Hammer Mini H Quad

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pterek
Posty: 43
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 14:27
Lokalizacja: Szczytniki k/Krakowa

Hammer Mini H Quad

Post autor: pterek »

Witajcie.

Wysyp mini H-quadów trwa nadal:)
Ja zmajstrowałem sobie ramkę korzystając z projektu
dodając od siebie kilka drobnych modyfikacji.

W oczekiwaniu na graty z banggood (1,5 miesiaca - nadal czekam) powstawało kilka realizacji tej ramki. Skupiłem się na optymalnej wadze i sztywności ramion.

Ostatecznie powstało takie coś:
Obrazek

CP to FR-4 1mm muśnięte sprajem ma czarno,
pułeczka na wibro-gumkach pod Mobiusa,
mocowanie do kamerki płytkowej,
Ramiona to kanapka: 2x tkanina szklana - sklejka 1,5mm - 1x tkanina - sklejka 1,5mm - 2x tkanina. To wszystko żywicą Epidian 53, końcowe warstwy podbarwione na czarno.
Grubość ramion 4,5mm. Ramiona są mega sztywne i w testach domowych wychodzą na wytrzymałe, ale to już wyjdzie w praniu. Skręcane nierdzewkami.

Z tego samego materiału zrobiłem wzmocnienia ramki.
Obrazek

i waga wyszła 108g:
Obrazek

Do Hammera będą:
ZMR
CC3D
regle
lipolki 1500 - 2200
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Słupki szlak Ci trafią przy pierwszej lepszej glebie ;(
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
pterek
Posty: 43
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 14:27
Lokalizacja: Szczytniki k/Krakowa

Post autor: pterek »

dlaczego? Słupki mają 40mm. Skręcane poliamidami.
W tego typu ramkach to standardowe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Polimidy stosuje się tam, gdzie dany element może w trakcie crasha się "ulotnić" (odłączyć się od modelu) w trakcie gleby przy Twoim, odleci wszystko ;P
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Mateusz pisze:Polimidy stosuje się tam, gdzie dany element może w trakcie crasha się "ulotnić" (odłączyć się od modelu) w trakcie gleby przy Twoim, odleci wszystko ;P
Raczej nie, moje przeżyły dużo gleb, aby zerwać gwint trzeba naprawdę mocno przyłoić.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
pterek
Posty: 43
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 14:27
Lokalizacja: Szczytniki k/Krakowa

Post autor: pterek »

No dobra części przybyły, hammer złożony.

Obrazek



Obrazek

całość z baterią 1300 waży równe 500g.

Dopiero 3 loty FPV mam za sobą, jutro dodam filmik z wypocin.
Lata się świetnie, mnóstwo wrażeń.

tor wideo 1,2 (1280) to fox700 lekko odchudzony (30g z anteną) nie gryzie się bardzo z frsky.



Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Ja nie wiem jak Wy możecie latać z takimi wielkimi antenami AV. Pewnie po każdym crashu antena do wymiany...
echoplus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 27 lis 2010, 18:42
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: echoplus »

Jeżeli latamy niedaleko polecam 5.8ghz .Wykonałem wiele testów z 1.2 i5.8 ghz i okazało się że na 5.8 ghz jest wiele lepszy obraz i są mniejsze zakłócenia związane z odbiciami fal a szczególnie w parku .
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

pterek, polecam Ci też pochylenie kamerki płytkowej tak jak ja to zrobiłem (mój wątek) - unikniesz dzięki temu takich problemów z widocznością jakie widziałem w Twoim filmiku np. w 0:18 i 0:40. Wiem, że film jest z Mobiusa, ale pewnie na podglądzie też nie widzisz co jest przed Tobą podczas zwrotów i przyspieszania do przodu.
Na początku trochę jest strasznie bo mimowolnie lata się o wiele szybciej, ale da się przyzwyczaić i ograniczać pochylenie w osi pitch.
Awatar użytkownika
pterek
Posty: 43
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 14:27
Lokalizacja: Szczytniki k/Krakowa

Post autor: pterek »

kamilborkowski pisze:Ja nie wiem jak Wy możecie latać z takimi wielkimi antenami AV. Pewnie po każdym crashu antena do wymiany...
crashu?? e no co ty, ja latam bez crashu...hehehe żartuje. Statystycznie 1 crashu na 1 pakiet:D

Faktycznie miałem już okazje uwalić jeden listek koniczynki, przy mocniejszym przyglebieniu nie zdążylem obniżyć przepustnicy w w tym momencie quadzik dachował i śmigło wyrwało listek. Szybki service i antenka jak nowa.

Mam link 5.8G, dokładniej nadajnik boscam TS351 ale jak robiłem testy i porównywałem zasięg nie przekonał mnie ten nadajnik. Chodzi mi tu najbardziej o zasięg przy lataniu niskim z przeszkodami (drzewa, zabudowania). Może jak bym kupił coś mocniejszego i nie boscam-a? Ale miałem w gratach starego fox-a i narazie polatamy zobaczymy. Bo na zasięg video z 1.2 nie mogę narzekać.
pterek, polecam Ci też pochylenie kamerki płytkowej tak jak ja to zrobiłem (mój wątek) - unikniesz dzięki temu takich problemów z widocznością jakie widziałem w Twoim filmiku np. w 0:18 i 0:40. Wiem, że film jest z Mobiusa, ale pewnie na podglądzie też nie widzisz co jest przed Tobą podczas zwrotów i przyspieszania do przodu.
Na początku trochę jest strasznie bo mimowolnie lata się o wiele szybciej, ale da się przyzwyczaić i ograniczać pochylenie w osi pitch.
Tak już to wczoraj wieczorkiem obczaiłem u Ciebie. Napewno tak zrobię.
Awatar użytkownika
pterek
Posty: 43
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 14:27
Lokalizacja: Szczytniki k/Krakowa

Re: Hammer Mini H Quad

Post autor: pterek »

Hammer intensywnie ekspoatowany. Wymieniłem silniczki na RCX 1806-6 [http://www.myrcmart.com/rcx-h18066-240 ... -8051.html i nadajnik na TS832.

Z tych wszystkich crashów to najbardziej cierpi mobius, więc po nabyciu najnowszej wersji z obiektywem C zastowowałem takie ochronne mocowanie jak na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Tak, jest brudny, umorusany resztkami trawy i błota. Lata często i nisko a nie błyszczy na salonach:D

Polecam też budżetowe śmigiełka http://www.banggood.com/Diatone-5030-Pr ... 41156.html,
moim zdaniem niczym nie ustępują gemfanom.

i oczywiście filmik z dzisiejszego szybkiego lotu:
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Hammer Mini H Quad

Post autor: kamilborkowski »

Świetny pomysł na mocowanie bo widzę że jello brak. Robiłeś sam czy kupowałeś gdzieś?
Awatar użytkownika
pterek
Posty: 43
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 14:27
Lokalizacja: Szczytniki k/Krakowa

Re: Hammer Mini H Quad

Post autor: pterek »

Sam robiłem. Wibroizolatory takie dałem: http://abc-rc.pl/p/19/3804/wibroizolato ... cyjne.html

Ale 100% ochronny prze Jello nie ma, zależy jak dobrze wyważe śmigiełka.
ODPOWIEDZ