Telefon z androidem z chin gdzie?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: pirzol »

www.gearbest.com

Kolejny raz trzymali mi paczkę, teraz 17dni (w opisie telefon miał byc wysłany przed upływem 5 dni :/).
Wysłali DHL, odbieram to jako czystą złośliwość sklepu, zapłacę na 100% vat.

Zakupy w tym sklepie to czysta adrenalina, a potem proszenie się i pytanie czy wyślą i kiedy wyślą.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Kwasiu »

Rurek, masz już u siebie tego doogee F3?? jakieś opinie?? ;)
czamarek
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 22 lis 2012, 12:01
Lokalizacja: z domu

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: czamarek »

Tu jest recenzja Doogee F5 https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 8UeGrzVtwm
ale obecnie za 500zł brałbym LeTV X500 lub X600 ładne i bardzo wydajne telefony, Antutu 55000, 3GB RAM, Procek Heli X10 8x2.2GHz i 32GB ROM
W tej cenie nie do przebicia.
Nie wspominając i metalowej obudowie i skanerze palców.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: piwko »

skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: skazi »

czamarek pisze:Tu jest recenzja Doogee F5 https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 8UeGrzVtwm
ale obecnie za 500zł brałbym LeTV X500 lub X600 ładne i bardzo wydajne telefony, Antutu 55000, 3GB RAM, Procek Heli X10 8x2.2GHz i 32GB ROM
W tej cenie nie do przebicia.
Nie wspominając i metalowej obudowie i skanerze palców.
Za 500zł to już go nie kupisz, bo skończyła się promocja na JD :-)
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: pirzol »

Jeżeli szukacie telefonu który ma długo pracować bez doładowywania, np. jako nawigacja lub monitor Mission Planera, to nie powinniście patrzeć na punkty Antutu.
Duża ilość punktów sugeruje, że telefon ma bardzo szybki procesor, dużo, ramu itp. to jest potrzebne konsoli do gier.
Szukajcie telefonu z aluminiową ramą, CPU do 1.5GHz najlepiej z ekranem HD.

Używałem/ używam i mogę polecić:
Mlais MX Base (5", 2GB RAM, HD - Żona używa go w pracy. Ładuje w Niedziele a kolejne ładowanie w Piątek/Sobotę)
Elephone P8000 (5.5", 3GB RAM, FHD - ładowanie raz na 3-4 dni, nie działa USB OTG obchodzę to podpinając telemetrie przez BT)
Xiaomi Redmi Note 3 (5.5" w drodze, działa USB OTG)

Odradzam:
Lenovo K3 Note - plastikowa zabawka, dużo punktów w Antutu >44000 i co z tego jak każde odblokowanie ssie baterie niemal w oczach. Beznadziejna jakość wykonania, kiepskie spasowanie, plastikowa obudowa, podatny na uszkodzenia digitizera - niby markowy ale tragedia. Miałem go na zlocie w Konarzynach, bez powerbanku i doładowań nie miałem szans utrzymać łączności. Na koniec padł mi digitizer.

pzdr
P
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

Kwasiu pisze:Rurek, masz już u siebie tego doogee F3?? jakieś opinie?? ;)
Opinia - wszystko zgodne z recenzją na kimovil.
Telefon zasuwa pięknie, nic się nie tnie. Zdjęcia okej+.
Jedynie bateria - co widać też w recenzji i "punktacji kimowil" - poniżej standardu . Niestety codziennie trzeba ładować. A używając nawigacji w samochodzie (czyli ekran cały czas włączony) to lepiej z ładowarką samochodową się nie rozstawać ;-)
Telefonik jak dla mnie idealnie leży w ręce - nie jest za duży. Jest ciężki - sam metal i szkło, ani grama plastiku. Akurat dla mnie ciężar jest zaletą. Czuć że to nie zabawka ;-)
Co do przedniej gorillaz ;-) to nie wiedziałem (bo się aż tak nie znam) - to nie jest "fabryczna cała szybka szklana" tylko doklejka, pewnie wychodząc z fabryki naklejają szkiełko na to co jest fabryczną szybką. Jest idealnie ale widać że to doklejka a nie fabryczna od A do Z szybka.
LTE działa bez zarzutu także.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: bartwaw »

Potrzebuję coś dla żony, bo już mi żyć nie daje. Ma starego LG P880. Trochę go reanimowałem instalując Cyanogenmod.
Ale coś marudzi, że krótko na baterii, kijowe menu itp.
Ma niewielkie wymagania:
1. długo na baterii
2. w miarę przyzwoity aparat
3. GPS
5. fajne menu :) hahahah

Z mojej strony by szło w razie czego wgrać jakiś inny soft jak by zaczęła marudzić, że menu jej się nie podoba :)

Osobiście korzystam z REDMI 1S. Mam ich kamerę, powebanka i jak na chińszczyznę trzymają poziom.
Mój telefon trochę stary, ale co dla mnie najważniejsze ma własny, często uaktualniany system. Choć ostatnio męczę Cyanogenmod.

