DRON/UP!

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: DRON/UP!

Post autor: Benon »

Też chciał bym wiedzieć na którą godzinę się stawić, bo całej soboty wolnej nie mam.
Dobrze też było by wiedzieć ile pilotów będzie się ścigać na raz.
RR210 little bee 4S
tomwoj
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 14:10
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: DRON/UP!

Post autor: tomwoj »

Benon pisze:Też chciał bym wiedzieć na którą godzinę się stawić, bo całej soboty wolnej nie mam.
Harmonogram (26 września 2015):
Kwalifikacje: ok. godz. 11:00
Zawody: ok. godz. 15:00
Wręczenie nagród: ok. godz. 17:00

Pozdrawiam,
Tomek
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DRON/UP!

Post autor: breweryhills »

sz4dy pisze:Ostatnio mielismy 2-krotnie przyjemnosc rozmowy z prowadzacym egzamin (chyba UAVO) ktory podjechal ze swoja grupa dokladnie w miejsce gdzie latalismy.
Ooo, a gdzie to było?
Pozdrawiam, Sebastian
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DRON/UP!

Post autor: breweryhills »

miś pisze:Masz rację, ale w tym przypadku jest ciut inaczej, bo bez prawka to nie wolno Ci wyjechać na drogę publiczną. Po swoim placu albo po torze możesz sobie jeździć ile dusza zapragnie. I tak jak napisał Verid, rekraacyjnie latać możesz zawsze, ale komercyjnie już nie.
Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to kwestia tygodni, góra miesięcy, gdy osoby bez licencji UAVO będą miały gorzej niż te z licencją. Będą bowiem musiały latać "zachowując odległość poziomą nie mniejszą niż 100 m od granic zabudowy miejscowości, miast, osiedli lub od zgromadzeń osób na wolnym powietrzu" oraz "zachowując odległość poziomą nie mniejszą niż 30 m od osób, pojazdów, obiektów budowlanych niebędących w dyspozycji lub pod kontrolą operatora".

W efekcie warto będzie rozważyć zrobienie licencji VLOS tylko po to, aby obejść te ograniczenia i latać na zasadach podobnych jak obecnie.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: DRON/UP!

Post autor: Benon »

No i po zawodach.
Według mnie do była rzeź, mega wymagający tor, ze wszystkich startujących pełne 3 okrążenia pokonało o ile dobrze pamiętam pięciu zawodników, reszta się rozbiła. Do finału przeszło trzech z najlepszymi czasami z 3 kółek.
Zrobił ktoś w ogóle więcej niż 3 ?
Nikt się chyba nie spodziewał, że będzie aż tak hardcorowo albo latać nie umiemy ;)
Gratulacje dla top 3, pokazaliście jak latać należy.
Finał z poziomu betonu:
RR210 little bee 4S
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON/UP!

Post autor: Piotrowy »

Benon pisze:Finał z poziomu betonu:
Ale konkretnie kto był pierwszy :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: DRON/UP!

Post autor: RW »

A oto zwycięzca :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON/UP!

Post autor: Piotrowy »

RW pisze:A oto zwycięzca
Odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu :-D
Gratulacje.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON/UP!

Post autor: Rurek »

Gdzieś Go widziałem....
Uuuu to teraz na 30sto letnią łychę się przerzuci z takim budżetem ;-)
Też gratuluję!
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Y3lloW
Posty: 136
Rejestracja: wtorek 05 sie 2014, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Fotogaleria DRON/UP!

Post autor: Y3lloW »

Panowie, byłem, obejrzałem, porobiłem zdjęcia ;-) ogólnie tak jak wyżej kolega pisał była mega rzeź na tym betonie :mrgreen:
Mega ciężko robiło się zdjęcia przez tą siatkę bez autofocusa ale coś tam ustrzeliłem :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie fotki pod tym linkiem

https://goo.gl/photos/ZDuADGTMbyE4RM417
Tarot 650, Emax MT-3506 650KV, 12x3.8, Naza V1 (upgrade V2), Xiaomi yi / Cheerson CX-10 / QAV250
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DRON/UP!

