Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

Cześć
Szukając rozsądnego cenowo i wagowo zestawu do mini FPV zamówiłem kamerę jak w temacie MJX C4010.
Mam przyzwoite kamery płytkowe i nadajniki na 5,8 Ghz, ale to wszystko ma jedną istotną wadę - wagę i prądożerność.

i tu właśnie przypadkiem trafiłem na taką małą kamerę, działającą na androidzie, czyli każdy smartfon i tablet może pracować jako ekran, oczywiście z ograniczonym zasięgiem, który można powiększyć dodatkową kartą WiFi z zewn. anteną lub dopałką np. 2W, ale nie o zasięg mi chodzi ale o prostotę i funkcjonalność, zasilanie z 1 celi 3,7v.

chciałbym iść o krok dalej i właśnie czekam na przesyłkę gogli VR Ritech II

jestem ciekaw Waszych opinii i doświadczeń w tej materii, bo jak wiadomo te gogle są przeznaczone do pseudo wirtualizacji lub oglądania kina 3D, a ja chcę zrobić z nich gogle FPV. Wg. moich dotychczasowych doświadczeń raczej nic z tego nie będzie, jedynie rozbebeszenie i wstawienie Fresnela da jakiś efekt, ale może się mylę ?, może jest soft do VR ze strumienia video z takiej kamery?

Macie jakieś pomysły na taką niekonwencjonalną konfigurację.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: bubu13 »

nie znam możliwości tej kamerki ,ale o innych modelach tej firmy
jest napisane tu >>> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=416117#p416117

jako lekką 17g i dobrej jakości obraz 720p / 120* proponowałbym to co poniżej

Obrazek

a jak chcesz miec wifi i przetwornik sony i super jakość to ostatnim hitem jest to

xiaomi yi 1080p 72g 155*

Obrazek

albo mobius 1080p 38g

Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

Kolega mnie nie zrozumiał.

Ideą takiego doboru sprzętu jest prostota, praktyczność, niska waga i zużycie energii (że o rozsądnej cenie nie wspomnę) dla konstrukcji FPV.
Ideą dzięki której zarówno micro quad lub heli jak i ultra lekkie samoloty 3D będą mogły dać strumień wideo na gogle.

Nie sztuka wpakować kawał nadajnika 5,8G i kamerę 4K na model o masie 4kg. Takim sposobem nigdy nie spopularyzujemy modelarstwa.
Chcę moje dzieci oderwać od fejsa itd, a z kim bym nie rozmawiał, to jak zaczynam wyjaśniać ludziom podstawy konstrukcji modelarskich, to łapią się za głowę i koniec zabawy.

Moim celem jest dać komuś prosty model i wykorzystać to co dziś każdy ma przy sobie - smartfona i pozwolić mu poczuć choć namiastkę bycia pilotem. Duży zasięg oraz rozmiar i cena są tu tylko przeszkodami.

Moja docelowa platforma testowa to: heli WL V911-2, kamera C4010, smartfon (ewentualnie dodatkowa karta WiFi) i proste gogle VR.

Taki zestaw będzie na tyle prosty i tani, że ogarnie go każdy, a postęp w elektronice zapewne już nie długo da nam w takiej mini kamerze micro GPS i OSD bez istotnej zmiany ceny, która w Polsce jest podstawową zaporą dla popularyzacji naszego hobby.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: baroslaw »

Piszesz że ma być niskie zużycie energii a jednocześnie chcesz używać dopałki 2W , przecież jedno wyklucza drugie te waty z powietrza się nie biorą.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Verid »