Tak myślę, nad Redmi 2.
Ewentualnie Redmi Note 2 - tutaj by jej rozmiar nie pasował, więc ewentualnie dostała by mój stary Redmi.

Miał ktoś w łapkach Redmi 2 lub Redmi Note 2 ?

Note z tego co widzę, ma funkcję IR co mi się bardzo by podobało, bo moja małżonka jest "perfekcyjną panią domu" i chowa nawet piloty :)
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Xeo »

Redmi nie miałem w rękach ale miałem styczność z Xiaomi Mi3 i gdyby ni wymiana na N4 (N910) to mocno się zastanawiałem nad Mi4.

Szczerze mogę polecić ich bo to chyba jeden z (moim zdaniem) najlepszych chińczyków z jakimi miałem do czynienia.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: bartwaw »

No mam Redmi 1S i sobie chwale. Spasowane plastiki. Nie trzeszczy i MIUI. Mi się osobiście akurat MIUI nie podoba, ale poza wyglądem nie można się przyczepić. No i co najważniejsze częste aktualizacje.
Pomyśle nad Redmi Note...
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
olo2000pm
Posty: 40
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 22:38

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: olo2000pm »

Z czystym sumieniem mogę polecić Oukitel K6000.
Pracuje na nim od poniedziałku. Jak dla mnie świetny telefon. Kupiłem go w promocyjnej cenie za 94$
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: BQB »

Witam, w ciągu 2-3 miesięcy będę kupować nowy telefon, bardzo byłem napalony na Xiaomi Mi5, jednak ostatnio przeczytałem, że nie będzie kosztować około 1500zł, tylko znacznie więcej, wobec czego szukam alternatywy.

Rurek podesłał linka, gdzie cena jest normalna, lecz znalazłem kilka, gdzie cena jest sporo wyższa:
https://www.androidpit.com/xiaomi-mi5-p ... s-features
http://mi5xiaomi.com/final-release-date

Co potrzebuję:
System android, szybki procesor, dużo pamięci RAM, minimum 32GB flash, slot SD niekoniecznie, dual sim - nieistotne, duża bateria, bardzo dobry support (aktualizacje systemu), szybkie ładowanie.
Mam jeszcze starego samsunga S2 z wgranym androidem 5.1.1 i chcę coś szybszego i z taką wersją systemu minimum. Ekran większy niż w S2, 5-5,5" maksymalnie ewentualnie minimalnie większy, byle by nie było problemu z noszeniem w kieszeni z przodu spodni i siadaniem oraz wyciąganiem z kieszeni, gdy się siedzi :P
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: MacPiston »

Jeśli nie musi być chińczyk, to popatrz na Xperię Z3 - dużo ramu, szybki procesor, niestety 16GB flash ale jest slot microSD i bateria dobrze trzyma. Co do szybkiego ładowania, to nie patrzyłem jak jest bo i tak ładuje w nocy :P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

BQB pisze:Rurek podesłał linka, gdzie cena jest normalna, lecz znalazłem kilka, gdzie cena jest sporo wyższa:
Nie rozumiem o co ci chodzi w końcu? To chcesz kupić inny bo znalazłeś że jest drożej niż Ci zalinkowałem? Tp pewnie taka wewnętrzna wymówka że nie kupisz go bo powinien być droższy i Cię nie stać czy jak ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do poszukiwań innego - kimovil.com i wszystko sobie dobierzesz jak chcesz i z optymalną ceną na dany dzień. ja tak kupiłem mojego F3pro, na dany dzień znalazłem sklep z najniższa ceną wg rankingu kimovil i cieszę się sprzętem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Jagoda »

Rurek pisze:. ja tak kupiłem mojego F3pro,
Sorry Rurek-chyba OT.Jeżeli - to proszę o wybaczenie.
Ale tak wyrwany tekst z kontekstu (pomijając sens tematu) to wygląda, że nabyłeś tak ja F(ajtoma) 3 pro.

Jagoda................
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