QAV 250 Już nie pierwsze loty

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kac_zor
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 21:55
Lokalizacja: Będzin

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: kac_zor »

Ja założyłem wczoraj do swojego sod -zobacze czy bedzie przeszkadzac czy pomagać , głównie zależało mi na sztucznym horyzoncie .
Mam tylko jeden problem po podpięcu zasilania wszytko pieknie dział obraz jest tylko nie ma osd - musze wypiąć i wpiąć sygnał video i wtedy na monitorze robi reboot i juz dzała poprawnie .
Albo czegoś nie doczytałem albo nie wiemm - czy zasialnie osd musi być włączane z opóźnieniem ?
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: michał1977 »

No ja mialem wszystkonrazem spiete i dzialalo
ogolnie czasem potrafi zglupiec i nie wyswietlac
co do horyzontu to powiem ze w sumie mi to nie potrzebne pochylilem kamerke i jest ok,
A masz przerobione na 5 volt osd ???
pomału ogarniam temat :D
kac_zor
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 21:55
Lokalizacja: Będzin

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: kac_zor »

Tak
Video mam podpięte tylko "- " i sygnał
chyba że musze jeszcze zworke na PAl zrobić ? na płytce
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: michał1977 »

Jak.kamera pal to musisz miec osd zaprogramiwane na pal i odwrontie jak na ntsc inaczej nie bedzie dzialac
pomału ogarniam temat :D
kac_zor
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 21:55
Lokalizacja: Będzin

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: kac_zor »

osd jest w sofcie ustawione na pal
ale na płytce jest zworka z opisem PAL mam zalutować ?
sorki za głupie pytanie
jeśli dobrze wyczytałem to w wersji 2 lub wyżej zworka jest nie używana (nie trzeba jej zalutowywać)
Awatar użytkownika
grzegorz2906
Posty: 117
Rejestracja: środa 15 kwie 2015, 15:52
Lokalizacja: Racibórz

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: grzegorz2906 »

michał1977 pisze:to ja ci powiem że od jakiegoś czasu latam na śmigłach 5040 i jest ok, zastanwawiam się nad 6040 ale to później bo mam już za dużo śmigieł :D do połamania

mam 4 rodzaje śmigieł teraz jak na zdjęciuObrazek

pierwsze to śmigła DALL 5040 praktycznie niezniszczalne, choć można je połamać, ja z nimi przez krzaki przelatwyałem i było ok, natomiast kolega właśnie na krzakach je połąmał :/, drugie to z zestawu karbonowe, strasznie sztywne i dużo szumu robią, trzecie to Gemfany 5040 a ostatnie od lewej to BULLNOSE 5045 zobaczymy jak na nich sięlata, ponoć mają ostrego kopa

co do nadajnika video to ja mam taki
http://www.banggood.com/Eachine-ET200-5 ... 72618.html
mały i lekki i daje sobie radę,
odbiornik : http://www.banggood.com/FPV-5_8G-8CH-20 ... 73203.html

a podgląd mam na goglach : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _KIT_.html
proste tanie i jak dla mnie wystarczają

zasialenie odbiornika video oraz gogli mam na jednym dużym pakiecie 4000 mah 11.1 v i długi kabel, bateria idzie do kieszeni w krześle,
odbiornik mam tak zrobiony jak na fotce Obrazek
odbiornik mam rozebrany z racji tego iż było przebicie na obudowę i traciłem sygnał, włozyłem w termokurczka i jest bez problemu a i trochę na wadze to straciło, kabel od monitorka idzie na rzep pod spodem gogli a zasilanie luźnym kablem ok 1 metra do baterii
Obrazek

a nadajnik umieszczony jest pod spodem grnej płyty na samym końcu Obrazek


nie jestem jakimś znawcą ale u mnie ten zestaw działa bardzo dobrze i odległość na jaką poleciałem najdalej (większym quadem) to było ponad 1000 metrów i miałem ciągle dobry obraz, także śmiało mogę polecić taki zestaw, w miarę tani :D
Jak pisałem wcześniej, wszystko pozamawiane i teraz pozostaje czekać cierpliwie. Jednak już sobie obmyślam jak to wszystko połączyć ze sobą. I naszedł mnie taki pomysł, aby zasilanie monitora i odbiornika video podłaczyć do jednego pakietu, jeden do złącza XT60 a drugi do złącza balansera.
Pytanie czy takie coś przejdzie? A druga sprawa to o co chodzi z tymi przełądznikami kanałów w odbiorniku? Jak powinno się to ustawić, te przelączniki? Sorrki jak pytam o oczywiste sprawy.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: kolsek345 »

Pytanie czy takie coś przejdzie? A druga sprawa to o co chodzi z tymi przełądznikami kanałów w odbiorniku? Jak powinno się to ustawić, te przelączniki? Sorrki jak pytam o oczywiste sprawy.
Nadajnik oraz odbiornik wideo maja przełączniki kanałów (częstotliwosci) na których mogą nadawac - odbierać obraz (w zależnosci od typu urządzenia od 8 do 32 kanałow) .Zeby odebrac obraz z nadajnika na jakims kanale należy przełaczniki w odbiorniku ustawić na ten sam kanał .Polecane kanały - czestotliwosci przekazy obrazu w paśmie 5.8 to 5705 Mhz (kanał 1) lub 5645 Mhz (kanał 4).
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
Y3lloW
Posty: 136
Rejestracja: wtorek 05 sie 2014, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: Y3lloW »

