inwestowanie

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: inwestowanie

Post autor: Pieth »

cyt: " Skup sie na swoich pragnieniach i przyjemnosciach ale tylko wtedy gdy masz pewnosc ze rodzina podażą właściwym torem."

Podpisuję się ręcami i nogami, chyba że masz naprawdę duże pieniądze, to wtedy masz spętaną duszę do końca Twoich dni.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: inwestowanie

Post autor: bagger »

remzibi pisze:Ale TO MOZNA POPRAWIC - na poczatek, znaleziona niedawno w necie notka http://stany.blog.pl/?p=322 inteligentnego goscia, ktora zasadniczo pokrywa sie z moimi obserwacjami.
Moze troche dluga ale naprawde warto przeczytac, i znakomicie poprawi stan wiedzy ekonomicznej kazdego obywatela.
Przeczytałem, ale czy to inteligentny gość? Nie wiem czy wzorem do naśladowania jest "kult pracy" dla imigrantów w Stanach. Ja szczerze mówiąc, dziękuję za taki tydzień pracy.
Chyba zę chodziło o wstęp do tego "pięknego snu amerykańskiego".
Warto przeczytać komentarze pod blogiem. Zawsze są dwie strony medalu. Tę drugą również autor bloga pokazuje w swoim wywodzie.
Pozdrawiam, Jarek
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: inwestowanie

Post autor: piwko »

xxx pisze:Ja teraz ide po bandzie .Kupuje wymarzone moto by jeszcze moc sie nim nacieszyc.Nowe na raty i w nosie mam czy splace czy nie
Za pięć lat przeczytamy że skoczył z mostu, albo siedzi w więzieniu... To teraz co raz częstsze "inwestowanie" młodzieży: mam mieć bo chcę i g.. mnie obchodzi co będzie później.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: inwestowanie

Post autor: Verid »

piwko pisze:
xxx pisze:Ja teraz ide po bandzie .Kupuje wymarzone moto by jeszcze moc sie nim nacieszyc.Nowe na raty i w nosie mam czy splace czy nie
Za pięć lat przeczytamy że skoczył z mostu, albo siedzi w więzieniu... To teraz co raz częstsze "inwestowanie" młodzieży: mam mieć bo chcę i g.. mnie obchodzi co będzie później.
Ale przeczytałeś i zrozumiałeś cały post Lukiska czy tylko wybrałeś jedno zdanie które wydawało ci się że rozumiesz?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Re: inwestowanie

Post autor: lukisek »

Moze doprecyzuje :-)
Mam uzbierane na 1/4
Reszte biore na raty bo fajnie by bylo miec
motur juz tym bardziej ze obijam sie jakis czas o okno wystawowe wzdychajac do moturu.
Komornik mi nie grozi narazie i nie robie nic ponad swoje mozliwosci na wyrazne rzadanie kolegi Piwko kredyt ubezpiecze wrazie jak bym musial nie daj Boze oddawac organy ;-)
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: inwestowanie

Post autor: Pieth »

W motur to dobra inwestycja ;-), pochwal się jaki?
A w temacie inwestycji i przyszłości to jest takie fajne powiedzenie " Chcesz rozśmieszyć Pana Boga to powiedz mu o planach na jutro"
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: inwestowanie

Post autor: remzibi »

lukisek pisze:...... wzdychajac do moturu.......
Ja Ciebie rozumiem, latalem duzo "moturem" w mlodosci, wymyslilem sobie, ze kupie sobie kiedys, taki wielki i ciezki :) .
A tu ZONK, mam za co, mam gdzie, a zona nie pozwala i kropka :mrgreen: . I nie ma sily zeby ja przekonac - bo mowi, ze motur to niebezpieczna rzecz - "trzeba bylo jezdzic jak byles mlody i przed slubem, a teraz zapomnij" :mrgreen: .
Wiec pogodzilem sie, ze bede tylko wzdychal do moturu do konca zycia :-D .
Ale Tobie zycze jak najszybszego kupna i przyjemnego (oraz bezpiecznego) latania po drogach.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: inwestowanie

Post autor: mkrawcz1 »

Zbyszku, mam podobną sytuację, ćwicz negocjacje, mi się udało (tzn. mam zgodę warunkową) :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Re: inwestowanie

Post autor: Royce »

mkrawcz1 pisze:Zbyszku, mam podobną sytuację, ćwicz negocjacje, mi się udało (tzn. mam zgodę warunkową) :-)
He, warunkową to i ja mam. "Albo motocykl, albo ja."
Sie waham sie :-)
Radek Piotrowski
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: inwestowanie

Post autor: mzyla »

Kup, miej niech się przyzwyczaja...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: inwestowanie

Post autor: Pieth »

Dlatego należy swoje kobiety i motocykle trzymać w osobnych garażach ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
miroslaw123
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Re: inwestowanie

Post autor: miroslaw123 »

Próbuj i się nie poddawaj! Powolutku i do celu :-D większości się udaje.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: inwestowanie

Post autor: Marcin »

Ja po prostu moto kupiłem. Był foch przez jakieś 2 tygodnie a teraz jeździ ze mną.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Re: inwestowanie

Post autor: lukisek »

Mialem zdjecie pokazac Jeszcze nie wiem jaka wersje i kolor - taki stoi na wystawie. Sprawa nie jest tak oczywista jak mysle ze jest.
Zona takze upiera sie przy swoim chcac mi to wybic z glowy jednak proces "ukladania" i przyzwyczajania rozpoczal sie juz dawniej
i chyba ona juz wie ze bez wzgledu na jej zdanie to zrobie . Z reszta malzonka juz tak nie oponuje. Prasa , przekonywanie o tym ze
ludzie jezdza na motocyklach i zyja , w koncu fakt ze to nie rakieta spotrowa lecz klasyczny motur.
Przepraszam Adasko ze tak wielki offtop powstal
Obrazek
i tak skonczysz ... wrając do RC
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: inwestowanie

Post autor: zybyzy »

Ja mam w domu na odwrót :) łamałem się kupić nie kupić bo są inne wydatki w domu - a kobieta mówi "kup sobie". No to mam. Za to przyniesienie kolejnego modelu do domu grozi konfliktem nuklearnym :) ale tez pracuję nad tym :D
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
ODPOWIEDZ