KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marimach77 »

Hej, szukam jakiegoś małego modułu BT do KFC32FTB. Czy HC06 będzie ok? Rozumiem, że podłączam go do portu RS GUI.

Edit: HC06 powinien być OK zgodnie z tym co podaje wiki dla KFC :mrgreen:. Ciągle nie mogę się przyzwyczaić do wiki dla KFC.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Eski »

A ja mam jeszcze inne pytanie .

Czy po ostatnich dużych aktualizacjach muszę robić coś jeszcze , czy można po prostu uzbroić model i latać? Nie mam czasu śledzić na bieżąco tematu a nie chciał bym rozwalić maszyny.
All The Best
Eski
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marimach77 »

Mam jeszcze jedną zagwozdkę co do poprawnej orientacji kompasu. GPS z kompasem - widok na spodnią stronę:
Obrazek

Wiki podaje:
Opcje IMU (feature) COMPASS_UPSIDE_DOWN – obsługa odwróconego kompasu górą do dołu. Po załączeniu tej opcji czujnik powinien być zamontowany górą do dołu i kropka powinna powędrować w stronę tylnego lewego silnika
Czyli powinienem:
- włączyć COMPASS_UPSIDE_DOWN
- ustawić GPSa tak aby patrząc na model od tyłu mieć złącze GPS z lewej strony a złącze kompasu z prawej strony

Dobrze kombinuję?
Pozdrawiam
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marekp »

Podłączyłem OSD. I działało i nadal chyba działa. Ale w podgladzie OSD teraz caly czas zmienia sie > od gory do dolu. Nawet coś przełącza jak akurt trafie. Sprobowalem resetować ale nic to nie dało. Tak jakbym stale miał nacisnięre "dól" .

MarekP
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: tytanos »

marbalon pisze:
tytanos pisze:Odpływa płynnie jakby dostawał z rc jakieś kilka punktów w daną stronę.
Zrób może motortest... stawiam że trochę czujniki dostają po "tyłku"...

Mam pod KFC32FTB tłumiki:
https://www.dropbox.com/s/vtwm0qb2my1jp ... 5.jpg?dl=0

Motor test pokazuje na trzech silnikach około 60 a na jednym 100.
Ile jest akceptowalne? Ile walczyć z wyważaniem? (to 250mm)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Eski pisze:Czy po ostatnich dużych aktualizacjach muszę robić coś jeszcze , czy można po prostu uzbroić model i latać? Nie mam czasu śledzić na bieżąco tematu a nie chciał bym rozwalić maszyny.
A dlaczego nie ? Jak nie ma załączonego stable podczas zazbrajania to IMU zezwoli, a jak chcesz startować świadomie w stable to włącz juz po zazbrojeniu.
marimach77 pisze:Czyli powinienem:
- włączyć COMPASS_UPSIDE_DOWN
- ustawić GPSa tak aby patrząc na model od tyłu mieć złącze GPS z lewej strony a złącze kompasu z prawej strony

Dobrze kombinuję?
tak ;-)
marekp pisze:Nawet coś przełącza jak akurt trafie. Sprobowalem resetować ale nic to nie dało. Tak jakbym stale miał nacisnięre "dól" .
A masz dobrze zamapowane kanały... zobacz słupki na zakładce RC czy kanały dobrze readują może masz przemapowane inaczej niż są domyślne.
tytanos pisze:Motor test pokazuje na trzech silnikach około 60 a na jednym 100.
Ile jest akceptowalne? Ile walczyć z wyważaniem? (to 250mm)
Przy takiej amortyzacji to są bardzo duże wskazania... więc masz winowajcę... z innej beczki nie przemawia do mnie ta amortyzacja... płytka niby podparta gumą ale śróbka "zwiera" wibrację dolnego CP z płytką... już lepiej daj na sztywno bo i tak teraz wibracje Ci przenosi a może przy okazji jeszcze czasami podskakiwać.
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marekp »

Źle zamapowane mam ...... Ale nie usuwałem postu. :-). Dzięki.

