Quadrocopter by Losiek177

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Za mała czcionka Misiek!

Zerowanie żyroskopów przed każdym uruchomieniem silników !
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Losiek177
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 21:40
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: Losiek177 »

Za każdym razem zeruje żyroskopy. Przyjrzyjcie się na filmie że nie zeruje żyr tylko wtedy gdy po nieudanym starcie quad sie przechyla i uderza śmigłem w ziemie, ale nie robię kalibracji bo nie wyłączam silników. W innych wypadkach za każdym razem zeruje żyroskopy.
Akcelerometr także jest wyzerowany poprawnie. Specjalnie przed wczorajszymi próbami robiłem to ponownie żeby mieć pewność.


Dziwi mnie jedna sprawa i już chyba o niej wcześniej wspominałem a dokładnie to że jak wyzeruje ACC to jego wartości na osiach mają 0. Ale po kilku próbach, czy włączeniach FC jak zeruje żyroskopy to i tak wartości angle w MKToolu nie są zerowe. Żyroskopy zerują swoje wartości ale ACC ma wartosci mocno różniące się od zera. Nie wiem czy tak ma być ale zauważyłem to więc piszę.

Odnośnie słoniowatości mojego quada to postaram się go mocno odchudzić. bo w tej chwili to jak podepnę mu aparat to mam wątpliwości że się podniesie.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A dajesz mu szansę "wygrzać" się czyli zapinasz zasilanie do FC i parę minut dajesz mu żeby się ogarnął? I potem dopiero kalibracja?
Czy kalibrację ACC zrobiłeś na zupełnie płaskim, z poziomicą na piastach, tak samo po wygrzaniu?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Losiek177
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 21:40
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: Losiek177 »

W zasadzie to ACC kalibrowałem po kilku minutach po podpięciu zasilania ale żyro zazwyczaj nie czekam, podpinam, kalibruje i odpalam silniki.
Pozdrawiam
Piotr
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Bez kalibracji też lata tylko pływa na boki, można to nawet opanować trymerami, a tu jest bardzo nerwowy nie masz czasem za dużych czułości na drążkach ? (minimalne wychylenie - duża reakcja quada )
Dziś do ramy założyłem jeszcze ciepłe od lutownicy FC i po prostu poleciało...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Może próbuje latać na profilu nr1 czyli SPORT z niewytrymowaną aparaturą :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Losiek177
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 21:40
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: Losiek177 »

Darku a który parametr zmniejsza czułość drążków?

Misiu ten i następny profil lotu już mam opanowany, teraz próbuje kolejny na liście czyli 3 :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Misiu ten i następny profil lotu już mam opanowany, teraz próbuje kolejny na liście czyli 3 :)
Heh, od tego powinieneś zacząć. Nie na darmo nazywa się "Beginner/camera". MK na tym profilu jest najstabilniejszy i najprostszy do opanowania.
Pzdr. -----MIŚ-----
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Ta zakładka to czułość drążków, im więcej wpiszesz w Nick/Roll P tym drążki czulsze.
Dla "ogona" to będzie Yaw P.
Mamy rozumieć że inne sety niż 3 masz opanowane i tylko 3 ci źle lata?

Obrazek
Awatar użytkownika
Losiek177
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 21:40
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: Losiek177 »

To był żart :) oczywiście że próbuje na profilu 3. Innych profili nie próbowałem.

Czyli chcąc zmniejszyć czułość drążków mam zmniejszyc te wartości tak?
Awatar użytkownika
Losiek177
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 21:40
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: Losiek177 »

Zastanawiam się czy moje aku nie są juz wyeksploatowane. Jak próbuję je rozladowac do napięcia minimalnego ( mam ładowarke turnigy alkucell-6 ) to po chwili wywala mi błąd że jedna cena ma za male napięcie. Wnioskuje stąd że jedna cena w tyum aku mi podupada i na naładowanym na max dziala ok ale wystarczy go mocniej obciayc przez jakiś czas i zaczynaja sie cuda.

Jakie aku polecacie? Te co mam to chińszczyzna:
Pierwszy BQY 3300mAh 20C a drugi to Mystery 2000mAh 12C


Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wielu z nas lata na turnigy 2200mah 3S 20C. Kosztuje poniżej $10 a do standardowego quada starcza bez probemu :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Losiek177
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2010, 21:40
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: Losiek177 »

Czyli nie ma sensu szukać większych pojemności ? Bo ten moj 3300 to troche duży i cieżki jest a wydajność prądową ma nieciekawą.
Ok dzieki za podpowiedz, zaraz poszukam na ebayu.


Może jutro postaram się jeszcze raz sprawdzić quada na naładowanych akusach.

Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Post autor: jedrekxxd »

Najlepiej idź do kogoś kto ma dobrą ładowarkę, i niech ci porządnie z balansuje i rozładuje i naładuje. Ja przez turnigy accucel 2 pakiety straciłem. A teraz kupiłem Robbe power peak i wszystkie pakiety ładuję, balansuję i nie narzekam.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jeśli z ładowarką jest jakiś problem to trzeba tylko skalibrować napięcia, nie trzeba od razu nowej kupować.

Wg. tego co opisuje kolega to jedną cele ma kompletnie padniętą i problemy z kopterem mogą z tego faktu wynikać.
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