jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560 r3

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

robakozaur
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 11:38

jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560 r3

Post autor: robakozaur »

Ma ktoś może schemat lub zdjęcie jak podłączyć do arduino mega 2560 r3 wszystkie elementy qadrocoptera ??
Proszę o pomoc!!
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: oko »

Są jak widać pytania, na które nie ma dobrych odpowiedzi :) O co chodzi? Jak podłączyć do procesora? Do płytki z procesorem 2560? Na jedno i drugie pytanie odpowiedzi w necie są tysiące, pierwsze to "schematic crius aio" na przykład, a drugie to sam znajdź!
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: Adasko »

poszukaj w google: aeroquad
jest ladnie wszystko opisane na wersje jak pamietam 2.0 i 2.1
tylko po co sie meczyc jesli za niewielkie pieniadze mozna kupic gotowy controler ze wszystkimi czujnikami na jednej plytce
robakozaur
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 11:38

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: robakozaur »

Dzięki za odpowiedź. Jestem taki że lubię kombinować :)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: volender »

robakozaur pisze:Dzięki za odpowiedź. Jestem taki że lubię kombinować :)
Też tak miałem, dopóki byłem studentem - teraz wiem że czas zmarnowany na takie kombinacje kosztuje więcej, niż zakup dedykowanego rozwiązania - choćby Crius AIO :-P. No i tona kabelków potrafi też delikatnie mówiąc przeszkadzać.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: oko »

volender pisze:teraz wiem że czas zmarnowany na takie kombinacje kosztuje więcej, niż zakup dedykowanego rozwiązania
Tym bardziej, że niewiele to wnosi do sprawy, bo na criusie wszystko jest dostępne jak na dłoni, można sobie mierzyć napięcia, podłączać oscyloskop itd. To już lepiej eksperymentować z softem!
robakozaur
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 11:38

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: robakozaur »

A jaki byś poleci autopilot?
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: oko »

Ja nieodmiennie polecam pixhawka lite, dla mnie to zdecydowanie najlepszy stosunek korzyści do ceny. Ale dla początkującego to za mocne, z tej samej rodziny polecam APM albo jeszcze tańszy acz już przestarzały crius AIO v2. Do 250-tek mniejsze płytki naze32 i pokrewne. Bez wiedzy, dla kogo to, jaki dron, jakie umiejętności i ambicje pilota, to tak jak odpowiadać na pytanie: jaki kupić samochód? jaki kupić dom?
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: volender »

wszystko zależy od budżetu - z tańszych to crius aio ostatnio potaniał - http://www.goodluckbuy.com/crius-all-in ... tiwii.html
do droższych np KFC32FTB - http://4drones.pl/?22,pl_kfc32ftb

co do wyboru IMU (czyli własnie tego czego szukasz) to wątków jest tu mnóstwo ;).
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: oko »

Prawdę mówiąc sądziłem, że Crius AIO v2.0 bardziej zeszły z ceny. Za prawie 30$ to można kupić APM 2.8, a ten ma jednak więcej pamięci, koprocesor i ogólnie jest lepszy. Działa na nim oryginalne ArduPilot, a nie przepisany jako MPNG.

http://www.banggood.com/APM-V2_8_0-Flig ... 33031.html
robakozaur
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 11:38

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: robakozaur »

A czy te esc http://abc-rc.pl/ABC-Power-ESC-20A będą dobre czy lepiej kupić np. Firmy emax
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 30 paź 2014, 07:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak podłączyć elementy qadrocoptera pod arduino mega2560

Post autor: Pierzasty »

Także i ja proszę o pomoc, sprawa jest dość banalna a mianowicie, zrobiłem Multiwii na Atmedze 328 z GPS-em połączonym za pomocą I2C, dodatkowo podłączony jest MinimOSD MW_OSD ver 1.5 ... i wszystko pięknie działa, jak wiadomo sprzętowo jest jeden UART(RX, TX) dla Atmegi 328... na I2C dodatkowo jest podłączony GY-521(żyroskop, accelerometr), i także napiszę jak powyżej wszystko pięknie działa, kłopot pojawia się w momencie uzyskania komunikacji przez Bluetooth w czasie działania OSD, ...w tym układzie albo jedno albo drugie (no chyba że o czymś nie wiem, więc proszę o wyjaśnienie), ale jak wiadomo to nie kłopot można wypiąć OSD na czas konfiguracji kontrolera, a następnie uruchomić wypinając BT.
Gdzie kłopot ktoś zapyta? ...sprawa się komplikuje w momencie kiedy zamieniłem Atmege 328 na Arduino 2560, po podłączeniu Bluetooth na UART1(RX1, TX1), a następnie Minim OSD na UART2 (RX2, TX2)..wówczas OSD przestaje działać :(....reszta konfiguracji jak powyżej, soft ten sam MW ver 2.3 lub 2.4... dodatkowo co zaobserwowałem, po podłączeniu GUI MWC przez Bluetooth z komputerem, GUI wyświetla błędy na magistrali I2C, czego nie było wcześniej.... Do czego zmierzam? A mianowicie proszę o podpowiedź jak prawidłowo skonfigurować środowisko MWC 2.3 lub 2.4 mając podpięte do Arduino 2560- Bluetooth (ewentualnie coś innego jako telemetrię), MinimOSD, I2C GPS oraz MPU (żyroskop jak powyżej) ... może już ktoś rozgryzł ten problem? Dodam że owa platforma będzie służyła w samolocie, ale jak wiadomo nie ma to znaczenia. Z góry dziękuje za pomoc.
Pioneer 1400
ODPOWIEDZ