MarekP
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: tytanos »

marbalon pisze:
tytanos pisze:Motor test pokazuje na trzech silnikach około 60 a na jednym 100.
Ile jest akceptowalne? Ile walczyć z wyważaniem? (to 250mm)
Przy takiej amortyzacji to są bardzo duże wskazania... więc masz winowajcę... z innej beczki nie przemawia do mnie ta amortyzacja... płytka niby podparta gumą ale śróbka "zwiera" wibrację dolnego CP z płytką... już lepiej daj na sztywno bo i tak teraz wibracje Ci przenosi a może przy okazji jeszcze czasami podskakiwać.
Mocowanie tłumików jest takie, że śruba nie przenosi drgań gdyż nie ma styku z płytą nośną https://www.dropbox.com/sh/1d5rp80cr5ph ... SFdFa?dl=0
Konstrukcja mojego pomysłu.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marimach77 »

Jako osobie, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z KFC, trochę ciężko mi było rozeznać się w sytuacji co i jak z tym KFC32FTB bazując tylko na samej wiki. Przyzwyczajony byłem do wiki arducoptera, gdzie wszystko moim zdaniem dla w miarę ogarniętego człowieka jest zrozumiałe i bardzo dobrze udokumentowane z opisami i zdjęciami. Ale przyszła pora na KFC32FTB i trzeba było jakoś to rozkminić. Zdaję sobie sprawę z tego jak reagują starzy wyjadacze na pytania w kwestiach oczywistych :mrgreen: :-P, dlatego też starałem się nie zawracać du... i czytać wiki i odpowiednie wątki. Na wiki i forum bez zadawania pytań znalazłem odpowiedzi na ponad 80% moich pytań, które pojawiły się na etapie składania malucha z KFC32FTB i eLeReSem. Wiki jednak nie dała mi odpowiedzi na pozostałe 20% pytań i tutaj należą się wielkie podziękowania dla marbalona za jego nieocenioną pomoc jaką było udzielanie wyczerpujących odpowiedzi na pytania, na które odpowiedzi nie znalazłem na wiki. Dzięki temu, wczoraj mój maluch po raz pierwszy zakręcił silnikami, zagadał z modułem eLeReS w Taranisie i pokazał telemetrię w radiu, zadziałał OneShot na KISSach i FC, GPS pokazuje satelity i tylko zostało ustawić poprawnie kompas i dopracować PIDy. Osobiście jestem mega zadowolony :mrgreen:
Pozdrawiam
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: tytanos »

Bo KFC32FTB to fajna płytka :-P
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marekp »

Z ust mi wyjąłeś. To jest bardzo dobra płytka i jest wsparcie niemal online. Ja wcześniej używałem KFC32 - też znakomita.

MarekP
maro24
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 16:07

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: maro24 »

...jeszcze jakby tak w manualu rozpisane było ustawienie PID... o AutoTune od konkurencji nie wspominając... :mrgreen:
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

maro24 pisze:...jeszcze jakby tak w manualu rozpisane było ustawienie PID
Jutro wkleję to co skleciłem...
maro24
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 16:07

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: maro24 »

marbalon pisze:
maro24 pisze:...jeszcze jakby tak w manualu rozpisane było ustawienie PID
Jutro wkleję to co skleciłem...
ooo... chyba ambicja twórcy została po...łechtana ;-) ...Żartuję, to super. Ale wbrew pozorom takie marudzenie nowych użytkowników (jak i ja między innymi) powinno być dostrzegane, bo to świeże spojrzenie, które reprezentuje każdego potencjalnego nowego lub przyszłego użytkownika, bo 'wyjadacze' to i tak wszystko już wiedzą i im manual niepotrzebny. A jest tu sporo niejasności i trzeba dużego samozaparcia, żeby to ogarnąć tak 'od zera'. ja przyznam już miałem moment zwątpienia i zrobiłem nawet długą listę pytań do Marbalona. Jednak przed wysłaniem postanowiłem sam jeszcze poszukać odpowiedzi i na większość odpowiedzi znalazłem. A póki co - faktycznie odpowiedzi w trybie praktycznie online od Marbalona, są nie do przecenienia. Za to duży plus:)
Ostatnio zmieniony niedziela 15 mar 2015, 22:01 przez maro24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

maro24 pisze:Ale wbrew pozorom takie marudzenie nowych użytkowników (jak i ja między innymi) powinno być dostrzegane
To ejst dostrzegane... ale doby i tak mi nie wydłuża ;-)
ODPOWIEDZ