Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

marc
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 19:40

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: marc »

tezet pisze:Panowie czy tylko ja mam takie szczęście, że Phantom 3 Pro od razu po rozpakowaniu okazał się kupą złomu?
Po instalacji apki ze strony producenta na telefonie (Galaxy S3) okazało się, że dron nie przesyła sygnału video. Czarny ekran, hasło NO SIGNAL i koniec. Dodatkowo gimbal umiera po około 10 sekundach i opada.
Rozmawiałem z supportem DJI i kazali odłączyć i podłączyć znowu 8-pinowy kabel na gimbalu. Nic to oczywiście nie dało. Uznali, że wada mechaniczna i należy mi się nowy egzemplarz. Ciekawe jak szczęśliwy będzie sprzedawca jak się o tym dowie w poniedziałek.

A może ktoś jednak zna rozwiązanie problemu bez ingerencji w bebechy ?

Link do filmu jak to wygląda
http://www.youtube.com/watch?v=z9WU1rY4 ... e=youtu.be
U mnie dokładnie to samo, pisałem o tym kilka wątków wcześniej, nikt nie pomógł oddałem do sprzedawcy, o tyle dziwne że w domu działał nawet po aktualizacji lecz kiedy wyszedłem na dwór włączyłem ...umarł.

/ może aktualizacja softu by coś pomogła, ale na pewno nie da się wgrać tego 1.9 czy 1.8 bo próbowaliśmy, nawet pliku tekstowego nie wypluwał, do DJI napisałem w tej sprawie maila ponad tydzień temu do dziś nie odpowiedzieli, zresztą na zagranicznych forach ludzie z tym samym problemem się borykają i też narzekają że nikt nic nie odpisuje.
tezet
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 17:49
Lokalizacja: B-stok/3-city

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: tezet »

Mam niby v1.1.9 więc nie mogę nic aktualizować. Oddałeś do sprzedawcy i wymienili na inny tak?
marc
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 19:40

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: marc »

Oddałem i czekam, z uwagi że wziąłem na firmę by vat odliczyć nie przysługuje mi chyba prawnie wymiana od ręki na nowy, zresztą sprzedawca spoko gość więc na pewno będzie chciał mi najszybciej jak to możliwe pomóc,... czekam.
Pisałem też do gościa z USA który w maju miał identyczną sytuacje i też nie odpisał :(
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: nowapoczta1989 »

Czy są jakieś tanie zamienniki baterii ??
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: yelloo »

Tomisek pisze:
yelloo pisze:Czy ktoś ma może jeszcze problem z lagowaniem i przycinaniem obrazu z podglądu w wersji 1.1.9?

Tak jak w tym wątku opisują:

http://forum.dji.com/thread-16777-1-1.html
U mnie dziwna spraw. Nowa wersje mam w tablecie Sony Z4 i jest spoko - nic nie przycine wersja 1.1.9 - ale na nim latam z domu gdzie internet mam z WIFI. Ostatnio odbyłem lot w terenie - skorzystałem s Samsunga Gs6 - głownie dlatego ze jest z internetem - lubie miec podglad - wersja pilota 1.0.10. ze sklepu Playa ( ta stara)

Na poczatku ok - ale pod koniec lotu to 1klatka /sek - masakra. Wyłączyłem i włączyłem pilota i pomogło ale Phantom był w zasiegu wzroku.
Nie wiem czy to wina wersji czy działajacego w tle internetu w komorce.
Tak sie zastanawiam jak na zasieg radia ma WPŁYW korzystanie z komorki z LTE - czy nie lepiej właczyć trybu samolotowego
Są głosy przede wszystkim takie, że problem powoduje że urządzenie mobilne ma problem wydajnościowy z wyrobieniem się w sprostaniu procesowi aplikacji.

Sprawdzał może ktoś czy w trybie Atti też jest to przycinanie? Podobno jedynie w trybie GPS to występuje. Również po przesłonięciu odbiornika GPS ręką, tak że traci on wszystkie satelity, problem znika.
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: nowapoczta1989 »

ma ktoś może jakieś zdjęcia zrobione phantomem 3
Awatar użytkownika
tomasz.kupnicki
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 21:55

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: tomasz.kupnicki »

yelloo pisze:Czy ktoś ma może jeszcze problem z lagowaniem i przycinaniem obrazu z podglądu w wersji 1.1.9?

Tak jak w tym wątku opisują:

http://forum.dji.com/thread-16777-1-1.html
Ta, u mnie tez przycina na Xperia Z2. Da sie latac ale do idealu daleko. Trzeba czekac na nowy soft do Pilota.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
In the sky we will discover sensation...
szalan
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 21:05

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: szalan »

Nvidia shield - to samo.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Firewall »

A na iPhone wszytko fajnie śmiga, choć zdażyło mi się że nagle po kilku minutach lotu obraz zaczął klatkować, więc poleciałem bliżej i nawet na odległości 2-3 metrów tak było, w następnym locie po włączeniu trybu samolot wszytako powróciło do płynnego działania.
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: patryk0490 »

A czy P3 ma możliwość nagrywania i robienia zdjęć jednocześnie, tak to jest w GoPro?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Phantom v1 - no cóż...
Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: ddarc »

Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: blubencjusz »

PappaIce
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 29 kwie 2014, 09:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: PappaIce »

w tym nagraniu dot. lotu ponad 5000 m. kamera nieźle gubila światło - czesto się to zdarza?
lukaszkn
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 18:16

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: lukaszkn »

Czy ktoś próbował użyć kamery/gimbala z Phantom 3 lub Inspire 1 w innym modelu niż DJI?
hubi20000
Posty: 195
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 19:00

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: hubi20000 »

dostałem takie info odnosnie dostepnosci Advanced z firmy : Xdrony.pl

Nic nie wiadomo na temat Advanced
Problem polega na tym że miesiąc temu DJI wszymał produkcje na wszystkich liniach wszystkich typów Phantoma a rozpoczął produkcje wyłącznie Professionala .
ODPOWIEDZ