phantom 2 vision + FPV i mini OSD

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: mk5irek »

Witam, potrzebuje informacji czy do P2 vision plus ( bez gimbala i kamery) jest sens dokładać mini OSD. Mam założoną kamere gopro hero 3 i z tego co się orientowałem to jak jest ori kamerka to telemetria się wyświetla na aplikacji z androidem. A jak to jest jak chciałbym dołożyć FPV i abym te same parametry widział - może ktoś montował i jakiś dodatkowy przewód podpina się pod płytę główną do kamerki/modułu nadawczego FPV. Czy należy zamontować mini OSD i tak jest najszybciej i najprościej?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: Verid »

mk5irek pisze:potrzebuje informacji
To zacznij się posługiwać szukajką na dobry początek...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&p=421826
Ten wredny...
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: mk5irek »

Dzięki za linka i naprowadzenie, lecz mój jest na 5,8 Ghz i nie mam gimbala i elektroniki która jest na filmiku. Jestem ciekaw czy jest wyjście z płyty phantoma do FPV alby te parametry wysyłał.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: Verid »

Czekaj, czekaj - albo ty coś mieszasz albo ja czegoś nie kumam.

Vision jest sterowany na 5,8 a transmisję ma na 2,4 bo się didżeje uparły na wykorzystanie WiFi. Jak nie masz tylko gimbala i kamery to jak rozumiem wątek polecony, transmisję OSD i tak masz, tak? Czyli potrzebujesz podpiąć GP jakoś co by mieć podgląd...

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 815&page=3

No chyba że już przerobiłeś go na sterowanie na 2,4 i masz typowe FPV na 5,8...
Ten wredny...
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: mk5irek »

Tak tan vision jest sterowany na 5,8Ghz. Po rozkręceniu w phantomie jest moduł 5,8 (aluminiowe pudełko z adresem ip na 5.8Ghz) i dwie anteny montowane po bokach akku ( to chyba do sterowania jakiś wzmacniacz-nie wiem). Rozumiem że mam w visionie w płycie głównej jakiś procesor co odpowiada za nadawanie danych telemetrychnych i chcę je przekazać na nadajnik FPV (nadajnik mam na 5.8Ghz i myślę że jak to uruchomie to wymienie go na 2,4 lub 1,2 co by nie było zakłóceń). Powinno być któreś złącze z płyty głównej co nadaje sygnał video z danymi osd i tam chcę podłączyć przewody do FPV i go pro 3 jeszcze.
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: bosss »

Ja niedługo biore sie za cos takiego ze przerabiam kompleksowo pod kamere gimbal i apke to bedziesz mial wszystko wyjasnione
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: mk5irek »

Super, więc nie mecz tematu- i zaczekam aż coś się wykluje o ciebie. Aktualnie się zastanawiam co podpiąć, gopro hero3 czy xiaomi, kabelki AV i ładowania już posiadam, tylko to FPV mnie zastanawia bo mam na 5,8 i starowanie mam również na 5,8 czy mi to zagra, czy się będą sygnały znosić. Kolego bosss, proszę pochwal się wynikami pracy jak coś zmontujesz.
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: bosss »

Zostaw wszyatko na ori baedziesz mial fpv na tel i bez problemów...
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: mk5irek »

nie mogę na ori kupiłem ph2 vision bez gimbala. Mam tylko wystające trzy kostki koluru białego do gimbala. Już założyłem inny gimbal 2d i kamerke. Ale przydał by się podgląd FPV i jakieś paramerty lotu dlatego szukam dobrego rozwiązania jak to podłączyć. Najszybciej podejrzewam że będzie jak dokupie mini iOSD za 250zł.
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: bosss »

Spokojnie ja też mam 3 kostki i brak ori gimbala ale już wiem jak przerobić to tak by obraz działał na oryginalnej aplikacji z dowolnej kamery + dowolny gimbal dodatkowo działa telemetria i waypointy.. :mrgreen:

U mnie Xioami yi + gimbal walkera. Trochę poczekaj i zrobisz to co u mnie... bedziesz miał bez dodatkowych kosztów wszystko ogarnięte...
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: mk5irek »

ja nie mam AVL - modułu nadawczego.
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Re: phantom 2 vision + FPV i mini OSD

Post autor: bosss »

Ciężka sprawa ja już zrobiłem i opisałem

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=31773
ODPOWIEDZ