DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Grabek
Posty: 63
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 06:19
Lokalizacja: Liverpool

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Grabek »

JaNoT pisze: Jeszcze pytanko jak jest z dioda ir? Podłącza się ja bezpośrednio czy trzeba dodac jakieś elementy? bo na schemacie z pdf'a jest z kondensatorem i jeszcze cos (teraz juz nie pamietam)
ja mam wpieta bezposrednio i dziala :)
--
Pozdrawiam
Grabek
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: JaNoT »

Grabek pisze:
JaNoT pisze: Jeszcze pytanko jak jest z dioda ir? Podłącza się ja bezpośrednio czy trzeba dodac jakieś elementy? bo na schemacie z pdf'a jest z kondensatorem i jeszcze cos (teraz juz nie pamietam)
ja mam wpieta bezposrednio i dziala :)
Podłączyłem i nic,moze pilot jest uszkodzony albo soft nie obsluguje.Pobawie sie jeszcze z tym i moze uda mi sie uruchomić.
Jak sprawdzić czy pilot działa? Kiedyś sprawdzałem na innych to gdy sie patrzyło na diode ir przez aparat w telefonie to bylo widac swiecenie (w tym nic nie widac).

Pozdrawiam Łukasz

Wysłane z mojego SM-G850F
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Bohun
Posty: 1
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 13:24

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Bohun »

Witam,

Jestem w posiadaniu matrycy LTA150XH-L06, która z tego co udało mi się zauważyć jest często wspominana w tym temacie. Niestety nie udało mi się doczytać żadnych konkretów :(. Matryca wcześniej była używana w ramce na zdjęcia która stety-niestety padła. Jestem gorąco zainteresowany ponownym wykorzystaniem tej matrycy.

Posiadam:
Wspomnianą matrycę LTA150XH-L06,
Kabel 20 pinowy (był oryginalnie wykorzystany w ramce)
Zasilacz 12V / 2000 mA
Chęć nauczenia się czegoś nowego i samozaparcie

Szukam konkretnych informacji od osób które bawiły się z tą konkretna matrycą:

Jakich komponentów i oprogramowania konkretnie użyli i w miarę możliwości gdzie takie znaleźli. Chętnie sam poszukam, ale zawsze pomocna dłoń jest mile widziana.
Jaki wyszedł łączny koszt przerobienia takiej matrycy na monitor(najlepiej hdmi)
Czy istnieje sposób sprawdzenia czy matryca działa bez wydawania na to kasy jak za cały zestaw? Nie uśmiecha mi się za bardzo przetestowania tego na zasadzie kupię wszystko a okaże się, że jedyna rzecz jaką oryginalnie miałem na stanie nie działa.

Będę wdzięczny za każdą konkretną informację. :)
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: jelcyn »

Bohun pisze:...Czy istnieje sposób sprawdzenia czy matryca działa bez wydawania na to kasy jak za cały zestaw? Nie uśmiecha mi się za bardzo przetestowania tego na zasadzie kupię wszystko a okaże się, że jedyna rzecz jaką oryginalnie miałem na stanie nie działa...
Wysłać do Remzibiego :lol:
glowaa6
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2015, 18:27
Lokalizacja: Aschach an der Donau

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: glowaa6 »

Grabek
Posty: 63
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 06:19
Lokalizacja: Liverpool

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Grabek »

