DRON/UP!

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DRON/UP!

Post autor: sz4dy »

Takie pytanie troche glupie ;)
w ktore strona bedziemy sie scigac?
Patrzac z gory jak to jest przedstawione na zdjeciu to z miejsca oznaczonego "Start" w lewo czy w prawo? ;)
Wiem ze glupie pytanie, ale tak tylko pytam..
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON/UP!

Post autor: Rurek »

olo2000pm pisze:Co prawda nie polatam, bo nie mam świadectwa,
Od kiedy to na pokazy trzeba mieć świadectwo?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
olo2000pm
Posty: 40
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 22:38

Re: DRON/UP!

Post autor: olo2000pm »

Nie bede wklejał treści, ale taką informację dostałem na maila.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON/UP!

Post autor: Rurek »

Aha, czyli to impreza branżowa a nie dla hobbystów/modelarzy...
Powinno to być wyraźnie napisane przez organizatorów. Tymczasem na bannerze widzę tekst "Ogólnopolskie spotkanie operatorów i pasjonatów kabanosów"
Trochę to smutne :roll:
Swoją drogą nie wiem jak w tym kontekście organizatorzy wyobrażają sobie wyścigi 250tek...bo chyba co setny pilot wyścigówek ma świadectwo....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DRON/UP!

Post autor: PiotrSz »

Rurek pisze:Swoją drogą nie wiem jak w tym kontekście organizatorzy wyobrażają sobie wyścigi 250tek...bo chyba co setny pilot wyścigówek ma świadectwo....
Ja mam wątpliwości czy którykolwiek ze zgłoszonych pilotów 250 ma uprawnienia ...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON/UP!

Post autor: Piotrowy »

PiotrSz pisze:Ja mam wątpliwości czy którykolwiek ze zgłoszonych pilotów 250 ma uprawnienia ...
A teraz drogie dzieci umyjcie rączki będziemy jedli ciasteczka.
Ale ja nie mam rączek proszę pani.
Nie ma rączek, nie ma ciasteczek :-P
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DRON/UP!

Post autor: sz4dy »

PiotrSz pisze:
Rurek pisze:Swoją drogą nie wiem jak w tym kontekście organizatorzy wyobrażają sobie wyścigi 250tek...bo chyba co setny pilot wyścigówek ma świadectwo....
Ja mam wątpliwości czy którykolwiek ze zgłoszonych pilotów 250 ma uprawnienia ...
uprawnienia do czego w przypadku latania 250tkami sportowo/rekreacyjnie? takich uprawnien nie ma..
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON/UP!

Post autor: Rurek »

Piotrowy :-)
Wracając do meritum - licencja UAVO nie jest wymagana do wykonywania lotów rekreacyjnych i sportowych. To tak gwoli przypomnienia obowiązujących przepisów. A więc cosik jest nie halo z rozumieniem rozporządzenia albo interpretacją tegoż przez organizatorów wydarzenia (o ile olo2000pm nie rozmija się z prawdą i chciał polatać FPV i coś nakręcić niekomercyjnie).
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DRON/UP!

Post autor: sz4dy »

Rurek pisze:Piotrowy :-)
Wracając do meritum - licencja UAVO nie jest wymagana do wykonywania lotów rekreacyjnych i sportowych. To tak gwoli przypomnienia obowiązujących przepisów. A więc cosik jest nie halo z rozumieniem rozporządzenia albo interpretacją tegoż przez organizatorów wydarzenia.

Ostatnio mielismy 2-krotnie przyjemnosc rozmowy z prowadzacym egzamin (chyba UAVO) ktory podjechal ze swoja grupa dokladnie w miejsce gdzie latalismy. Doszlo prawie do rekoczynow gdyz prawdopodobnie chcial zrobic wrazenie na swojej grupie studentow (wygladali glownie na uzytkownikow DJI - nie chcialbym nikogo w tym momencie obrazic) i prowadzil rozmowe z nami w dosyc niemily sposob ;) starajac sie wmowic nam swoje racje odnosnie braku posiadanych przez nas licencji, uprawnien, lamaniu prawa itd itd.. twierdzil ze nie ma przepisu ktory nam na to pozwala, ale odpowiedz jaka od nas uslyszal ze brak jest rowniez przepisu ktory nam to zabrania nie przemawiala do niego ;)
mysle ze zarabia niezla kase na ludziach ktorzy nie posiadaja podstawowych informacji nt przepisow dotyczacych tego hobby i myslal ze zrobi na nas jakies wrazenie w swoich bialych okularkach ;)
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DRON/UP!

Post autor: krall »

Zostaliśmy z kkacperem (jako posiadający pewne doświadczenie po naszym Dronfestiwalu) poproszeni o skontrolowanie ich regulaminu. Wnieśliśmy pewne poprawki ale z tego co sobie przypominam takiego warunku tam nie było. Tu kolega pisze o jakiś pokazach poza wyścigiem a to przecież coś zupełnie innego.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DRON/UP!

Post autor: cebulator »

Też słyszałem już o "egzaminatorach", którzy uważają, że do każdego latania potrzebny jest papier.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DRON/UP!

