Graupner MX, najnowszy system HoTT

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: skatkier »

Dorwałem jacka 3,5mm (aby wyprowadzić sygnał PPM z wyjścia trenera D.S.C.), podłączyłem wszystko jak należy, zasiliłem z pakietu 3s, niestety nadajnik eleres MAX nie widzi PPM z aparatury, więc podpiąłem rezystor 10k między sygnał, a masę jednak też nie działa!

Wnioski: z tego co zaobserwowałem, to potrzebny jest rezystor o większej rezystancji, gdyż przy odpinaniu rezystora 10k na moment zapalała się zielona dioda w nadajniku sygnalizująca "zrozumienie" sygnału...

Tylko dziwne, koledze wyżej na tej samej aparaturze działa na rezystorze 10k, no chyba, że eleres MAX potrzebuje ciut wyższego napięcia sygnału?

Ktoś coś dopowie??? :-P

Edit. Udało się za pomocą potencjometru właściwie to ustawić (eleres widzi sygnał PPM), tylko coś chyba z długością ramki jest nie tak, bo serwa stoją, a jedno chodzi "zero jedynkowo", muszę zrobić kable, aby pod kompa to podłączyć.

Kurde nawet multimetru nie mam aby sprawdzić jaki należy dobrać ten rezystor, a rezystorów też za dużo nie posiadam, sądziłem, że włożę 10k i będzie działać, a tu takie kwiatki... :-/

Edit. Już się dowiedziałem! potrzeba rezystor 47k. :-D
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: Ben »

gazor pisze:Zrezygnowałem z modułu nadawczego graupnera i przeszedłem na eleres .
Zamontowałem na stałe.

12HOT

Obrazek
Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, ponieważ jestem w przed dzień zakupu eLeReS'a i jego podłączenia do Hott'a 16-ki.

Zainteresował nie widoczny na fotce powyżej sposób zamontowania wewnątrz radia, jednak mam następujące pytanka:
- na fotce widać moduł nadawczy baz podłączonej anteny, czy jest on nadal podłączony "tasiemką"
- na jak długo wystarcza oryginalny pakiet
pozdrawiam
Ben
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: skatkier »

Ben pisze:- na fotce widać moduł nadawczy baz podłączonej anteny, czy jest on nadal podłączony "tasiemką"
- na jak długo wystarcza oryginalny pakiet
-Jak bez podłączonej? Chodzi Ci o oryginalny moduł nadawczy Graupnera? Bo widzę, że eleres wykorzystuje antene "bacik" z aparatury.
-Oryginalny pakiet ma 4,8V, a eleres potrzebuje przynajmniej 6V z tego co pamiętam...
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: gazor »

Z oryginalnej anteny nic nie zostało :-) . Zamontowana jest strojona na 435 MHz , miękki bat.
U mnie tasiemka jest podłączona. Inaczej radio nie funkcjonuje.
Co do zasilania: umieściłem gniazdko zasilania na obudowie XT30 , wewnątrz stepdown do zasilania eleresa i radia.
Do klapki rzep i zasilam z 3s 2200 mAh.
Poprzednio używałem lion-ów 2800 mAh , wchodzą do radia :-).
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: klocolus »

Ben pisze:Zainteresował nie widoczny na fotce powyżej sposób zamontowania wewnątrz radia, jednak mam następujące pytanka:
- na fotce widać moduł nadawczy baz podłączonej anteny, czy jest on nadal podłączony "tasiemką"
- na jak długo wystarcza oryginalny pakiet
Moduł nadawczy hotta nie powinien pozostawać bez anteny jeżeli jest podłączony do zasilania - możesz wypiąć tasiemkę albo/i inne przewody od modułu. Oczywiście do eleresa musisz zastosować inną antenkę niż do hotta (na 433mhz bo hott jest na 2.4ghz)

Myślę że oryginalny pakiet wystarczy na ponad 10 godzin pracy także spokojnie.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: skatkier »

gazor pisze:Z oryginalnej anteny nic nie zostało :-) . Zamontowana jest strojona na 435 MHz , miękki bat.
No jasne, oczywistość. 8-)
klocolus pisze:Moduł nadawczy hotta nie powinien pozostawać bez anteny jeżeli jest podłączony do zasilania - możesz wypiąć tasiemkę albo/i inne przewody od modułu.
W tej aparaturze po podłączeniu eleresa (aparatura jest w trybie D.S.C.), oryginalny moduł nadawczy jest wtedy wyłączony, więc luz.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: Ben »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, a według tej instrukcji eLeRes pracuje już od 4,5V wiec oryginalny pakiet faktycznie powinien wydać na dzień latania.
skatkier pisze: [...] W tej aparaturze po podłączeniu eleresa (aparatura jest w trybie D.S.C.), oryginalny moduł nadawczy jest wtedy wyłączony, więc luz.
Tak wiem o tym ale, mi chodzi o to żeby moduł eLeReS'a schować wewnątrz aparatury bez konieczności korzystania z gniazda D.S.C. ;-)
pozdrawiam
Ben
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: skatkier »

Ben pisze:Dzięki wszystkim za odpowiedzi, a według tej instrukcji eLeRes pracuje już od 4,5V wiec oryginalny pakiet faktycznie powinien wydać na dzień latania.
Tylko to jest instrukcja do odbiornika...
Ben pisze:Tak wiem o tym ale, mi chodzi o to żeby moduł eLeReS'a schować wewnątrz aparatury bez konieczności korzystania z gniazda D.S.C. ;-)
Z tego samego wyjścia PPM skorzystasz także wewnątrz aparatury.
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: skatkier »

Czy ktoś wie, gdzie znajduję się RSSI w odbiorniku GR-16 Hott??? Gdzie się trzeba wlutować?
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Graupner MX, najnowszy system HoTT

Post autor: skatkier »

Witam, znów muszę odświeżyć...

Czy jest jakaś możliwość aby MX 16 Hott wypluwała większą ilość kanałów przez wyjście PPM? (zmiana oprogramowania czy coś?)

Zapewne pytanie retoryczne, więc... Czy ktoś montował expander w środku tej aparatury? Ogólnie czy jest na to miejsce, jak to rozwiązał i czy spokojnie można zasilić to z aku aparatury? :-?
ODPOWIEDZ