DJI GEOFENCE Wątek ogólny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: hubi20000 »

zaczęło się chyba czas sprzedać Phantoma :)

http://www.spidersweb.pl/2016/01/dji-ge ... wania.html

[Przeniosłem w odpowiednie miejsce bo kolega coś słabo śledzi forum]
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: mikun »

Więcej osób zacznie latać w pełnym manualu bez gps :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Adrián »

Heh nie ma tego złego. Chociaż się nauczą, że bez gps też można latać ;-)
Swoją drogą jak nie będzie się dało obejść, lub będzie trudno, to ceny 2 pewnie poszybują do góry :-D
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: photolucas84 »

mikun pisze:Więcej osób zacznie latać w pełnym manualu bez gps :-)

to że jest tryb bez GPS to nie znaczy że dron go nie używa - nie używa go tylko do utrzymania stabilnego lotu - mimo tego tryb GPS działa ciągle ale nie dla użytkownika , więc to rozwiązanie odpada
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Można blokować/odłączać GPS, ale to jest serio nierozsądne rozwiązanie, nie działa wtedy RTH.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: jelcyn »

Beka z phantomowców :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

No jest beka :-D To się zgadza. Białas stoi na biurku i przyznam się szczerze że sam się śmieję z tego jak w trąbę chcą mnie zrobić :-D Że to w ogóle możliwe w XXI wieku, i że istnieją ludzie którzy w zasadzie nie mają nic przeciwko :lol:

Będąc zupełnie szczerym, to czekam co zaprezentuje Junak (Yuneec) w 2016. Jak dadzą coś o zasięgu i jakości FPV co P3, i nie będzie żadnego geofence (póki co wszystko mają odblokowywalne, bez połączenia z netem), to wezmę bez zastanowienia. Póki co się wstrzymam z upgradami f/w w P3 i próbował żyć z tym co jest. Obecne NFZ tak bardzo mi nie przeszkadzają. Przeszkadza mi sam fakt że są, bo nie lubię jak mi się coś narzuca. Przestrzegam prawa, ale nie lubię jak mi z buciorami ktoś chce kajdany założyć, lub smycz.

Albo jak się pojawi jakaś alternatywa dla lightbridge to złożę (z Waszą mam nadzieję pomocą, cześć jest wpieniająca, ale wiedzy nie można Wam odmówić ;-) ), X8.
Awatar użytkownika
GRADEK83
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 16:25

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: GRADEK83 »

http://www.spidersweb.pl/2016/01/dji-ge ... wania.html

Moim zdaniem jak na razie nie ma co panikować jeśli ograniczeniem będzie sterować tylko apka DJI GO a nie np Pix4D Capture oraz Litch to sobie polatamy. A jeśli blokada będzie wewnętrzna czyli zmiana w firmware to już może nie być tak kolorowo. Tylko znając życie znajdzie się ktoś kto to przełamie. A tak poza tym to dosyć odważne posunięcie firmy DJI w kierunku bezpieczeństwa. Moim zdaniem ciekawą alternatywą było by rejestrowanie swoich dronów i otrzymywanie certyfikatu czy czegoś tam zezwalającego na takie a nie inne loty i przestrzeganie zasad i praw obowiązujących w danej strefie lotów. Bo jeśli chodzi o zabawki trzymające się w pewnych normach i parametrach które nadal są wtedy zabawkami nie już specjalistycznym sprzętem do latania to raczej prawo takich zabawek restrykcyjnie nie powinno ograniczać. Co do swobody lotów zaawansowanym sprzętem to jestem za ograniczeniami i rejestrowaniem z imienia i nazwiska w jakimś urzędzie który moim zdaniem powinien powstać. I wtedy już można by takiego drona ubezpieczyć. Tylko wiadomo koszty i szkolenia na pilotaż i zdobycie certyfikatu musiało by być tańsze. Ale to raczej nierealne jak na razie wiec wprowadzają ograniczenia.

A tak na marginesie to jak na razie mam wgrany Firmware v1.6.0040 i nie będę aktualizował to samo tyczy się aplikacji DJI GO v2.4.3

Mam nadzieję że jakieś konkretne oficjalne mapki powstaną miast w których nie polatamy.
Jak widzę mapka jest aktualizowana ale czy na bieżąco to nie jestem tak pewny.

Co do mojej strefy to mam w koło siebie dwa duże i jedno mniejsze lotnisko i poligon wojskowy.
Obrazek

Ciekawi mnie czy na mapce będzie też pokazywana strefa z miastami nad którymi nie polatamy.
DJI Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Nie no, nie DJI GO. To bzdury jakieś. Do tego jest firmware, który dostanie od razu cały kraj pokryty strefami autoryzacji, a z innych apek niż DJI sobie ich nawet nie odblokujesz.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Firewall »

Ciekawy jestem czy będzie się dało dogadać z dji żeby odblokować strefę na trochę dłuższy termin niż te ich 3dni, np na kilka miesięcy za okazaniem zgody od zarządzającego strefą. Ciekawe co będzie jak z lataniem wewnątrz budynków np hali sportowej w strefie zakazanej jak złapie gps...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Nie, ludzie pytali o to. Tak samo nie ma możliwości zdjęcia locka na strefy po pokazaniu świadectwa kwalifikacji, pytałem o to.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Firewall »

Nie chodzi mi o świadectwo kwalifikacji, tylko o pokazanie zgody np od ULC czy odpowiedniej instytucji zarządzającej strefą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Wiem, rozumiem, nie.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Firewall »

Ok, dzięki za informacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: michal_cz »

Litchi juz nie dziala bez polaczenia z netem. Wyskakuje blad. Na srodku komunikat "checking permissions" i nie ma obrazu. Po podlaczeniu tableta do sieci problem znika.
ODPOWIEDZ