Post autor: sz4dy »

krall pisze:Zostaliśmy z kkacperem (jako posiadający pewne doświadczenie po naszym Dronfestiwalu) poproszeni o skontrolowanie ich regulaminu. Wnieśliśmy pewne poprawki ale z tego co sobie przypominam takiego warunku tam nie było. Tu kolega pisze o jakiś pokazach poza wyścigiem a to przecież coś zupełnie innego.

A czy moglbym prosic o wniesienie poprawki odnosnie rozmiaru smigiel?

W przypadku silnikow powyzej 2000kv (najbardziej popularne 2300kv) rozmiar smigiel 5'' jest jak najbardziej uzasadniony (bo 6'' smigiel i 4s raczej nikt nie wlozy z obawy o spalenie silnikow), jednakze w przypadku silnikow z mniejszym kv (ja uzywam 1960kv) ograniczenie rozmiaru smigiel moze juz byc krzywdzace. Polecilbym zrobic widelki >2000kv do 5'' oraz <2000kv 5'' i 6'' oraz w oby dwoch przypadkach dopuszczalna bateria 3s i 4s. Mysle ze byloby to fair w stosunku do kazdego zawodnika. Ciag jaki moje silniki (oraz inne ponizej 2000kv) uzyskuja na 6'' smiglach i bat 4s jest porownywalny (w zasadzie taki sam) z ciagiem silnikow 2300kv i 5'' na 4s, jednakze gdy zaloze juz 5'' smigla przy bat 4s zrobi sie znacza roznica w osiagach co moze byc bardzo nie fair.
Bardzo prosze przemyslec ta sprawe i ewentualnie uwzglednic to w regulaminie, mysle ze wplynie to pozytywnie na przebieg wyscigu. We wszystkich zawodach na swiecie ktore do tej pory sledzilem glownie w internecie nie bylo takich ograniczen i problemow z tym zwiazanych. W klasie do 250mm (moze to byc rownie dobrze 180mm, 220mm) stosuje sie cala game silnikow od 1900kv, a nawet 1800kv do 2400kv a nawet 3100kv jezeli jest na 4'' smigla. Uogolnienie tego do maksymalneg rozmiaru smigiel 5'' jest nie fair i mysle ze zrobienie widelek odnosnie kv i rozmiaru smigiel rozwiazaloby problem. To nie garaz ;)
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DRON/UP!

Post autor: krall »

sz4dy pisze: A czy moglbym prosic o wniesienie poprawki odnosnie rozmiaru smigiel?
Jak pisałem - my wnosiliśmy tylko poprawki do tego co było źle lub nieprecyzyjnie opisane żeby podczas zawodów nie było niejasności czy bałaganu.
Ten rozmiar śmigieł czy brak podziału na klasy to pomysł organizatorów i nie chcieli tego ruszać. Ale próbuj - kontakt do nich jest podany.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
olo2000pm
Posty: 40
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 22:38

Re: DRON/UP!

Post autor: olo2000pm »

Dobra wklejam fragment, jeszcze rozumiem co sie do mnie mowi:)
Z tym lataniem to nie mam problemu, chetnie popatrze na zawody.

Ze względu na to, że nie posiada Pan świadectwa nie jestem w stanie zaprosić do pokazów - bardzo dbamy o formalności MUSIMY! - ale jest to impreza dedykowana również Wam Pasjonatom
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON/UP!

Post autor: Rurek »

krall pisze:Tu kolega pisze o jakiś pokazach poza wyścigiem a to przecież coś zupełnie innego.
To racja ale z tego co można oficjalnie wyczytać to impreza w części pokazowej nie jest komercyjna. No chyba że ja nie rozumiem słowa pisanego 8-) lub płacenie ludziom za pokazanie swojego puzona jest jakoś zawoalowane.... tyle że czytając to:
olo2000pm pisze:Ze względu na to, że nie posiada Pan świadectwa nie jestem w stanie zaprosić do pokazów - bardzo dbamy o formalności MUSIMY! - ale jest to impreza dedykowana również Wam Pasjonatom
Jestem bardziej przekonany co do mojej tezy że ktoś nie rozumie obowiązujących przepisów.
Bo jeżeli usłyszę tłumaczenie że impreza ma charakter komercyjny (nagroda 5000!) to oznaczałoby że wyścigi też byłyby nielegalne :-)
Nie wyobrażam sobie jak można rozdzielić (mentalnie) część komercyjną od niekomercyjnej w takim wypadku.
Raczej uważam że sprawa ma drugie dno i gdzieś z tyłu głowy mam taką oto sytuację że pokazy w powietrzu będą wykonywać tylko walkery które będzie można od ręki kupić a pasjonaci mogą swoje zabawki pokazać gdzieś w kąciku.
Obym się mylił ale chyba większość z Was tak odbiera powyższy cytat z maila - wymówka na zakaz lotów pasjonatów.
Można przecież grać w otwarte karty - jest wyścig dla wszystkich chętnych natomiast pokazów nie ma w ogóle. A jeżeli są to zorganizowane przez pilotów opłaconych przez organizatorów.
Wtedy sprawa jest czysta.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