Daniel_IL pisze:Kolega mnie nie zrozumiał.
No bo to nie jest takie proste. Najpierw kolega pisze że
Daniel_IL pisze:Mam przyzwoite kamery płytkowe i nadajniki na 5,8 Ghz,
A zaraz potem
Daniel_IL pisze:ale to wszystko ma jedną istotną wadę - wagę i prądożerność.
Że co proszę? Mikrokamera płytkowa i nadajniczek na poziomie 200mW prądożerny?
I jako alternatywę wskazuje kolega nikomu nieznane badziewie o tej samej niemal prądożerności, z podglądem na WiFi czyli (jakby kolega raczył choć liznąć forum) sposobem zdecydowanie nie polecanym do FPV, chociażby ze względu na ustawiczne żarcie się z systemami sterowania na 2,4GHz i tragicznie niekiedy opóźnienia.
Daniel_IL pisze:jestem ciekaw Waszych opinii i doświadczeń w tej materii, bo jak wiadomo te gogle są przeznaczone do pseudo wirtualizacji lub oglądania kina 3D, a ja chcę zrobić z nich gogle FPV. Wg. moich dotychczasowych doświadczeń raczej nic z tego nie będzie, jedynie rozbebeszenie i wstawienie Fresnela da jakiś efekt, ale może się mylę ?, może jest soft do VR ze strumienia video z takiej kamery?
Przecież te gogle to tylko trzymak do smyrfona więc jak smyrfon wyświetli to będzie ok. Jak nie to ci żadne prucie nie pomoże.
Daniel_IL pisze:Ideą takiego doboru sprzętu jest prostota, praktyczność, niska waga i zużycie energii (że o rozsądnej cenie nie wspomnę) dla konstrukcji FPV. Ideą dzięki której zarówno micro quad lub heli jak i ultra lekkie samoloty 3D będą mogły dać strumień wideo na gogle.
Idea słuszna tylko wykonanie od zadu strony.
Daniel_IL pisze:Nie sztuka wpakować kawał nadajnika 5,8G i kamerę 4K na model o masie 4kg.
Nie sztuka chrzanić głupoty nie rozpoznawszy tematu. Do podglądu w goglach nie jest wymagane ani "kawał" nadajnika ani kamera 4K.
Daniel_IL pisze:Takim sposobem nigdy nie spopularyzujemy modelarstwa.
Po pierwsze z tego co widzę mało komu tu zależy na popularyzacji czegokolwiek (szczególnie że dzięki Phantomom samo się popularyzuje aż nadto dobrze) a po drugie to nie modelarstwo tylko droniarstwo. Z modelarstwem ma tyle wspólnego co nauka jazdy z konstruowaniem silników do F1. I ty i tu jest coś na 4 kołach.
Daniel_IL pisze:Chcę moje dzieci oderwać od fejsa itd
Szczerze życzę powodzenia. Zważ tylko że jak użyjesz badziewnego rozwiązania to przy następnej próbie będziesz miał 2 razy trudniej.
Daniel_IL pisze:a z kim bym nie rozmawiał, to jak zaczynam wyjaśniać ludziom podstawy konstrukcji modelarskich, to łapią się za głowę i koniec zabawy.
Bo tego się nie robi w ten sposób. O istnieniu Re wiem ale do czego służy nie mam bladego i szczerze - nie chcę wiedzieć. Jak chcesz kogoś "zarazić" to wsadź mu gogle na paszczę - jak załapie to wyjaśnienia sam sobie znajdzie. Jak nie - szkoda twojego czasu.
Daniel_IL pisze:Moim celem jest dać komuś prosty model i wykorzystać to co dziś każdy ma przy sobie - smartfona i pozwolić mu poczuć choć namiastkę bycia pilotem.
Zmień w tym zdaniu słowo "smartfon" na "buty". Sens zostanie ten sam. Co z tego że każdy to ma przy sobie jak wykorzystanie tego do FPV, przynajmniej jako podgląd, jest słabe? Jakby się to dało zrobić prosto, dobrze i tanio to by wszyscy tak latali nieprawdaż? A nie kupowali PH3 za 6kPLN gdzie i tak mało kto używa smyrfona bo na tablecie więcej widać.
Daniel_IL pisze:Moja docelowa platforma testowa to: heli WL V911-2, kamera C4010, smartfon (ewentualnie dodatkowa karta WiFi) i proste gogle VR.
Jak ten helik jest na 2,4GHz to licz się z tym że albo bardzo szybko stracisz obraz albo sterowanie. Pomijając fakt że helikoptery są najmniej polecanymi urządzeniami jako platformy FPV a szczególnie dla osób początkujących.