Post autor: PiotrSz »

Pod względem organizacyjnym impreza bez zarzutu, dobre poprowadzenie sędziowania przez KKacpra, Kralla i Jarlista. Okazja do spotkania z kolegami z innymi miast z którymi osobiście jest okazja zobaczyć się tylko na zawodach. Gratuluję dla Marcina Baliniaka "marbalona" za 1 miejsce, jak to powtarzaliśmy lot nie był efektowny ale efektywny co zaplonowało wygraną ;-) gratulację dla Macieja Poschwalda"Dronsky" za drugie miejsce i dla Łukasza Rączkiewicza "Wazz'a" za trzecie miejsce tym bardziej że o północy wylądował w Warszawie i do Poznania dojechał nad ranem, a przez około 3 tygodnie przed zawodami nie dotykał aparatury i quada ;-)

A teraz do tej beczki miodu łyżka dziegciu..
Co do formuły imprezy mam bardzo mieszane odczucia, impreza zrobiona tylko dla publiki która zwiedzała lotnisko Ławica, sami zawodnicy byli tylko dodatkiem. Organizatorzy zapomnieli trochę o co w tym wszystkim chodzi czyli o sporcie.
Brak możliwości normalnego treningu na torze przed kwalifikacjami, kilka zapoznawczych kółek nie można nazwać treningiem. Po za tym jak dla mnie totalnym bezsensem było rozłożenie toru na twardej płycie postojowej lotniska która w kontakcie z rozpędzonym quadem działa jak kamień szlifierski. Obok był piękny kawał zielonego trawnika który był by idealny do rozegrania takich zawodów.
To my niszczymy swój sprzęt, organizator wydał kasę ale wrzucił sobie to w koszty reklamy.
Prawdopodobnie będą to moje ostanie zawody zorganizowane w ten sposób na które pojechałem. Szczerze powiedziawszy z samego ścigania nie miałem w ogóle żadnej frajdy, więcej zabawy mamy jak się spotkamy żeby polatać między przysłowiowymi krzakami niż to co można było odczuć na tych zawodach. Nie jest to tylko moje zdanie, podobnie myślały osoby z którymi miałem okazję porozmawiać na miejscu.

Tak jak pisałem wcześniej, największym plusem tej imprezy było to że mogłem się spotkać z ludźmi których lubię i cenię.
Wielkie podziękowanie dla Marcina z Flying Lemon "fangela" za reanimację mojego quada, bez jego pomocy i silnika nie poleciał bym w ogóle :-)
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: DRON/UP!

Post autor: Benon »

RR210 little bee 4S
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: DRON/UP!

Post autor: marbalon »

Dzięki wszystkim za gratulacje!

A co do organizacji. Dopóki organizatorzy będą spoza branży racingowej to tak będzie wyglądać. Aby wyglądało to tak jak chcemy... to musimy to zrobić sami. Dopóki jesteśmy dokładką do imprezy sponsorowanej to lecimy po nagrody... Co do rozgrzewki to tutaj pewnie tego nie dało się łatwo zrobić z uwagi na ochronę itp. chyba że sobota treningi i niedziela, ściganie...

Plus taki jak zawsze - im więcej takich imprez tym opanowanie nerwów lepsze, a i organizatorzy wyciągają coraz więcej wniosków i będzie coraz lepiej.

Jeszcze raz dzięki za doborowe towarzystwo i do następnego.
Awatar użytkownika
Dronksy
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 16:06

Re: DRON/UP!

Post autor: Dronksy »

Film z biegu finałowego :)

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: DRON/UP!

Post autor: marbalon »

Film, nudny, słabo zmontowany, latanie też słabe... ale podoba mi się jak mało który! ;-)
ODPOWIEDZ