Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

Kurcze szkoda ze nie napisales wczesniej chetnie bym od Ciebie odkupil, tak to zaraz po napisaniu przez kolege husky posta zakupilem kabelek.
Jedynym problemem mocno irytujacym jest kiepski zasieg FPV PO 200m ogromne zaklocenia.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
TheJanek
Posty: 154
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 01:57
Lokalizacja: Rotterdam / Łódź

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: TheJanek »

Witam,

Mam podobną konfigurację i miałem niektóre podobne problemy.

Nagły ruch gimbala w trakcie lotu - u mnie było to spowodowane silnym wiatrem czołowym

Na twoim gimbalu nie widzę dodatkowej przeciwwagi dla GoPro 4 które jest cięższe od poprzedniej wersji, silniczek nie brzęczy?

Też mam Immersion 600 mW i miałem podobne objawy z brakiem zasięgu. U mnie rozwiązaniem było odsunięcie nadajnika dalej w tył tak żeby całe gniazdo antenowe wystawało poza maszynę. W planach mam wywalenie go na bok żeby mieć lepszy odbiór przy nawrocie na długim dystansie.

Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to to, że masz w złym kierunku zagiętą antenę przy nadajniku, grzybek powinien być ustawiony tak aby w locie być poziomo.
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

Poziomo?
Jak widze to niektore grzybki sa sprzedawane ze zlaczkami 90stopni gdzie grzybek wisi pionowo w dol.
Ja mam przysuniety nadajniki maksymalnie do gimbala, chetnie sprobuje Twojej rady co do gopro4, fakt brzeczy ale nie zawsze i z poczatku nie zauwazylem problemow potem po uderzeniu zaczely sie te nieprzyjemnosci, gimbal juz wyprostowalem. W takim razie jaka przeciwwage proponujesz i gdzie? bo ja generalnie uwazam ze gimbal spokojnie radzi sobie z 4-ką bez wiekszego wysilku ale jak ma byc na plus to chetnie zastosuje. Zalezy mi na jak najbardziej plynnym obrazie.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b90 ... 0d2d4.html
Takie mam anteny i umiejscowione jak na obrazku.
Zestaw to:
Nadajnik - ImmersionRC 600mv
Odbiornik - RX-LCD5802
Jezeli potrzeba jakies fotki dla szerszych informacji daj znac, chetnie podesle.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: Verid »

TheJanek pisze:Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to to, że masz w złym kierunku zagiętą antenę przy nadajniku, grzybek powinien być ustawiony tak aby w locie być poziomo
A wiesz co to jest polaryzacja kołowa i czemu jest taka fajna?

http://vimeo.com/8826952

Polecam
Ten wredny...
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

Kabel przyszedl, polutowane, obraz jest tylk nie ma pogody zeby to sprawdzic. Wlaczajac na proble silniki bez smigiel ;) i wlaczajac nagrywanie w rozdz. 1920x1440 nie zaobserwowalem zawieszania sie kamery ale tak naprawde testy polowe to wykaza.
Pytanie: Czy u Was tez bardziej widac prawa strone a raczej smiglo koptera? patrzac tak ja zarejestrowala kamera.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
TheJanek
Posty: 154
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 01:57
Lokalizacja: Rotterdam / Łódź

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: TheJanek »

Verid pisze:
TheJanek pisze:Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to to, że masz w złym kierunku zagiętą antenę przy nadajniku, grzybek powinien być ustawiony tak aby w locie być poziomo
A wiesz co to jest polaryzacja kołowa i czemu jest taka fajna?

http://vimeo.com/8826952

Polecam
Dzięki za filmik, zawsze dobrze wiedzieć więcej. Poprzewijałem trochę ale nigdzie nie zauważyłem żeby omawiał rozkład sygnału w antenie typu nimrod/clover leaf. Gdzieś taką grafikę widziałem i wynikało że sygnał jest najsilniejszy wzdłuż linii prostopadłych do bocznej powierzchni takiej anteny.
Jeżeli się nie mylę to u kolegi w trakcie lotu sygnał skierowany do tyłu leci w niebo a skierowany do przodu idzię w glębę - może to z mojej strony skrót myślowy ale mam nadzieję że rozumiesz o czym mówię. Przy zagięciu w drugą stronę byłoby dokładnie odwrotnie. Jeśli nie mam racji, to mógłbyś wskazać poprawne ustawienie grzybka dla takiej anteny w celu osiągnięcia jak najlepszego sygnału?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: Verid »

To nie przewijaj tylko obejżyj cały. Odpowiedź na twoje pytanie tam jest.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

Witajcie.
Panowie i znow kicha i pod wzgledem zasiegu fpv jak i wieszania sie kamery w 1920x1440 delikatnie mowiac nerwy mi puszczaja :(

Przyelutowalem kabel, usunalem tasiemke z duza nadzieja ze problem zniknie. Dzis pogoda wporzadku, maly wiatr wiec odrazu wybralem sie na testy. Ustawienia GP4 1920x1440-48fps, kamera wlaczona, wlaczam nagrywanie odpalam silniki i obraz wisi kamera tez a ja $%^^#*#$^&@...... probowalem tak jeszcze dwa razy ale efekt ten sam, nawet nie zdazylem sie wzbic w powietrze :(
Przelaczajac na 1920x1080-60fps latalem i nagrywalem caly czas. Dodam ze zalezy mi bardzo na 1920x1440-48fps gdys wchodzace smigla w kadr sa mocno irytujace.
Mały przyklad:
https://www.youtube.com/watch?v=34WBMEQejIE i tyle z nagrania
Teraz panowie to ja juz rece rozkladam.