Bohun pisze:Witam,

Jestem w posiadaniu matrycy LTA150XH-L06, która z tego co udało mi się zauważyć jest często wspominana w tym temacie. Niestety nie udało mi się doczytać żadnych konkretów :(.
zle szukales lub zle czytales skoro twierdzisz, ze owa matryca byla wspominana w tym temacie, bo jesli rzeczywiscie byla to powinienes o niej wiedziec wszystko (jesli nie wszystko to chociazby, ze owa matryca posiada datasheet w ktorym jest rozpiska pinow)
Bohun pisze: Posiadam:
Wspomnianą matrycę LTA150XH-L06,
Kabel 20 pinowy (był oryginalnie wykorzystany w ramce)
Zasilacz 12V / 2000 mA
czyli rdzen powiedzmy, ze masz, teraz.....
Bohun pisze: Chęć nauczenia się czegoś nowego i samozaparcie
Szukam konkretnych informacji od osób które bawiły się z tą konkretna matrycą:
Jakich komponentów i oprogramowania konkretnie użyli i w miarę możliwości gdzie takie znaleźli.
znalezli na stronie Remzibiego i nie tylko, jak tylko dobrze poszukasz to znajdziesz (a taka masz chec jak widze ponizej)
Bohun pisze: Chętnie sam poszukam, ale zawsze pomocna dłoń jest mile widziana.
Jaki wyszedł łączny koszt przerobienia takiej matrycy na monitor(najlepiej hdmi)
mi koszt wyszedl ok $10 za kontroler (no razy dwa bo jeden spalilem zle podlaczajac zasilanie :/ ), inwerter uzylem oryginalny a kabel sobie przelutowalem :)
Bohun pisze: Czy istnieje sposób sprawdzenia czy matryca działa bez wydawania na to kasy jak za cały zestaw? Nie uśmiecha mi się za bardzo przetestowania tego na zasadzie kupię wszystko a okaże się, że jedyna rzecz jaką oryginalnie miałem na stanie nie działa.
Będę wdzięczny za każdą konkretną informację. :)
tu nigdy nie wiesz co czeka na koncu drogi... moze sie okazac, ze matryca nie dziala, moze sie okazac, ze matryca dziala ale nie dziala inwerter, moze sie okazac, ze powyzsze dzialaja ale nie dzialaja swietlowki lub ledy (zaleznie co tam masz), wszystko jest wielka niewiadoma. Dopiero po zamowieniu odpowiednich elementow i po podlaczeniu ich bedziesz wiedzial czy to dziala czy nie (zakladajac, ze uwaznie przyslowiles wiedze z wczesniejszych postow - a osobiscie zakladam, ze niezbyt)

Podpowiedz jest taka:
kazda matryca (ktora jak juz zapewne wiesz zidentyfikujesz po numerze seryjnym) ma tak zwany datasheet czyli mowiac po polsku schemat w ktorym jest dokladnie opisany kabel (a przynajmniej powinien byc, a jak nie kabel to gniazdo, w ktore ten kabel sie wklada), ktory powinien byc podlaczony do tej matrycy (np 20pinowy lub 30 pinowy (najpopularniejsze) - wiele sie mowilo w tym temacie na temat kabli wiec doczytaj -
pomocna tez moze byc strona https://sites.google.com/site/lcd4hobby ... -pin-cable Remzibiego dokladnie to opisujaca,

ponizej opis krok po kroku:
1 musisz znalesc datasheet tej swojej matrycy (jesli byla tu opisywana to nie powinienes miec problemu)
2 majac datasheet, szukasz w nim opisu wtyczki, matryca <-> kontroler (zakladajac opisywany tutaj kontroler V29)
3 na podstawie pkt 2giego decydujesz czy posiadany kabel wymaga poprawek (czasami wymagane zamowienie odpowiedniego kabla - 20sto, 30sto, czy 40sto pinowy, 1 bit czy 2 bit, lub przerobienie oryginalnego)
4 przed zamowieniem odpowiedniego kabla sprawdzasz zgodnosc pinowa z datasheetem
5 zamawiasz komponenty, (odpowiedni kabel jesli oryginalny niepasuje, standardowy inwerter (jesli oryginalny niepasuje, itp)
6 na podstawie informacji z datasheetu (czy jest 1 bitowa czy 2 bitowa) matrycy sciagasz odpowiedni soft ze strony Remzibiego (lub innych - uzaleznione od rodzaju matrycy)
7 wrzucasz soft na PENDRAJWA --> wgrywasz na kontroler
8 podlaczasz matryce, inwerter
9 podlaczasz sygnal np HDMI oraz zasilanie i sprawdzasz czy wszystko dziala
jesli nie dziala, sprawdzasz po stokroc czy czegos nie przeoczyles i jesli jestes na 100% pewny, ze nie, raportujesz o pomoc :)
jesli dziala stawiasz piwo :)

powodzenia :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 kwie 2015, 22:58 przez Grabek, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Pozdrawiam
Grabek
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: remzibi »

glowaa6 pisze:witam. czy ta http://www.panelook.com/TM121SV-02L01_S ... _9163.html, matryca będzie działać z tym kontrolerem http://www.banggood.com/Universal-LCD-T ... pozdarwiam.
Nie
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: maxxxior »

