Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: mr_maniek »

Witam, niedawno przesiadłem się na Pixhawka, do tej pory latałem na kontrolerach DJI.
Okazuje się, że mnogość ustawień jest o wiele większa niż w DJI.
Ponieważ w wyszukiwarce nie znalazłem tematu, który w całości traktowałby o konfiguracji w MP postanowiłem założyć ten temat, może okaże się przydatny dla potomności ;-)

Na początek miałbym trzy pytanka do posiadaczy pixhawka:
1. Czy gdzieś w necie jest dostępna instrukcja konfiguracji w j. polskim ??? mi nie udało się znaleźć.
2. Czy można przyspieszyć reakcję platformy na wychylenia drążków w trybie "loiter", żeby reagowała na drążki tak jak w trybie "alt hold", widzę że są ustawienia "basic tuning" ale to chyba zmienia czułość we wszystkich trybach, a jak zwiększyć szybkość reakcji tylko w "loiter" ???
3. Czy gdzieś w MP znajdę graficzny monitor załączanych funkcji przez przełączniki na aparaturze, tak ja było to w DJI ??? Znalazłem graficzny monitor, pokazujący położenie każdego kanału ale nie wiem, czy funkcja jest załączana. Chodzi mi o to, że jak wejdę w ustawianie trybów lotu to tutaj widzę co się dzieje, bo przy przełączaniu przełącznika podświetlają się właściwe okienka i jestem w stanie skalibrować kanał w aparaturze, natomiast pod kanał 8 przypisałem załączanie funkcji "super simple" ale nie mogę nigdzie znaleźć monitora, gdzie mógłbym optycznie zobaczyć, czy przełączanie kanału 8 powoduje włączanie i wyłączanie tej funkcji.
BBartkiewicz
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 22:09

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: BBartkiewicz »

1. Nigdy nie widziałem, chyba najszybciej jest przetłumaczyć translatorem http://copter.ardupilot.com/ :)
2. Loiter to loiter, dron ma być z założenia bez ruchu. Do poruszania + utrzymywania pozycji jest tryb PosHold
3 A nie wyświetla się info na Sztucznym horyzoncie ? Jak nie to można kliknać prawym przyciskiem myszy na HUD sztucznego horyzontu i ustawić wyświetlanie poszczególnych funkcji/parametrów.
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: mr_maniek »

Czy używacie funkcji automatycznego strojenia PIDów ???
Bo na youtube jest kilka filmów, na których automatyczne strojenie zakończyło się dzwonem o glebę :-( .
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: camaroon »

Śmiało możesz uruchomić AUTO-TUNE ale przygotuj baterie bo trwa to ok 8-15 min. Jakby co to już twój sprzęt jest po TUNIE ;) i nie wywracał się ;)
Jak temat z telemetrią ?
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: oko »

Autotune działa bardzo ładnie, z wersji na wersję coraz lepiej. Dwa lata temu na forum było pełno tematów: jakie PIDy? Teraz zniknęły praktycznie całkowicie.

Warto trzymać rękę na wyłączniku, by w razie czego wyłączyć Autotune.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: camaroon »

oko pisze:Autotune działa bardzo ładnie, z wersji na wersję coraz lepiej. Dwa lata temu na forum było pełno tematów: jakie PIDy? Teraz zniknęły praktycznie całkowicie.
Nie warto zwracać na nie uwagi w nowych softach są całkiem inne wartości, najlepiej wgrać sprawdzony soft ( ja zawsze pakowałem beta i było dobrze)i zrobić AUTO TUNE. Jeśli sprzęt jest prawidłowo złożony i ustawiony to nie odwali kreta.
http://copter.ardupilot.com/wiki/common ... iguration/
Tu masz link gdzie w MP podglądniesz ustawienia kanału trybów lotu.
Co do podglądu Simple mode I Super Simple mode to takowego nie ma, ustawiasz na kanale i sprawdzasz w locie.
http://copter.ardupilot.com/wiki/simple ... imple_Mode
proponuje sprawdzić Flipa działa super ! :-)
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: mr_maniek »

Na razie z telemetrią na tablecie dałem sobie na spokój, podpinam moduł do lapka.

A co do flipa, to całe szczęście, że go wyłączyłem i ustawiłem na tym kanale "simple", bo aparaturę miałem tak wytrymowaną, że simple załączone było już od startu i w powietrzu zobaczyłem że kopter na wychylenia drążka reaguje nie w tą stronę, a jak bym miał ustawionego flipa, to pewnie by go wykonał już podczas startu :-) chyba, że pixhawk ma jakieś zabezpieczenie i nie dałby wystartować.

Dzisiaj miałem taki komunikat: "bad accel health" i dioda nie chciała wskoczyć na zieloną, czy wiecie co on oznacza ????
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: camaroon »

No tak ja ustawiłem i używałem kanału 6,7,8 flipa nie wykona po starcie dopiero w locie na ALT-HOLD działa. Flipa robi w kierunku lotu, czyli jak leci do przodu to w przód, w bok to w bok, tył to tył. Nie wiem jak daleko zagrzebałeś się w ustawieniach, ale na moim setupie było wszystko OK. Może PIXHAWKowi jest za zimno ;-)
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja i ustawienia PIXHAWK - prośba o pomoc

Post autor: Qwerterek1 »

mr_maniek pisze:
Dzisiaj miałem taki komunikat: "bad accel health" i dioda nie chciała wskoczyć na zieloną, czy wiecie co on oznacza ????
rozregulowany akcelerometr. musisz zrobić jeszcze raz kalibracje.
ODPOWIEDZ