Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: mkrawcz1 »

Zmień uprawnienia do pliku.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: MarysM »

OK to jeszcze raz :)
Wysyłane z Tapatalk i nie wiem czy mam wpływ na uprawniena do zdjęcia
[img]//images.tapatalk-cdn.com/15/12/19 ... 25fbf1.jpg[/img]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
DJI Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Baqsthc »

Jesteś dalej odemnie Obrazek ja mam ładne srebrne śrubki. Niczym nity w maszynie zagłady ]:-> dobra idę do łóżka bo mi bije Obrazek
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: mkrawcz1 »

Teraz widać :-)
Jak prowadnice "leżą" w ramie?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: MarysM »

mkrawcz1 pisze:Teraz widać :-)
Jak prowadnice "leżą" w ramie?
Prowadnic maja niewielkie luzy - jest lepiej niz przy nakrętkach :) ale nie są zablokowane. Zastanawiam się tylko czy mocować je nastałe np klejem bo nie wystają na tyle żeby np zastosować zawleczki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
DJI Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Baqsthc »

Kropla cyjanu powinna starczyć, przecież to ma się tylko trzymać, byle by nie wypadło :D ja tam myślę zrobić "uszczelkę" z lakieru do paznokci żony, a same prowadnice po zamontowaniu unieruchomić kawałkiem termokurcza
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: StoQ »

Ehh a nie obawiacie sie ze gdzies to bedzie lapac luzy? Ja myslalem ze robiac rame stalowa ma ona byc cholernie mocna i pancerna. Znosic duze predkosci i przy tym przeciazenia. A klej czy lakier i inne zabiegi moga spowodowac ze przy wiekszej predkosci i naprezeniu cos pusci. Walki sie przesuna itp sprawy i wszystko sie mija z celem. Czy moze w bledzie jestem?
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Mitar »

Jak się dobrze dokręci śruby to nie ma znaczenia czy nakrętki się blokują czy nie.
Jeśli chodzi o prowadnice to wystarczy je jakoś zabezpieczyć aby nie wyskoczyły bo trochę się przesuwać mogą i tak nie ma to wpływu na stolik.
Jedyny moim zdaniem element który warto bardzo dobrze zabezpieczyć to nakrętki M5 do prętów gwintowanych, bo na nich spoczywa cała masa osi X.
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: JaNoT »

Ja prowadnice bede przyklejał na kleju (kupilem w casto do metalu) a nakrętki m5 mam zabezpieczone przylutowanymi podkładkami.
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Adasko »

StoQ pisze:Ja myslalem ze robiac rame stalowa ma ona byc cholernie mocna i pancerna. Znosic duze predkosci i przy tym przeciazenia. A klej czy lakier i inne zabiegi moga spowodowac ze przy wiekszej predkosci i naprezeniu cos pusci. Walki sie przesuna itp sprawy i wszystko sie mija z celem. Czy moze w bledzie jestem?
nie jestes w bledzie masz w stu % procentach racje
nalezy wspomnieniec rowniez o tym ze prowadnice moga byc nie osadzone rownolegle niby 0.3 mm na otworze ale to juz jest strasznie duzo po co komu maszyna cnc gdy jest niedokladna
tematy sie przewalaja o stabilnej konstrukcji
a to co jest zle wrozy
chyba najlepiej to skrecic i punktowo pospawac ustawic prowadnice i spawac
a trzeba bylo robic corexy Slawka
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: yorg68 »

Adasko pisze:nie jestes w bledzie masz w stu % procentach racje
nalezy wspomnieniec rowniez o tym ze prowadnice moga byc nie osadzone rownolegle niby 0.3 mm na otworze ale to juz jest strasznie duzo po co komu maszyna cnc gdy jest niedokladna
tematy sie przewalaja o stabilnej konstrukcji
a to co jest zle wrozy
chyba najlepiej to skrecic i punktowo pospawac ustawic prowadnice i spawac
a trzeba bylo robic corexy Slawka
Koledzy - nie dostałem jeszcze ramki, a już zaczynam się bać... :cry:

Jerzy
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: mzyla »

Adasko, nie szalej.

Masz normalna kompensację błędów montażu w postaci luzow.
I nic się nie dzieje jak prowadnicach delikatnie z jednej strony pływa, ba, czasami się to robi specjalnie.

Takie sztywne skręcenie i że spawanie pozwoli tylko na osiągnięcie pięknych prążków w każdej płaszczyźnie.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Mitar »

Z małym poślizgiem ale udało mi się dziś odebrać ramę z malowania proszkowego. Od dziś tylko tak maluję :) Wyszło super.
Co do luzów to proszek zredukował je ale jakby pomalować z podkładem było by idealnie.
Ja nie pomalowałem bo mnie facet wystraszył, że z podkładem będzie 1mm mniej :shock:

Na razie przykręciłem 16 śrubek i tylko 2 wymagały dodatkowego przytrzymania a dociągam na maksa.
Co do śrub M5 na pręty gwintowane jest dużo lepiej ale dalej wchodzą bez wciskania.
Pręty liniowe płaskie z jednej strony wchodzą leciutkim oporem a z drugiej strony widzę, że będę musiał wpychać po nie chcą wejść.

Myślę że jest ok, jakbym miał drugi raz malować to wszystko walnął bym z lekkim podkładem i było by perfekt.

Tu dwie foty jak to wygląda:

Jeszcze nie dokręcone:

Obrazek

M5, prawie idealnie ale wchodzą luźno.

Obrazek

M5 prawdopodobnie wkleję na poxipol do metalu a jak w przyszłości coś się będzie ruszać to rozwiercę i zamontuje sobie pręty 8mm na solidne mocowanie.
Prowadnic liniowych raczej nie będę kleił chyba że na CA bo boje się potem ,że jak mi coś nawali to będzie problem z rozmontowaniem tego.

Dalsze walki po weekendzie.
Wesołych Świąt wszystkim.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: pki »

No a wysyłka ostatnich sztuk nadal nie jest możliwa. Czekam na kilka brakujących elementów - wysłane w piątek i do dziś nie dotarły :( Co gorsze jak jutro nie dojadą to nie wyślę już w tym roku ram :(
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ? Zamówienie 16.11.2015

Post autor: Mitar »

Chyba wiem już czemu stosują trytytki do łożysk. Skręciłem stół z łożyskami na te metalowe uchwyty i wszystko zaczęło bardzo ciężko chodzić.
Kombinowałem kombinowałem i nic to nie dawało. W końcu wywaliłem te metalowe uchwyty i przyczepiłem to na trytytki, wszystko dobrze się trzyma a stół śmiga bez oporu.

Nie wiem czy zauważyliście ale parę elementów jest innych niż te na głównym zdjęciu tego projektu, w sumie drobne zmiany (np uchwyt silnika z regulacją położenia itp).
ODPOWIEDZ