Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Jagoda »

breweryhills pisze:Ja mogę polecić Sony Xperia Z3 Tablet Compact.
Czy opóźnienie sprawdzałeś statycznie tzn. zestaw włączony np. na stole - pomachać łapką do obiektywu i co na tablecie?
Jeżeli nie, to mógłbyś "looknąć"?
Na iOS mam ca 0,1-0,2 s
Pozdrawiam. :), :)
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: breweryhills »

Jagoda pisze:Czy opóźnienie sprawdzałeś statycznie tzn. zestaw włączony np. na stole - pomachać łapką do obiektywu i co na tablecie?
Jeżeli nie, to mógłbyś "looknąć"?
Na iOS mam ca 0,1-0,2 s
Na Androidzie mam takie samo opóźnienie. Mniej więcej 0,2 sekundy - oczywiście tak na oko. Subiektywnie jest to opóźnienie, które nie przeszkadza w lataniu FPV. Wspomnę jednak, że na wszystkich urządzeniach jakie testowałem opóźnienie to było na tym poziomie. Problem nie jest z nim, tylko z przycinaniem się (klatkowaniem) obrazu. A na stole często owo klatowanie nie występuje. Dopiero gdy Phantom łapie fix-a GPS zaczyna się klatkowanie. Winne jest tu cykliczne odświeżanie pozycji na mapach Google, które najwyraźniej pochłania sporo zasobów a z czym - jak dotąd - nie mogą dać sobie rady developerzy z DJI.
Pozdrawiam, Sebastian
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Jagoda »

breweryhills pisze: Na Androidzie mam takie samo opóźnienie. Mniej więcej 0,2 sekundy - oczywiście tak na oko. Subiektywnie jest to opóźnienie, które nie przeszkadza w lataniu FPV. Wspomnę jednak, że na wszystkich urządzeniach jakie testowałem opóźnienie to było na tym poziomie. Problem nie jest z nim, tylko z przycinaniem się (klatkowaniem) obrazu. A na stole często owo klatowanie nie występuje. Dopiero gdy Phantom łapie fix-a GPS zaczyna się klatkowanie. Winne jest tu cykliczne odświeżanie pozycji na mapach Google, które najwyraźniej pochłania sporo zasobów a z czym - jak dotąd - nie mogą dać sobie rady developerzy z DJI.
Jasne,że subiektywne.
Na Andku Galaxy tab4 7" miałem ca 0,8.Statycznie.To już może przeszkadzać - 8 do 10 metrów.Trza powoli i ...wysoko. ;-)
Ale i tak zabiłeś mi ćwieka.
iOS używany bez karty czyli brak map (ma nano a ja mam micro i nie chcę łamać).
Jutro kupię pre-paida i zobaczę jak z tym klatkowaniem w locie na iOS
Na plus iOS -chłodny a na Galaxy jajka można smażyć, chociaż jak dostanie SIM i zacznie z mapami to może też się rozgrzeje.
A z POI i Home Lock developerzy też nie mogą dać rady?
Produkt jest
Sprzedaż jest
Już czas na zapowiedź Ph4 - ten to od razu i HDMI będzie miał w apce :evil:
Pozdrawiam. :), :)
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Lukasio »

Panowie i Panie dwie sprawy: czy potwierdza ktoś że nowa apka DJI Go nieźle namieszala tzn zrywa połączenie, wywala do menu itp głównie na Androidzie? Sprawa druga jaki najtańszy iPad trzeba mieć aby spokojnie latać i nie martwić się o zerwany podgląd na żywo? Lub ostatecznie jaki najtańszy tablet na Adndku. Jestem przed zakupem DJI P3 i nie ukrywam że sporo wątpliwości narodziło się w kwestii podglądu.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: From_heaven »

Ja mam ipada mini 2 i śmiga bardzo dobrze. Raz na łączce był gość z jakimś Galaxy i cieszył się, że wreszcie dobrze mu działa, ale jak zobaczył jak działa na ipadzie, to się załamał. Niestety na jego androidzie było na oko max 12fps.
zawirm
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 06:24

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: zawirm »

Czy ktoś lata na samsungu S5? zastanawiam się nad kupnem tego tel i chciał bym trochę info na jego temat zaczerpnąć
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: hubi20000 »

ja mam s4 wielkość ekranu jest taka sama jak w s5 wiec do latania za mało będziesz zaraz chciał więcej i więcej :) ja już poszukuje czegos większego np. : note3 lub Samsunga s 8.4
michalciura
Posty: 82
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 15:19

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: michalciura »

From_heaven pisze:Ja mam ipada mini 2 i śmiga bardzo dobrze. Raz na łączce był gość z jakimś Galaxy i cieszył się, że wreszcie dobrze mu działa, ale jak zobaczył jak działa na ipadzie, to się załamał. Niestety na jego androidzie było na oko max 12fps.
Jakie odległości osiagnales na ipad 2 mini? Czy zrywa czasem połączenie? Na jakim sofcie w ph3 latasz? Pytam bo zamierzam kupić właśnie ten tablet

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Veeteck
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2015, 15:23

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Veeteck »

Witam na forum.

