KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marekp »

Już niemal kończę. Nie mam jeszcze podłączonego BEC więc serva nie działają. I terez pytanie. Jak wychlę jakikolwiek drążek to nie wraca wskaźnik serwa na środek. Czy to jest spowodowane tym ze de facto serva są nie podłączone? Czyli wskaźniki położenia serv nie wracają na środek. Np. 1020 1500 2000 powinno być. Wychylam na 2000 i jak puszczę drążek to mam 1700. Moge w drugą strone do tego 1020 ale wówczas wróci do 1300. Mogę ustawić na te 1500.

MarekP
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Maryush80 »

Powiedzcie mi koledzy bo juz sie pogubilem KFC32FTB podczas trybu rth sam utrzymuje wysokosc kozystajac z baro czy satelit, czy nie utrzymuje automatycznie wysokosci?
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: waszka »

Maryush80 pisze:Powiedzcie mi koledzy bo juz sie pogubilem KFC32FTB podczas trybu rth sam utrzymuje wysokosc kozystajac z baro czy satelit, czy nie utrzymuje automatycznie wysokosci?
...a masz jakies problemy zeby samemu sprawdzic ? http://kfc32.direk.info/index.php?title=Fsbarogpsmag
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Maryush80 »

Ok. Rozumiem, czyli automatycznie utrzymuje wysokosc tak w kopterach jak i w samolotach
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Maryush80 »

waszka pisze:.napewno rozumiesz ? chcesz zeby cala instrukcje Ci tutaj przepisac, czy jeszcze cos Ci w niej znalesc ? http://kfc32.direk.info/index.php?title=Samolot-step3 Co to za jakis wysyp LENIUCHOW ???
Przepraszam. Nie w tym sek. Za duzo sie naczytalem i mam metlik. Chcialem sie upewnic. Przepraszam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Maryush80 pisze:Czyli wskaźniki położenia serv nie wracają na środek. Np. 1020 1500 2000 powinno być. Wychylam na 2000 i jak puszczę drążek to mam 1700. Moge w drugą strone do tego 1020 ale wówczas wróci do 1300. Mogę ustawić na te 1500.
To normalne i wynika z działania regulatora PID... zmusiłeś kontroler do tego aby go np. pochylić czego on fizycznie nei zrobił zatem czlon I zaczął narastać co owocuje pozycją przesuniętą. Włącz tryb PASSTHRU do testu i tego efektu nie będzie gdyż nie będzie działał PID i będzie tylko efekt mixera.


Maryush80 pisze:Ok. Rozumiem, czyli automatycznie utrzymuje wysokosc tak w kopterach jak i w samolotach
Tylko tak przy okazjio dodam coś czego w wiki chyba nie ma ... że samolot jeżeli zacznie failsafe od wysokości wyższej niż ta którą wybraliśmy w konfiguracji to będzie stopniowo obniżać a nie od razu, czyli tak cyrkulowac aby nad pozycją home osiągnąć zakładaną wysokość.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Adasko »

czy bedzie instrukcja w PDF
ze bedzie mozna wydrukowac sobie ksiazeczke i miec do korzystania na lotnisku o w domu zamiast
przekopywac sie przez wiki i za kazdym razem spedzac 10minut na szukaniu

Jakies postepy z mikro eleresem
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: waszka »

Adasko pisze:czy bedzie instrukcja w PDF
ze bedzie mozna wydrukowac sobie ksiazeczke i miec do korzystania na lotnisku o w domu zamiast
przekopywac sie przez wiki i za kazdym razem spedzac 10minut na szukaniu
...jest PDF tylko nie uzupelniany...
http://baliniak.2box.pl/qq/KFC32-manual.pdf
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Adasko pisze:czy bedzie instrukcja w PDF
Kiedyś była ale tylko jedna osoba mogła edytować... więc padł pomysł aby było wiki... drukowanie wiki tak sobie wychodzi do PDF więc na razie zostanie jak jest.
Adasko pisze:Jakies postepy z mikro eleresem
Płytki prototypowe już do mnie idą z OSH Park... i trafią do testerów jak będą złożone - lista zamknęła się w moment po ogłoszeniu...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: TorFPV »

Mam w swoim quadro dziwne oscylacje. Nie wiem jak to wytłumaczyć, quad startuje ładnie w stabilizacji jak i w acro. I zaraz po wystartowaniu quad jest bardzo nerwowy, buja go po przekątnej, znowi raz w lewo raz w prawo ale tym się nie przejmuję, zdziwiła mnie sytuacja kiedy dosyć ostro zacząłem latać i nagle quadro wywrócił się do góry nogami. Było to w trybie stable.

Czy może to być spowodowane tym że nie mam KFC w osi ramion ? Spójrzcie na obrazek:
http://i.imgur.com/yPDLaPs.jpg

Czerwony prostokątem zaznaczyłem miejsce w którym ja mam KFC, ma to jakieś znaczenie ?

Co może być powodem takiego dziwnego zachowania.


Druga sprawa to FS, nie mam na razie gps'u więc chciałem ustawić sobie FS na bazie barometru. Ja to rozumiem tak że po wyłączeniu aparatury czy tam zaniku sygnału quadro powinien zacząć lądować.

Wyleciałem na 10m, ustawiłem gaz tak żeby w miarę trzymał wysokość no i zrobiłem tą procedurę jak wiki opisuje, 4 razy barometrem w ciagu 5s, lądowanie, rozbrojenie silników.

Nie chce to za bardzo działać. Po wyłączeniu aparatury quad jak by utrzymuje wysokość i znosi go na prawo.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marimach77 »

zybyzy pisze:
marimach77 pisze:Do malucha założę czujnik 50A, może będzie nieco lepiej niż 75A.
jak jeszcze nie kupiłeś to weź nawet ok 30A. Mój maluch bierze max 21-22A
Finalnie założyłem czujnik 35A od pitlaba. Nie wylutowywałem R27 z KFC32FTB. Po skalibrowaniu mnożnik wyszedł na ok 55. Wydaje się, że wskazania są OK.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

toretto1995 pisze:Mam w swoim quadro dziwne oscylacje. Nie wiem jak to wytłumaczyć, quad startuje ładnie w stabilizacji jak i w acro.
1. wyważyc silniki i śmigła...
2. Jak masz dumperki gumowe
np. takie:
http://abc-rc.pl/p/19/3803/wibroizolato ... cyjne.html

Co do failsafe to ustaw może 50 oczek mniej w zmiennej failsafe_throttle w zmiennych. Możesz też pobawić się trymowaniem ACC
http://kfc32.direk.info/index.php?title=Baro
...ale to jak już będziesz po punkcie pierwszym ;-)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: TorFPV »

https://www.youtube.com/watch?v=qXma2yk ... e=youtu.be



Spróbuję wyważyć silniki i śmigła.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

z tego co widzę to jeszcze chyba kalibracja regulatorów, bo silniki nie starują równo, ale to raczej telepawki nie robi... z tego co widzę to masz spore śmigła i wieje całkiem więc tez będzie Ci quada w takie dni rzucać... zobacz może w osłoniętym miejscu jak się zachowuje.
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Eski »

Chciał bym jutro zrobić oblot , ale nim za to się zabiore chciałem prosić was o zerknięcie czy wszystko jest ustawione dobrze.

Obrazek
Obrazek

Głównie chodzi mi o tą tabelkę , gdzie ustawia się opcje lotów.

I mam pytanie , orientuje się ktoś dlaczego buzer ciągle pika ?
All The Best
Eski
ODPOWIEDZ