Naza M (upgrade do V2) Wyłączyła silniki w powietrzu

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MrOgig
Posty: 18
Rejestracja: sobota 05 lip 2014, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Naza M (upgrade do V2) Wyłączyła silniki w powietrzu

Post autor: MrOgig »

Witam kolegów. Spotkała mnie zadziwiająca sytuacja, mianowicie naza M z upgradem do V2 wyłączyła mi silniki w powietrzu. Latałem przy nodze testując ustawienia Gain, pod koniec testów chciałem (latając na GPS Mode) sprawdzić czy funkcja FailSafe działa, przełączyłem przycisk, dron zawisł i po chwili zaczął zwiększać wysokośc, tak jak powinno być. Widząc to wiedziałem że dobrze podłączyłem kabelki od odbiornika i wyłączyłem FailSafe, naza powinna więc wrócić do trybu GPS, lecz tak się nie stało i dron nadal się wznosił i sygnalizował diodą że jest w trybie FailSafe. Przełączyłem więc tryb na Atti i w tym momencie naza odlączyła silniki, w powietrzu. Przepustnica była na ok 70%, także nie ma możliwości że zrobiłem jakąś procedure wyłaczenia silników czy coś i po ok 1-2 sekundach "oddała" mi kontrole nad quadem, szkoda że było to 0,5m nad ziemią. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją? Słyszałem o uciekających phantomach, ale o odcięciu silników w powietrzu nie, myślałem że jest to niemożliwe. Zamieszczam również film. https://www.youtube.com/watch?v=kWYjbFczJLI
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Naza M (upgrade do V2) Wyłączyła silniki w powietrzu

Post autor: Myszon »

Osobiście pierwszy raz słyszę taką historię.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Naza M (upgrade do V2) Wyłączyła silniki w powietrzu

Post autor: jacekV »

MrOgig pisze: Widząc to wiedziałem że dobrze podłączyłem kabelki od odbiornika i wyłączyłem FailSafe, naza powinna więc wrócić do trybu GPS, lecz tak się nie stało i dron nadal się wznosił i sygnalizował diodą że jest w trybie FailSafe.
Poczytaj, jak wrócić z FS do normalnego trybu. Samo przełączenie hebelka FS nic nie daje.

MrOgig pisze: Przełączyłem więc tryb na Atti i w tym momencie naza odlączyła silniki, w powietrzu. Przepustnica była na ok 70%, także nie ma możliwości że zrobiłem jakąś procedure wyłaczenia silników czy coś i po ok 1-2 sekundach "oddała" mi kontrole nad quadem, szkoda że było to 0,5m nad ziemią.
Szukałbym rozwiązania w logice "CutofType"
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Naza M (upgrade do V2) Wyłączyła silniki w powietrzu

Post autor: asmo71 »

ale wszystkie ci wyłączyła ? bo mi ostatnio wyłączyła jeden i walnoł jak cegła ale to nie wina nazy tylko goldów które już i tak wywaliłem ;)
ODPOWIEDZ