Ja poskładałem ostatnio swojego czerwonego bolida F1 250 :lol:

Obrazek

Obrazek

Tylko standardowo 2 razy przywaliłem w ziemię to nogi się rozsypały :P nie wiem co z tym począć ale chyba zrobię tak jak było opisywane ze styropianu i muszę go jeszcze oledować z przodu i z tyłu bo nic nie widać tych ledów co są pod spodem.... ogólnie pierwsze loty ok na 6 pakietów jeden lekki kret i mocne lądowanie, pierwsze obloty były wykonywane w Białym Dunajcu przy Zakopanym na stoku narciarskim więc mocno wiało czasami, ale trawę już kosiłem na pełnym gazie :mrgreen: latałem przy nodze bez FPV bo nie było zamontowane bo sprzęta chciałem oblatać i jako tako wyczuć...
Tarot 650, Emax MT-3506 650KV, 12x3.8, Naza V1 (upgrade V2), Xiaomi yi / Cheerson CX-10 / QAV250
Awatar użytkownika
grzegorz2906
Posty: 117
Rejestracja: środa 15 kwie 2015, 15:52
Lokalizacja: Racibórz

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: grzegorz2906 »

Bardzo przyjemnie się prezentuje, ładnie i bez makaronu. Zastanawiam się tylko czy umieszczenie anten z fpv i radia obok siebie to dobry wybór, bo mogą się zakłucać (tak przynajmniej mówi teoria).
Ja z tymi nużkami też mam problem, już dwie posiałem, dzisiaj podkleiłem je gorącym plastikiem z pistoletu, zobacze czy coś to da. Możesz napisać co to jest ta czerwona ramka między pokładami? Już to drugi raz widze. Pakiet to nano-tech 1300? Jak Ci się sprawują?
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: slaweks »

Nóżki wywal , zrób jak ja mam na twardej gąbce Obrazek
Awatar użytkownika
Y3lloW
Posty: 136
Rejestracja: wtorek 05 sie 2014, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: Y3lloW »

grzegorz2906 pisze:Bardzo przyjemnie się prezentuje, ładnie i bez makaronu. Zastanawiam się tylko czy umieszczenie anten z fpv i radia obok siebie to dobry wybór, bo mogą się zakłucać (tak przynajmniej mówi teoria).
Ja z tymi nużkami też mam problem, już dwie posiałem, dzisiaj podkleiłem je gorącym plastikiem z pistoletu, zobacze czy coś to da. Możesz napisać co to jest ta czerwona ramka między pokładami? Już to drugi raz widze. Pakiet to nano-tech 1300? Jak Ci się sprawują?
Zobaczymy jak z tymi zakłóceniami będzie jak coś będzie się dziać to przełożę antenę FPV bardziej z tyłu (zresztą muszę kupić okrągłą koniczynkę) co do podkładki to jest to uni-spacer http://www.thingiverse.com/thing:915515 jest już wersja V3.
Tak pakiety nano-tech 1300 mam 4 takie i 2 pakiety nano-tech 1400 nie mogę jeszcze o nich dużo napisać bo mało wylatałem :-P

slaweks

Myślałem żeby zrobić z korka od wina przeciętego w pół tylko nie mam :-/
Tarot 650, Emax MT-3506 650KV, 12x3.8, Naza V1 (upgrade V2), Xiaomi yi / Cheerson CX-10 / QAV250
Awatar użytkownika
Benon
Posty: 147
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 12:03
Lokalizacja: Wiry/Poznań

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: Benon »

Z mojego krótkiego ale intensywnego doświadczenia, z czego by tych nóżek nie zrobić to i tak się pourywają ;)
RR210 little bee 4S
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: slaweks »

Ja mam cos takiego http://allegro.pl/gabka-techniczna-plas ... 26804.html tylko że z pracy mam było w pudełku z częściami do samochodu
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: QAV 250 Już nie pierwsze loty

Post autor: michał1977 »

Ja mam nizki z podkladek pod meble dodatkowo przyklejone blisko poczatku ramion i zaklejone tasma izolacyjna zeby sie wlasnie nie odklejaly poki co sprawdzaja sie super
https://plus.google.com/photos/11272738 ... 8247608561
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
grzegorz2906
Posty: 117
Rejestracja: środa 15 kwie 2015, 15:52
Lokalizacja: Racibórz

Re: QAV 250 pierwsze loty

Post autor: grzegorz2906 »

grzegorz2906 pisze:No to se polatałem i nacieszyłem moim quadro...zgubiłem go dzisiaj :(
Spanikowałem, i poleciałem w złym kierunku, znikł mi z pola widzenia za wałem przeciwpowodziowym, więc nie widziałem gdzie spadł. Pokrzywy po pas, zastała mnie noc. Jutro z rana dalsze poszukiwania
Po miesiącu znalazł się mój quadro 250 ;) Rolnik jak kosił zboże wyciągnął, go z pod kosiarki.
Jest zmasakrowany ale na części w sam raz;)
Obrazek
ODPOWIEDZ