Tak przy okazji - jest taka złota zasada internetu. Jeżeli wpadniesz na absolutnie zajefajny i innowacyjny pomysł - sprawdź w guglu. Masz ogromne szanse że już co najmniej 10 innych osób na to wpadło. Jeżeli nic nie znajdziesz - masz ogromne szanse że ten pomysł wcale nie jest taki zajefajny jak ci się na początku wydawało i mocno się zastanów nad jego realizacją.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

Mój błąd, że nie napisałem w poście "nie życzę sobie wpisów ludzi, którzy zostali w dzieciństwie skrzywdzeni i mają problem ze swoją psychiką", bo taki wniosek nasuwa czytając wpis kol. "Verid".
Nie znasz się, nie lubisz zagadnienia i tematu, to idź hejtować na stadion.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Baqsthc »

Daniel problem jest tu tylko taki ze Verid przeważnie ma rację, tylko że od uświadamiania tego setki razy trochę mu się język zaostrzył i zbyt dobitnie próbuje uświadamiać ^^
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

Z tą dopałką, tak, masz rację, bo nie rozwinąłem myśli.
Dopałka to dalszy krok, teście takich mikro konstrukcji. Z założenia idea ma myć prosta i tania, a ogólnie linki video chodzą na 12v, więc to ani proste, ani tanie.

Prosty link chodzi na jednej celi bez potrzeby stosowania step-up lub down. Mikro heli lub quady bez problemu dźwigną jeszcze jeden mały pakiet i optykę. Gogle ze smartfona niczym się nie będą różniły grafiką od zestawu z HK za 30$, któremu brakuje na dodatek Rx.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

Po prostu nie trawię ludzi, którzy na starcie bez myślenia walą po pysku, nic tego nie uzasadnia :!:
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: cebulator »

Niestety forum to nie koncert życzeń. I niestety dla Ciebie wypowiedź Verida zawiera same prawdy, choć przekazane w sposób szczególny dla niego.
Pozostaje Ci tylko przetestować Twój pomysł i wtedy fajnie by było jakbyś podzielił się efektem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: JasQ »

cebulator pisze:Niestety forum to nie koncert życzeń. I niestety dla Ciebie wypowiedź Verida zawiera same prawdy, choć przekazane w sposób szczególny dla niego.
Pozostaje Ci tylko przetestować Twój pomysł i wtedy fajnie by było jakbyś podzielił się efektem.....
.... i grzecznie Veridowi napisać " przepraszam miałeś rację ..... "
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Baqsthc »

Nie rozpędzajmy się, może to jest ten ktoś kto nie wie że się nie da i to zrobi? I powstanie PnP mikro zestaw fpv do Smart**** czegoś, idealny do małych zabawek? :) kombinuj, nóż widelec Ci się uda.
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

No właśnie, o takie podejście do sprawy jak napisał kol. Baqsthc mi chodzi. Po co hejtować ?! Czy to takie trudne napisać "tak mam podobną platformę, testuję, ale słabo działa", albo zamknąć się i nic nie gadać zamiast robić mi w temacie hejty.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Daniel_IL »

Ze specyfikacji producenta wynika, że założenia są słuszne, a sprzęt działa (choć w ograniczonym zasięgu). Od dawna śledzę temat mikro FPV i od dawna przeszkodą są wysokie koszty. Ale jest już nieco lepiej. Modelarstwo lotnicze nie musi być tylko dla bogatych elit, a znam takich co ich to boli :-)

Mój kosztorys:
Model V911-2 - 30$
Kamera - 30$
Gogle - 13$
Smartfon - 0$ :-)

Nic tu nie wynalazłem, bo to działający standard w zabawkach. Jedynie nie znam jeszcze tematu zapięcia tego do VR, jak otrzymam takie gogle, napiszę, a jeśli ktoś ma takie gogle, choćby te cartonVR za 3$, to niech się podzieli się jakimiś konstruktywnymi uwagami, bo samo VR zaczyna robić furorę .

No i podstawowa sprawa Panowie, ŻYCZLIWOŚĆ i szacunek, bo hamstwa "nie zniese" :-)
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Kamera MJX C4010 i gogle Ritech II

Post autor: Baqsthc »

OK ok, życzliwość życzliwością, ale na przyszłość edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim, bo Cię zjedzą :D jak Ci się będzie projekcik rozwijał to pisz, nawet jak nikt się nie odezwie z i tak będą czytać, do momentu aż powiesz aleluja, działa. I wszyscy zaczną kombinować :-D
Zablokowany