Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

popart
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 21:21

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: popart »

michalciura pisze:Zauwazylem ostatnio problem w dji go na ios.otoz przy zwiększaniu wartosci ev na podglądzie na zywo pojawiaja sie takie bialo czarne pasy (zdjecia robi ok).aby miec ladny podgląd musze miec ev na poziomie -0.7 i mniej.na androidzie jest ok.ma tez ktos podobnie? Ios 8.4 dji go app 2.3

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
To żaden błąd/problem. To funckaj "zebra stripes", która pokazuj ci na żywo przepalone (prześwietlone) miejsca w ujęciu. Pomaga na bieżąco korygować EV. Nie widać tego w finalnym nagraniu, a jest bardzo pomocne. Można to w opcjach wyłączyć.
michalciura
Posty: 82
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 15:19

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: michalciura »

Juz znalazlem.faktycznie tak jest.musialem to kiedys wlaczyc i zapomniec.dzieki

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Jagoda »

L.mArK pisze:znalazłem i działa :)

http://foto.lotlub.pl/nagrywanie-obrazu ... a-ipadzie/
:shock:

To było na Forum i to w tym wątku.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=28990&start=150
Pozdrawiam. :), :)
Lord_Vader
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 10:28

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Lord_Vader »

sirchrs pisze:Cześć!

Nie wiem czy to będzie pomocne, ale znalazłem takie film. Istotny fragment od 11 minuty.

https://youtu.be/DrJdrSiDhag

Pozdrawiam

Siema,

filmik super.
wszedłem w ustawienia kanału WiFi i u mnie opcja "Custom" o której mówi ten gość z filmu (po 11 minucie) nie jest możliwa do naciśnięcia.

A jak u Was?

Pozdr
Vader
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: StoQ »

Bylo juz 100 razy o tym. Pewnie nawet w tym temacie. Zmien kraj na usa w ustawieniach ipada
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: MarysM »

Lord_Vader pisze:
sirchrs pisze:Cześć!

Nie wiem czy to będzie pomocne, ale znalazłem takie film. Istotny fragment od 11 minuty.

https://youtu.be/DrJdrSiDhag

Pozdrawiam

Siema,

filmik super.
wszedłem w ustawienia kanału WiFi i u mnie opcja "Custom" o której mówi ten gość z filmu (po 11 minucie) nie jest możliwa do naciśnięcia.

A jak u Was?

Pozdr
Vader
Musisz mieć w tablecie ustawiony region "Stany Zjednoczone" - standardowo masz pewno "Polska". Opcja "custom" działa tylko przy ustawieniu tabletu na US.
DJI Phantom 3 Advanced
yahoo4you
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 12:02
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: yahoo4you »

Witam,
Dziś testowałem tablet Samsung Galaxy Tab S2 LTE (SM-T715) Żadnych problemów, dokładnie taka sama sytuacja jak z Samsungiem S5. Nie mam żadnego programu do zabijania procesów pracujących w tle, nie kombinowalem też z usługami Google jak można przeczytać na forum. Szczerze polecam dla niezdecydowanych. Lata się przyjemnie. Do tej pory latalem na S5, jak się przesiadłem na tablet to uczucie miałem takie jakby włączył mi się zoom jak w aparatach cyfrowych :-P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GRADEK83
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 16:25

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: GRADEK83 »

sirchrs pisze:Cześć!

Nie wiem czy to będzie pomocne, ale znalazłem takie film. Istotny fragment od 11 minuty.

https://youtu.be/DrJdrSiDhag

Pozdrawiam
Mam Phantoma 3 Advanced i w opcjach Image Transmission Settings nie mam takich zaawansowanych opcji czy te opcje ma tylko wersja Phantoma3 PRO czy te opcje są dostępna tylko do modułu HDMI ?

Obrazek
Obrazek

Co do latania to zawsze wyłączam opcję Cache locally wen recording i wtedy już nic mi nie przycina ostatnio udało mi się odlecieć na 4km bez problemu oczywiście z założonymi dodatkami na antenki sprawdzają się w 100%


Nie wiem tylko dlaczego mam problem i tracę sygnał jak dolatuje do mostu albo przelatuje w tym miejscu jakaś radio linia albo most tak zakłóca sygnał.
DJI Phantom 3 Advanced
Crawshayi
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 19:29

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Crawshayi »

Panowie przeleciałem temat od 1str i dalej nie wiem za jakim tabletem sie rozglądać. Co prawda mam dji inspire 1 wiec troche niby nie ten temat ale w przeglądarce forum nie znalazłem nic typowo dla inspire. Chce kupic urządzenie ktore w pełni pozwoli mi korzystać z mozliwosci drona wiec prosze o jakies rady ew. jakis link do takiej dyskusji. Jeden posiadacz inspire polecił mi iPad Air 2 ale chcąc wydać tyle kasy nie chce sie opierać na jednej opinii. Mam tez zamiar tabletu używać na codzień jednak głównym zadaniem ma byc podglad w inspire.