Latam P3P, najnowszy firmware, najnowszy DJI GO.

Najczęściej używam LG G-Pad 8.3, który działa dobrze, choć widać lekkie klatkowanie (nie zależne od odległości - latałem do 1800m). Bardzo rzadko wywala aplikację lub połączenie.

Znacznie płynniej działa na Sony Xperia Z3, choć niestety wyświetlacz jest znacząco mniejszy. Nie wiem czy tak płynnie jak niektórzy mają na iOS, ale chętnie bym się przekonał - może ktoś ma ochotę na test porównawczy w stolicy?

Nie kombinuję z usługami Google itp., jedynie włączam tryb samolotowy. Czasami zapominam o tym i też dobrze działa ;).
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: From_heaven »

michalciura pisze:Jakie odległości osiagnales na ipad 2 mini? Czy zrywa czasem połączenie? Na jakim sofcie w ph3 latasz? Pytam bo zamierzam kupić właśnie ten tablet
Najdalej 4,7km. Latam na najnowszym sofcie.
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: hubi20000 »

Veeteck pisze:Witam na forum.

Latam P3P, najnowszy firmware, najnowszy DJI GO.

Najczęściej używam LG G-Pad 8.3, który działa dobrze, choć widać lekkie klatkowanie (nie zależne od odległości - latałem do 1800m). Bardzo rzadko wywala aplikację lub połączenie.

Znacznie płynniej działa na Sony Xperia Z3, choć niestety wyświetlacz jest znacząco mniejszy. Nie wiem czy tak płynnie jak niektórzy mają na iOS, ale chętnie bym się przekonał - może ktoś ma ochotę na test porównawczy w stolicy?

Nie kombinuję z usługami Google itp., jedynie włączam tryb samolotowy. Czasami zapominam o tym i też dobrze działa ;).
z tego co widze : LG G-Pad 8.3 ma taki sam układ graficzny co Samsung S4 GPU: Adreno 320 i u mnie śmiga wyśmienicie
MaperroPL
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 21:18

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: MaperroPL »

Veeteck pisze:
Znacznie płynniej działa na Sony Xperia Z3, choć niestety wyświetlacz jest znacząco mniejszy. Nie wiem czy tak płynnie jak niektórzy mają na iOS, ale chętnie bym się przekonał - może ktoś ma ochotę na test porównawczy w stolicy?
Latałem zamienie na telefonie Z3 i iPadzie Air , na Z3 wyłączone wszystkie procesy i downgrade Googla a i tak różnica jest kosmiczna , zupełnie inny komfort latania , stałe opóźnienie na oko ok.0,2s , ZERO lagów. Na korzyść Sony przemawia tylko jasność ekranu.
Norek100
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 23 sie 2015, 07:16

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Norek100 »

Witam. Latam na Phantom3 advanced i uzywam sony z3 compakt. Po ok 10 min lotu zwiecha oprogramowania ...tak jakbym kabel odlaczyl od telefonu. Wylaczam aplikacje, wciagam i wkladam kabel i wszysko ok i znowu za 10 minut zwiecha...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: breweryhills »

Norek100 pisze:Witam. Latam na Phantom3 advanced i uzywam sony z3 compakt. Po ok 10 min lotu zwiecha oprogramowania ...tak jakbym kabel odlaczyl od telefonu. Wylaczam aplikacje, wciagam i wkladam kabel i wszysko ok i znowu za 10 minut zwiecha...
To nie kwestia Z3, tylko oprogramowanie w wersji 2.0.2. Niestety, ale masa ludzi ma z tym problem, bez względu na posiadany tablet. Ot, po jakimś czasie pojawia się czarny ekran i status "Disconnected". Dobrym zwyczajem jest więc po każdym locie wyjść z DJI GO i wejść w niego ponownie przed kolejnym startem. Chyba im jeszcze troszkę czasu zajmie, zanim ogarną problemy z Androidem :cry:
Pozdrawiam, Sebastian
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: hubi20000 »

Po co się męczyć wróćcie do poprzedniej wersji i będzie ok ja tak zrobiłem
ODPOWIEDZ