Problem z fpv:
Pokombinowalem z przestawieniem nadajnika i latawiec wyglada tak od spodu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb4 ... 52fe1.html
bardziej sie juz nie dalo rozstawic bo nie bylo odpowiednio duzej powierzchni do przyklejenia.
No nic porostawiane tak i w gore zobaczcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=oT9h3FNJeK0
Sorki za prowizorke na filmie ale nie mialem nikogo do pomocy zeby nagrywal obraz z odbiornika, wtedy mielibyscie to bardziej zobrazowane co i jak.
Czy jest tu ktos z malopolski znajacy sie na rzeczy, moze umowilby sie na spotkanie w celu porownania fpv, ewentualnie poprawy jego dzialania.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
husky
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2014, 08:35

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: husky »

Dlaczego GoPro masz ustawine na system NTSC ???????????????????????? Bo 60 fps odpowiada właśnie takiemu systemowi więc domyślam się że te 48 fps również jest ustawione dla NTSC. I teraz zasadnicze pytanie CZY MONITOR MASZ USTAWIONY NA PAL CZY NTSC ???
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

Jezeli pytasz czy jest roznica to niestey jej nie ma na palu tez probowalem :( a w rozdz 1920x1440 czy to pal czy ntsc wystepuje ten sam klatkaz 48fps

W monitorze niestety ani na zewnatrz ani w menu nie mam nic odpowiedzialnego za zmiane systemu PAL-NTSC ale monitor mrozi obraz wideo tylko bo kamera sie wiesza OSD nadal pokazuje wskazania na bierzaco.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: Pietruch »

A próbowałem tego z 4K? Jeżeli będzie to samo to znaczy że kamera coś nie wyrabia.
Latałeś na samych koniczynach? Spokojnie ponad 500m się robi bez żadnych zakłóceń.
Zakłócenia z filmu to normalne bo byłeś wysoko i pewnie zaraz nad głową - tutaj masz najgorszy zasięg.
4km możesz osiągnąć dobierając odpowiednie anteny już sto razy mówiłem jakie i na pewno nie w lesie, ale P i tak po ok 1km wróci do Ciebie. ;-)
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

PIetruch wiem ze juz mi radziles zmiane anten ;) tak latalem nad glowa nie chcialem go stracic z oczu ze zniknie mi gdzies za drzewami, do autopowrotu nie chce dazyc ale tak jak pisalem te 500m no 700 i czlowiek bylby juz zadowolony. Wiesz nie chce inwestowac kasy i zalowac ze znow wydana w bloto. Dlatego ograniczylem to kupno anten tym bardziej panel fatshark-a ktory polecales kosztuje naprawde nie malo. Sytuacja z kamera o tyle jest dziwna ze normlanie jak ja wlaczam i nagrywam w 1920x1440-48 to wszystko spoko proboem pojawia sie po podlaczeniu do phantoma. Zaraz przepatrze inne rozdzielczosci i zaktualizuje post.


10min nagrywania w 1920x1440-48fps
10min nagrywania w 2,7K 25fps
Wszystko w PAL, kamera nic nie zglaszala ladnie wszystko nagrywala, karte mam sandisk extreme. Kiedys latalem i miaelm wlaczone 1920x1080+photo i tez wszystko sie nagralo i wyaparatowalo :) Takze gdzie jest blad nie mam najmniejszego juz pojecia :(
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: Pietruch »

Zostajemy przy koniczynach z tym że wyłącz diversity i zobacz jak będzie z zasięgiem.
Z ciekawości sprawdziłem teraz wszystkie rozdzielczości i u mnie w GP3+B przy 4k spadła tylko płynność podglądu, ale spokojnie da się latać.
Sprawdź inne rozdzielczości ale po podłączeniu do P.
Według mnie kamera jest winna i nie wyrabia, musiałbyś sprawdzić na innej silver. Podłączenie nie powoduje takiego problemu, prędzej byś spalił niż by się wieszała. ;-)
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: tomtom25 »

Plynnosc przy 4K spadnie i u Ciebie i u mnie bo bynajmniej u mnie rejestruje 4K tylko w 15klatkach tylko 4B rejestuje plynnie 4K, kurcze z kamera nie mam tez nikogo, ale nic poszukam, moze cos tez na YT wykukam.

Jak jutro bedzie pogoda to sprawdze inne rozdzielczosci i na samych koniczynach.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Poprawa jakości obrazu FPV Phantom 2 H3-3D plus GOPRO

Post autor: jumpertomek »

Po co 60 fps? ludzie oko i tak małą różnice widzi powyżej 25.. Taki wyścig zbrojeń dla picu, żeby kasę tylko zmarnować.
ODPOWIEDZ