Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piotrekp25
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 01 mar 2015, 13:19

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: piotrekp25 »

Witam wszystkich,mam problem z połączeniem kamerki z fmartfonem brakuje jakiegoś plikusyscfg nie wiem jak go utworzyć w głuwnym katalogu prosze o jakieś wskazówki telefon to galaksy s3 lte
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Wisznia »

Witam,
mam pytanie i może w tych 76 stronach jest odp. Posiadam mobiusa od 2013 r. Po drodze miałem kilka aktualizacji. Ostatnia do której mogę wrócić w programie do obsługi mobius-a to wersja 1.20. Teraz dopiero widzę że moje nagrania które robiłem jak dostałem kamerkę były wyraźne w super kolorach i ostre nawet w nocy . Nie występowały szumy nawet przy sporym braku światła. Teraz jest masakra, nawet nagrania z wczorajszego dnia gdzie było słońce posiadają pikselozę nie mówiąc już o jeździe nocnej. Podpowiedźcie mi czy mieliście podobny problem a może ktoś pamięta w okolicach której strony jest to poruszne. jakiś powrót do 1.13 bo z tego co widzę w google to chyba coś jest wałkowane.
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Artgraf1981 »

@Wisznia - sprawdź jeszcze kartę. Z moją kartą coś się zaczeło dziać niedobrego, coś jakby spadły jej parametry zapisu i w podobny sposób zaczeły się kaszanić nagrania. Dopiero wymiana na sandiska class 10 przywróciły kamerkę do życia.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Kowal »

Polecane i sprawdzone karty są tutaj :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Wisznia »

piotrekp25 Sprawdzilem już na 3 kartach różnych klas i problem cały czas ten sam. Widać że ogólnie spadła jakośc nagrywanego video z zachowaniem tych samych ustawien w programie do obsługi mobius-a. Tak jak pisłaem nawet na full HD w słoneczny dzień pojawiają się piksele a jeszcze niedawno było całkiem elegancko.
film z połowy 2014 z różnymi oświetleniami a mobius dawał radę

https://www.youtube.com/watch?v=SgMiszutCZM

Da się wgrać na nowo 1.13 ?
Moja obecna karta to SanDisk Extreme 32 GB U1 HC1
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: zybyzy »

Wisznia pisze:Da się wgrać na nowo 1.13 ?
da się, wrzuć na kartę i włącz kamerę.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Wisznia »

zybyzy masz może jakieś namiary na 1.13 bo mi jak na razie nic nie udało sie odszukać, wszędzie gdzie zaglądam to coś nowszego. Sam mam min 1.20 (to byla moja pierwsza nakładka na chyba 1.13) i mam wrażenie że wtedy poleciały kolory itp.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: g.p »

Było kiedyś tylko stron przybyło i teraz ciężko znaleźć ... :-) http://members.ziggo.nl/mobius/
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Wisznia »

g.p Dzięki kolego prawdziwa skarbnica oprogramowania.
A czy macie podobne problemy lub sprawdzoną konkretną wersję oprogramowania ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 mar 2015, 22:29 przez Wisznia, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzesiek
Posty: 90
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:37
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Grzesiek »

Kolego Wisznia wrzuć przykładowy filmik.
Jednym z powodów może też być to że kamerka straciła ostrość (np. poprzez wibracje mógł się poluzować obiektyw)
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Wisznia »

Grzesiek i pozostali, w moim mobius-ie wgranie wersji 1.13 znacząco poprawiam jakość nagrania w nocy i przypuszczam że jutro w dzień tez będzie lepiej, szumy w ciemnym pokoju spadają o jakieś 30-40% w stosunku do wgrania wersji 2.33. Od momentu jak wgrywałem 1.20 i więcej coś mi sie już nie podobało, ale to co zobaczyłem po nagraniach z tego weekendu troche mnie już załamało. Nie wiem jak to możliwe ale jednak.
Awatar użytkownika
Dragono1313
Posty: 98
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 21:30
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Dragono1313 »

Planuję kupić mobiusa i mam kilka pytań:
1. Czy ma on opcję nagrywania na SD i jednocześnie przekazywania sygnału do nadajnika?
2. Czy ktoś korzysta z "przejściówki", która upodabnia go do GoPro i mógłby podzielić się wrażeniami i opinią?
Co wiem to pomogę, czego nie wiem to się dowiem, czego się nie dowiem to się domyślę :-D
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Krait »

Skończyłem dzisiaj czytać ten temat i pytanie pierwsze padło już tutaj z pięć razy. Tak, można jednocześnie nagrywać i latać fpv.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Dragono1313
Posty: 98
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 21:30
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Dragono1313 »

Krait pisze:Skończyłem dzisiaj czytać ten temat i pytanie pierwsze padło już tutaj z pięć razy. Tak, można jednocześnie nagrywać i latać fpv.
W takim razie przepraszam :oops:
Co wiem to pomogę, czego nie wiem to się dowiem, czego się nie dowiem to się domyślę :-D
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Radzik »

za pojawiającymi się sugestiami wgralem firmware 1.13 ale nie widzę poprawy w słabym oświetleniu. To co przy niektórych nocnych nagraniach widać na youtube nijak nie pokrywa się z tym co mi mobius nagrywa :/

Ciekawe czy to, ze mobius potrafi się porządnie nagrzać ma jakiś destrukcyjny wpływ na matryce. O ile w dzień (nawet pochmurny) jakość jest ok to w nocy jest tragedia (używam mobiusa jako kamerka w aucie gdy nie lata).
ODPOWIEDZ