



jacekV pisze:Ludzi stają się równi ... powiadasz...i zaczynają się szanować... twierdzisz... hmmmm, coś mi ten (wybacz) bełkot przypomina...

No to zróbmy takie ćwiczenie intelektualne :-/

Kupuję sobie (i uzyskuję zezwolenie) na no.. np. Berettę N9, nie żebym był wybredny... sąsiad aby być równym i bardziej szanowanym, tak jak w Twojej imaginacji, kupuje sobie coś... eeee tak idziemy na skróty... AK47. Dobra ?
ALE
Inny sąsiad poczuł się gorszy, aby nam dorównać i poczuć się równym, kupił sobie czołg. Kichać to ... Atomowy Podwodny z Głowicami.

Mnie puszczą nerwy, bo ten gnój sąsiad skatował psa, albo żone, albo dziecko, albo Cyklistę...?
Widziałeś mój avatar - nie wiesz do czego jestem zdolny - jak każdy OBCY Ci człowiek.

No a potem już z górki, ten sąsiad od czołgu, wiadomo kumpel od tego z Kałachem, nie popuścił zniewagi...

I tak jedyne ssaki na tej planecie, z umiejętnością abstarkcyjnego myślenia, zaje... ły się nawajem.

Czego Tobie i innym nie życzę.

P.S. Wybacz ten przydługi wywód, ale wobec tak niebezpiecznych stwierdzeń O RÓWNOŚCI I POSZANOWANIU uznaję tylko jedną BROŃ.

ZABIĆ ŚMIECHEM

Ten opis dowodzi jednego, że Ty i sąsiedzi jesteście niespełna rozumu i pozwolenia na bron nie macie szans dostać i tyle, niczym nie powalczycie bo nie będziecie mieć czym.
Powtarzam n-ty raz, warunek zdrowia psychicznego i nie karalności to podstawa, która w projekcie jest nawet w formie zaostrzonej niż teraz.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Bron dla praworzadnych obywateli - projekt ustawy

Post autor: Pieth »

Jagoda Ty tak gadu-gadu a co z naszym pojedynkiem :?: koledzy by mogli robić zakłady, cóś by się działo w tą zimę.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