Witam,
Czy sterownik obsługuje matryce 7"/10" ? Ewentualnie jakieś wyświetlacze LCD które stosuje się do amatorskich projektów ARM/AVR?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: miś »

Sterownik ma wyjście LVDS, i tylko matryce z takim sterowaniem obsługuje.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re:

Post autor: PiotrSz »

remzibi pisze: OK, jesli ktos ma kontroler na TSUMV59
Obrazek

z takim tunerem na R840
Obrazek

a tak wygladajacy ogolnie
Obrazek

z takim pilotem
Obrazek


to tutaj pobieramy paczke firmwarow do niego
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

UWAGA - te firmwar'y nie pasuja do starszego modelu 59 z TV.

Testujcie i piszcie o swoich wnioskach.

Mam ten kontroler ze zdjęć remzibiego i matrycę LP171WX2-A4 kabelek ten FIX-S6 30Pin LVDS Cable Fix-30P-S6 6bit
Obrazek
Po pierwszym uruchomieniu zestawu obraz się pojawił ale był strasznie skopany z paskami na ekranie. Wgrałem kilka softów z paczki do której linka remzibi i matryca ruszyła tylko na sofcie PNL_LM171W02_A4K2_1440X900_DO6T_5V_IR_M90_FAC_G32_7KEY_EXTERN_LOGO_POWERON_SCH_R840_LL140822_SVN447_MV59XUP który raczej nie jest pasujący do niej bo jest na matrycę 5V zasilaniu a moja jest na 3V.
Pomijając że nadal są paski na podglądzie menu to obraz na niej wygląda tak jak na fotkach poniżej
Obrazek
Obrazek

Zanim zacznę grzebać w kablu LVDS chciałem się upewnić czy na pewno wgrywam właściwy soft ?
O ile to nie problem z softem to mam jeszcze techniczne pytanie.
Jeśli chodzi o przekładanie kabli we wtyczce wchodzącej do matrycy zostawić tylko te co są wpięte w oryginalnej wtyczce i wpiąć je w odpowiednie miejsce we wtyczce wchodzącej w driver ?

edit:
sprawdziłem czy tuner łapie tv DVB-T i niestety nie odbiera. Antena nadawacza jest około kilometra ode mnie wiec sygnał jest mocny bo tv w domu odbiera na antenie pokojowej.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: miś »

A ja się obawiam że ta matryca jest po prostu walnięta. Zauważ że na obu fotkach są paski w tych samych miejscach, tyle że na drugiej fotce trudniej je zauważyć.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: PiotrSz »

miś, to żeś mnie nie pocieszył

Kurcze, muszę w takim razie poszukać nowej klapy z matrycą 17" :-(
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: JaNoT »

Od tego mamy giełdę, a już tym bardziej nie dublujemyEDIT ReMo

Witajcie :) może ktoś jednak ma? ......tu był link.....
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: Re:

Post autor: remzibi »

PiotrSz pisze:.......
Jeśli chodzi o przekładanie kabli we wtyczce wchodzącej do matrycy zostawić tylko te co są wpięte w oryginalnej wtyczce i wpiąć je w odpowiednie miejsce we wtyczce wchodzącej w driver ?
.....
Ten kabel kupny jest OK , chyba ze ma jakis feler, to do sprawdzenia miernikiem.
Proponuje przelutowac piny wtyczki na plytce w samej matrycy , czasem sie tam robia zimne luty.
Ale nawet jesli kolory znormalnieja , to obawiam sie , ze te pionowe paski pozostana, potwierdzajac fakt popsucia matrycy.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
conti
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 10:51
Lokalizacja: wlkp

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: conti »

1. Jak się nazywa złącze do podłączenia invertera na ulubionym module ewentualnie jaki musiałbym kabelek dokupić gotowy ?
2. Gdzie taka obudowe można zamówić np z aluminium jak na foto u Piter C-c?
Obrazek
Taranis i troche latających
ODPOWIEDZ