Używa ktos zwykłego iphone 5 do tego celu?
yahoo4you
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 12:02
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: yahoo4you »

Podsunę Ci jeden pomysł, to co ja zrobiłem.
Udałem się do najbliższego Media Expert i zamówiłem tam na miejscu tablet którego aktualnie nie mieli na stanie. Był to tablet Samsung Galaxy Tab S2 z LTE za 1899zł. Powiedziałem dokładnie (choć nie musiałem) do czego go potrzebuję i zapytałem co w przypadku gdy ten tablet nie będzie "kompatybilny" z moim P3P
W odpowiedzi usłyszałem że jest coś takiego jak "gwarancja satysfakcji klienta" i jak to działa :)
Dostałem fakturę z wyraźnym, podkreślonym na pomarańczowo opisem "Zwrot w przypadku nie kompatybilności sprzętu ze sprzętem klienta". Dostałem 2 tyg. na sprawdzenie tabletu (normalnie jest 7dni) z powodu tego że Pani musiała mi go zamówić ze strony internetowej Media Expert, więc był to zakup traktowany jako zakup przez internet.
Przy zakupie poinformowano mnie że w razie gdyby tablet mi nie przypasował, to żebym nie przychodził z nim zaraz tylko po otwarciu sklepu tylko trochę później, bo z rana nie maja takiej gotówki :) Druga sprawa to żeby tablet nie miał śladów użytkowania typu rysy, uszkodzenia mechaniczne itd.
U mnie nie było żadnego problemu z tym bo na wyświetlaczu fabrycznie nie było folii ochronnej, po prostu samsung takiej nie daje w tym modelu, nie wiem jak w innych. Zapytałem z ciekawości od razu co by było gdy jednak taka folia była, w odpowiedzi usłyszałem że z tym nie było by najmniejszego problemu, ponieważ producent w razie zwrotu nakleja sobie nową. Tylnej folii nie zrywałem i latałem z nią, kabli od ładowarki nie otwierałem bo ładowarkę chyba każdy w domu ma :)
Podsumowując, skonfigurowałem tablet logując się do mojego konta google, zapchałem go specjalnie różnymi aplikacjami, polatałem sobie parę dni a później przywróciłem ustawienia fabryczne i go zwróciłem :)
Gdy go oddawałem babka otworzyła tylko pudełko z góry i nawet go nie wyciągała. Nie sprawdziła w jakim jest stanie. Nie sprawdziła nawet czy to Samsung :D Tablet był w białym, cieniutkim, lekko przeźroczystym, jednorazowym etui więc nie wiedziała co siedzi w środku.
Otworzyła kasę i wydała mi 1899zł. Zwrot trwał nie dłużej niż 5 minut i złożyłem tylko jeden podpis.
Szczerze polecam Ci takie rozwiązanie sprawy abyś mógł sobie po testować różne tablety.
Później oczywiście kupiłem taki sam tablet na allegro za 1600zł :)
michalciura
Posty: 82
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 15:19

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: michalciura »

Czyli tab s2 daje rade?nie ma łagów itp?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: L.mArK »

kup Ipada mini 2 i na milion procent będziesz zadowolony, nowy kosztuje tylko 1299zł. Już było masę wpisów ze Ipad mini 2 działa super więc nie ma się co zastanawiać.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: robak56 »

Dokładnie weź ipada mini 2. Ja kupiłem w Media Markt polecany przez kogoś Lenovo s8 i następnego dnia go oddałem bo nie dało się latać. Sięgnąłem po rozum i kupiłem na olx nówkę ipada mini 2 za 900zł, no niebo a ziemia, w końcu poznałem co to jest płynny obraz:)
michalciura
Posty: 82
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 15:19

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: michalciura »

Mam ipada 2 mini ale jakosc obrazu jest duzo lepsza na urzadzeniach z androidem.chodzi mi o detale kolory.co do plynnosci nie mam zastrzeżeń.wiem posypią sir komentarze, ze przyczepiam sie do takich szczegółów.no coz lubie miec wszystko ustawione tak by cieszyło oko i latało sie bezpiecznie.jak bede mial czas sprobuje nagrac porownanie obrazow

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
yahoo4you
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 12:02
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: yahoo4you »

Crawshayi pisze:Mam tez zamiar tabletu używać na codzień jednak głównym zadaniem ma byc podglad w inspire.
Czyli kolega potrzebuje mini 2 z modemem. Fajnie też mieć co najmniej te 32GB do dyspozycji a tu już cena rośnie. Ceny które dajecie to wersja wifi i 16GB.
Ja wybrałem Tab S2 bo mam miłe wspomnienia z Samsungiem S5 na którym latałem wcześniej na Phantomie 3Pro. Brakło mi wyświetlacza więc wziąłem większe S5 =Tab S2
O Lenovo S8-50L lepiej nie pisać bo to Qpa i też się na nim przejechałem :)
ODPOWIEDZ