eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zielaq »

pki pisze:Jeśli na pakiecie masz 12.6V a pokazuje ci 12.9V to wartość dzielnika w konfiguratorze do poprawienia.
Ale przy którym eleresie. w Maxie ?? próbowałem tam zmieniać ale to nic nie zmieniało ;/
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: pki »

Moim zdaniem w tym który mierzy.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zielaq »

pki pisze:Moim zdaniem w tym który mierzy.
to w tym który mierzy (w przypadku modelu z 3s + jest podpięty do eleresa bezposrednio (VBAT)). i jak tego właśnie eleresa podepnę do konfiguratora to on pokazuje prawidłowo napięcie. natomiast po transmisji max już ma złą wartość.
Awatar użytkownika
JaneczekB
Posty: 88
Rejestracja: środa 25 sty 2012, 18:41
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: JaneczekB »

Kowal pisze:Ekranować GoPro, bo to straszny siewnik jest :-P
Zrobić blaszaną puszkę? No ale ludzie jakoś latają... inny link?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

pki pisze:Jeśli na pakiecie masz 12.6V a pokazuje ci 12.9V to wartość dzielnika w konfiguratorze do poprawienia.
Przepraszam, ale po co zmieniać jakieś dzielniki ? Od czego jest kalibracja baterii w konfiguratorze eleresa ?
Podłączasz RX do PC, i tak dobierasz wartość multipier w konfiguratorze aby konfigurator pokazywał dokładnie to samo co woltomierz podłączony do pakietu. Po każdej zmianie dajesz "wyślij" i sprawdzasz czy już dobrze pokazuje. Typowa wartość mnożnika w standardowym eleresie V2 to ok 0.96-0.98.
Po prawidłowym skalibrowaniu nie będzie już problemu z rozpoznawaniem wpełni naładowanego 3S jako pustego 4S. No chyba że faktycznie przeładujesz 3S do 12.9V, ale to chyba nie będzie dla niego zdrowe.

Aaa i jeszcze jedno. Nie wierz w te wyświetlacze z chińskich zasilaczy "laboratoryjnych". Potrafią przekłamać nawet o 0.4V. Podłącz zwykły multimetr, nawet taki chiński za 20zł. Pokaże dokładniej niż te wyświetlacze w zasilaczu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zielaq »

Miś i dokładnie tak zrobiłem jak piszesz. Wyszło mi 0,98. Eleres v2 wtedy w konfigu Pokazuje dobrze. Natomiast eleres max alarmuje w złych momentach a podłączony przez Bt trackmyrc podaję napięcie wyższe. BTW podłączyłem miernik też do tego zasilacza. Pokazuje dobrze.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: maxxxior »

Też sie podepnę pod ekranowanie goPro. Jak ją ekranować? Czy jak sie włączy ją tylko do nagrywania (nie do fpv) to też sieje?
Awatar użytkownika
camsonic
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 01 cze 2014, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: camsonic »

Witam. Nie wiem czy dobry temat, ale mam pewien problem - mam Naze32 z wgranym cleanflight a sterowanie chciałbym oprzeć na komunikacji eLeReS MINI z eLeReS MAX. Ustawiłem sygnatury przez konfigurator aby mieć kilka urządzeń spiętych - uruchamiam nadajnik i odbiornik a w efekcie:
- eLeReS MAX - bardzo szybko pika buzzer
- Naze32 - przeraźliwie piszczy mi buzzer na PDB "cytrynka".

Jak prawidłowo skonfigurować eLeReSy i cleanflight aby komunikacja działa prawidłowo? Przez jakiś czas używałem zwykłego odbiornika 2.4GHz i sumatora PWM->PPM ale szalał mi jeden kanał i przeszedłem na eLeReSy.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

A dlaczego buzer piszczy ? konfigurowałes zares RSSI po stronie CF/PDB bo nie wiem gdzie jest podpięte RSSI. Szybkie pikanie buzera w nadajniku to słabe napięcie. Patrzyleś czy dobrze Ci pokazuje napięcie w telemetrii ?
filip_gd
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: filip_gd »

Witam
Czy do nadajnika w formie modułu JR można podłączyć HeadTracker?
Wiem, że ta opcja jest dostępna dla LRS moda ale czy do zwykłego da radę?

Z koncertu życzeń, może przydała by sie opcja podłączenia do LRS bezpośrednio czujnika 10dof aby przekazywał informację z HT?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

Można, jak otworzysz wieczko jest pad oznaczony jako HT. Musiałbyś sobie go jakoś wyprowadzić na dodatkowa wtyczkę.
filip_gd pisze:Z koncertu życzeń, może przydała by sie opcja podłączenia do LRS bezpośrednio czujnika 10dof aby przekazywał informację z HT?
Pytanie do misia... ale myslę że nie ma co kombinowąć jak moduł HT można zrobic/kupić za nie dużą kasę.
filip_gd
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: filip_gd »

Poradzę sobie, dzięki za info nie zauważyłem
Awatar użytkownika
esjot
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 15:29
Lokalizacja: Różnowo

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: esjot »

Zanabyłem z drugiej ręki eleres'a v2. Chyba niestety ma ukruszony rdzeń cewki. Czy wpłynie to na jego pracę. Na razie nie mogę go zbindować z nadajnikiem w wersji v1, ciągle jest w trybie failsafe. Help.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

esjot pisze:Chyba niestety ma ukruszony rdzeń cewki. Czy wpłynie to na jego pracę
Może wpłynąć...
esjot pisze:Na razie nie mogę go zbindować z nadajnikiem w wersji v1, ciągle jest w trybie failsafe.
Zobacz czy w konfiguracji mają ta samą częstotliwość bazową.
Awatar użytkownika
esjot
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 15:29
Lokalizacja: Różnowo

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: esjot »

435 MHz po obu stronach
ODPOWIEDZ