DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: yorg68 »

Szanowne Koleżanki i Koledzy !!!

Wpadłem na to Forum kilka lat temu. Czytając, podglądając, rozbijając modele doszedłem w końcu do etapu
gdzie na filmie uczestniczę w locie synchronicznym. Wszystko dzięki Wam i mojemu oślemu uporowi.
Doszłem również do etapu w którym odczułem nieprzemożną potrzebę uczestnictwa w poznanej
Forumowej Społeczności.
Niestety okres mojej rejestracjii jakoś zazębił się z masowym wysypem używalności słowa DRON.
Małżonka pochwaliła się kiedyś przy dawno nie widzianych znajomych o moim Hobby.
Pierwsze pytanie było (o zgrozo) - czy latam dronem ? Myślałem że mnie diabli wezmą.

Gdziekolwiek - w jakiejkolwiek sytuacji - MEDIA wszelkiej maści i inteligencji (czasem , a może najczęściej zerowej lub niższej) na słowo DRON dostają śliniawki , głupawki i innych neurotycznych przypadłości bezleczalnych.
Apeluję o nieużywanie tego określenia na Forum - zapisanie tego w regulaminie.

Naprawdę - nie próbując wykorzenić tego określenia z Naszego słownictwa APROBUJEMY wszystko co Media wypisują
jako coś co ma wspólny mianownik z ciężko budowanymi przez Nas Modelami Wszelkiej Maści.
Może być w przyszłości tak , że niezrobienie z tym nic pogłębi tylko dołek jaki powstaje pod określeniem DRON i wessie nasze hobby w odmęty prawa i biurokracji.

Jerzy
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: jacekV »

Pawle,
Czy to że Encyklopedie redaguje idiota (w tym przypadku) ma być dla nas wyznacznikiem ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: yorg68 »

Zgadzam się co do słowników itp,
ale to co urosło wokół bądz co bądz prawdziwej nazwy robi się niezdrowe i jak widać przyciąga rzesze ludzi
którym się nie chce czytać i rozumieć .
Wchodzą te rzesze W BUCIORACH nie widząc ani REGULAMINU ani POWITALNI.
Mnie tak rodzice nie wychowali.

Jerzy
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: jacekV »

Szkoda że projekt i ankieta aby zastąpić słowo D... z automatu na forum na np. Kontrabas, upadło, a Rurek nie dokończył dzieła...

Było naprawę kilka ciekawych pomysłów :mrgreen:

A swoją droga, dlaczego społeczność która akurat ma najwięcej w tym temacie do powiedzenia ma podążać jak barany za facebukowo-medialno-tabloidalną palantologią...?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: pawelsky »

jacekV pisze:Czy to że Encyklopedie redaguje idiota (w tym przypadku) ma być dla nas wyznacznikiem ?
Z calym szacunkiem Jacku, ale jak dyskusje mamy zaczynac od nazywania ludzi z PWNu idiotami, to ja pozwole sobie sie z niej wylaczyc. :-)
yorg68 pisze:Wchodzą te rzesze W BUCIORACH nie widząc ani REGULAMINU ani POWITALNI.
Mnie tak rodzice nie wychowali.
A to juz jest insza inszosc, bajzel na forum jest, zgadzam sie, ale to juz mysle jest bardziej robota dla adminow.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: yorg68 »

Przyszła chyba pora by to odświeżyć.

KANDAR - moja propozycja do nowej kolekcji.

Będę budował Kandara 250. Uciękł mi Kandar. Poszliśmy we trzech polatać Kandarami. Spotkanie - Zlot Kandarowców.

Jerzy
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: jacekV »

Tak, Pawle, idiota. Bo nie zadał sobie trudu zgłębić tematu i poleciał po łebkach.

Albo nie, zapewne się mylę i jako naukowiec przeprowadził badania i ankiety badając źródłosłów słowa D i jego znaczenie oraz wydźwięk.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: DawidM »

Język tworzą ludzie. Jeśli większość nazywa dronem wszystko co lata w miarę autonomicznie i ma kamerę, to własnie to jest dron.
yorg68 pisze:ale to co urosło wokół bądz co bądz prawdziwej nazwy robi się niezdrowe i jak widać przyciąga rzesze ludzi
którym się nie chce czytać i rozumieć .
"Inteligentne" zabawki latające przyciągają ludzi, a zwał to jak zwał.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: ghambit »

A ja chciałem nazwać moją maltańską suczkę "Drona" :|

Tak szczerze mówiąc polubiłem to określenie, gdyż łatwo idzie odróżnić weselnych kamerunów mydelniczkowych od modelarzy, a dzięki temu oszczędzam czas bo wymiana doświadczenia z tymi pierwszymi nie ma sensu.

Ale zgadzam się z tobą w 100%, słowo dron powinno być tutaj zakazane tak jak pytanie o zasięg i jak wysoko poleci!
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: From_heaven »

Wszyscy latamy dronami i już tego nie zmienicie. A tak na marginesie popatrzcie na reklamę na samej górze tej strony.
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: aligator »

Ja używam i najbardziej mi pasuje określenie kopter. To takie ucięte od hexakopter, quadrokopter, helikopter, wielokopter itp
Latam kopterem, kopter zaliczył kreta, znowu składam koptera itd :-P
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Verid »

From - bo to reklama ogólna, podobnie jak DrąFestival skierowana do ogółu a ogół niestety nie reaguje na quadrokopter czy wielowirnikowiec. Chcąc przyciągnąć ogół w celach propagacji wiedzy trzeba nadawać na tych falach co on. Jakby gdyńskie wydarzenie ochrzcić FPV-Festival to poza kilkoma zapaleńcami nikt by nie przyszedł bo by nie wiedział o co kaman a tak ludzi było tyle że mnie gardło boli na samo wspomnienie.
Moim zdaniem nie ma co się zżymać bo wpływu na język ogółu nie mamy a wszelkie działania na siłę skończą jak liczyk, zwis męski ozdobny czy wyskok (w odniesieniu do alkoholu). Takie rzeczy możemy forsować jedynie w naszym małym grajdołku, przyjmując że jest to forum techniczne i takim językiem należy tu operować czyli pędzamy wszystkie apki, piloty, drony i ulubione przez Ładziaka zębatki.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: janw23 »

Mnie najbardziej denerwuje, że samolot to po prostu samolot, a kopter to "dron". Jak dla mnie albo oba są "dronami", albo żaden.
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Jedrula »

To się pięknie nazywa "uzus", tego nie zmienimy.
Dron pomaga tylko w rozróżnieniu kto "swój" z forum a kto "kamerun" ;)

Jedyne to możemy walczyć o stosowne nazewnictwo w naszym gronie i żeby zwykłym ludkom kojarzył się pozytywnie.

PS. Niestety złote czasy naszego hobby mamy za sobą, kto zdążył to się pobawił wysoko i daleko. Niedługo trzeba będzie nocą śmigać jak "Szybcy i wściekli" 8-)
Lecę na nielegalu!
Zablokowany