Pytanie o pakiet i ładowanie

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pytanie o pakiet i ładowanie

Post autor: RW »

Przy 3,7V na celę zaczyna lądować? :shock:

Nie da się obniżyć progu alarmowego i wykonywania Failsafe przy niskim napięciu?

Jak jest mróz, to do chwili startu masz utrzymywać pakiet w ciepłym - podczas lotu pakiet już sam się ogrzewa w związku z pobieranym przez kopter prądem. Na zimnym pakiecie lata się krócej.
Rafał Wojtyniak
wildchicken88
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 24 gru 2015, 15:59

Re: Pytanie o pakiet i ładowanie

Post autor: wildchicken88 »

No idzie zmienić tylko niby nie wolno schodzić poniżej 3,7v na celle. Te zabezpieczenie jest domyślnie ustawione w naza i ja nic w sumie nie zmieniałem. Tylko zrobiłem kalibrację i wartości w voltage protection zostały same przypisane.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pytanie o pakiet i ładowanie

Post autor: RW »

wildchicken88 pisze:tylko niby nie wolno schodzić poniżej 3,7v na celle
No właśnie NIBY :roll:

Zobacz sobie na pierwszy lepszy wykres rozładowania LiPo różnymi prądami, zlokalizuj 3,7V i zrozum co tracisz :roll:

Obrazek

Ja w kopterach o masie koło 2,5kg mam ustawiony LiPo alarm na 3,5V. Na pewno nie będę ustawiał Failsafe, żeby za mnie decydował i nie wiadomo gdzie lądował :-/ LiPo alarm tylko dla przypomnienia, ale po dłuższym lataniu danym kopterem wiesz jak długo może być w powietrzu do tego stopnia, że LiPo alarm odzywa się jak kopter jest już kilka metrów od ciebie.
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
mate
Posty: 134
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 14:19
Lokalizacja: Zgierz/Wroc

Re: Pytanie o pakiet i ładowanie

Post autor: mate »

wildchicken88 pisze:No idzie zmienić tylko niby nie wolno schodzić poniżej 3,7v na celle.
3.7 V to napięcie znamionowe ogniwa i jak najbardziej można zejść niżej. Nie wolno schodzić poniżej 3 V. Ustaw zabezpieczenie na 3.3-3.5 V (zależy jak daleko latasz - im dalej tym większe napięcie) i będzie OK.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Pytanie o pakiet i ładowanie

Post autor: Poli25 »

Mój setup
Haxa F550, Silniki Emax 2216, ESC 30A, Śmigła 10x4,5, FC APM 2.6, Nadajnik Boscam 200mW, Pakiet 10000mAh Multistar
Czas w zwisie 23 min przy wadze 2.3 kg, alarm mam ustawiony na 3,7V. Myslę że spokojnie do 25 min bym dociągnął przy alarmie ustawionym na 3,5V na celę.
wildchicken88
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 24 gru 2015, 15:59

Re: Pytanie o pakiet i ładowanie

Post autor: wildchicken88 »

No witam panowie. Wiec dziś znalazłem chwile czasu by przetestować wasze rady. Wiec zmiana smigieł na 12 oraz zmiana ustawień Voltage protection w Naza przyniosła jakiś rezultat.

Jak przypomnę na początku latałem max 5 min

Po dzisiejszych testa na pakiecie 6000mAh --- 10 min
Na pakiecie 16000mAh --- 15 min
Mam jeszcze pakiet 12000mAh ale juz mi rece marzły wiec przetestuje jutro.

Dodam ze padał śnieg i strasznie wiało.

Dzieki wam wszystkim za pomoc. Znów jestem o jakieś doświadczenia mądrzejszy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