Filmowałem dla Jurka:) Światełko do nieba WOŚP Warszawa 2015

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filmowałem dla Jurka:) Światełko do nieba WOŚP Warszawa 2015

Post autor: jacek666b »

Ujęcia trochę statyczne, aczkolwiek jest to mój trzeci film, a drugi lot po odbudowie
Walkery QR-X350 PRO po upadku, a wiatr był niesamowicie silny.

Walkera QR-X350 PRO
G-2D gimbal
DEVO 10
kamera SJ4000

Wysokość około 150m- na takiej wysokości jest zegar na PKIN. (152m, niektóre źródła 162m)
Ostatnio zmieniony środa 14 sty 2015, 21:40 przez jacek666b, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Filmowałem dla Jurka:) Światełko do nieba WOŚP Warszawa

Post autor: pawelsky »

jacek666b pisze:Zapraszam do obejrzenia:

Ujęcia trochę statyczne, aczkolwiek jest to mój trzeci film, a drugi lot po odbudowie
Walkery QR-X350 PRO po upadku, a wiatr był niesamowicie silny.

Wysokość około 150m- na takiej wysokości jest zegar na PKIN. (152m, niektóre źródła 162m)
To to sie chyba bardziej do dzialu "Przypadki" nadaje. W CTR, ludziom nad glowami i jakby tego bylo malo jeszcze po ciemku i w "niesamowicie silnym wietrze"...
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

ciesz się, że nie skończyło się jak w Twoim poprzednim filmie sprzed 5 dni



powinieneś dostać dożywotniego bana na latanie
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Wspieranie akcji WOŚP nie polega na usilnym dorobieniu kilku nowych użytkowników sprzętu który z tej akcji zostanie zakupiony . Takie popisy to raczej zostaw sobie na hdd albo skasuj i nikomu nie pokazuj , mandaty można dostać za film z YT to i w końcu za takie kameruńskie popisy kiedyś możesz beknąć . To nie to forum tu nikt takich filmów nie podziwia tylko ze zgrozą patrzy na nie a i szybko krawat możesz dostać w ramach nagrody .
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
Towerek
Posty: 348
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 15:07
Lokalizacja: Łask

Post autor: Towerek »

Jestem w szoku jak można nie mieć choć troszku wyobraźni... Przy takich "tornadach" Ty puszczasz się z ujęciami jeszcze wśród ludzi. ehh
Wyzwalacz zdalny do time laps (wszystkie aparaty) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=35318

"Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

No jestem pod wrażeniem tego filmu poniżej. Pilot mega chce być twoim padawanem. I kompletny brak wiedzy bądź głupota jakich mało. Brawo brawo.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jacek666b »

Drodzy koledzy!
Zapraszam do zapoznania się z miejscem z którego sprzęt był puszczany:
https://www.google.pl/maps/place/52%C2% ... !1s0x0:0x0
Jest to parking STRZEŻONY na którym akurat tego dnia było kilka samochodów więc to jest jedyna rzecz która mogła ucierpieć. Ponadto byłem z dwiema osobami które informowały ludzi o wielkim niebezpieczeństwie.

W dziale przypadki jest kilkadziesiąt filmików za które również można podać kogoś na policję- czy oberwanie rozpędzonym pociskiem robiąc sobie grilla w ogródku nie jest niebezpieczne?

Zapraszam do Warszawy (ale tylko na jeden dzień) do zapoznania się z topografią tego miejsca-ludzie oglądając fajerwerki stali daleko przede mną a nie chodzili w kółko po parkingu.

Owszem trochę racji macie, ale równie niebezpieczne może być potknięcie się idąc do samochodu i wbicie śmigła komuś w oko...

Ilu z Was ma uprawnienia do latania quadrocopterami i innym sprzętem? To też jest nielegalne... Ujęcia statyczne: nie latałem jak żyd po pustym sklepie, tylko stojąc w miejscu wznosiłem się i opadałem.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Przy takim wietrze nie ma znaczenia skąd startowałeś ani jak wiele tam było ludzi / sprzętu. Każdy kłopot z linkiem / fpv / rth czy co tam masz mógł skończyć się odlotem w miejsca gęsto zaludnione.
W dodatku nie porównuj proszę tego co jest nielegalne do tego co jest niebezpieczne bo to czasami niestety dwie zupełnie różne sprawy.
Awatar użytkownika
Towerek
Posty: 348
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 15:07
Lokalizacja: Łask

Post autor: Towerek »

kamilborkowski pisze:Przy takim wietrze nie ma znaczenia skąd startowałeś ani jak wiele tam było ludzi / sprzętu. Każdy kłopot z linkiem / fpv / rth czy co tam masz mógł skończyć się odlotem w miejsca gęsto zaludnione.
W dodatku nie porównuj proszę tego co jest nielegalne do tego co jest niebezpieczne bo to czasami niestety dwie zupełnie różne sprawy.
Czasami przydała by się na forum taka kontrolka w stylu "dobrze gada".
Wyzwalacz zdalny do time laps (wszystkie aparaty) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=35318

"Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Towerek pisze:Czasami przydała by się na forum taka kontrolka w stylu "dobrze gada".
Też o tym już pisałem - jestem za! Może w nowym silniku sklepu?
BTW - dzięki!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

jacek666b pisze:Jest to parking STRZEŻONY na którym akurat tego dnia było kilka samochodów więc to jest jedyna rzecz która mogła ucierpieć.
Ja tam widze conajmniej kilkadziesiat samochodow i calkiem sporo ludzi.
jacek666b pisze:Ponadto byłem z dwiema osobami które informowały ludzi o wielkim niebezpieczeństwie.
Chyba nie sadzisz ze ktokolwiek uwierzy w te historie...
jacek666b pisze:W dziale przypadki jest kilkadziesiąt filmików za które również można podać kogoś na policję- czy oberwanie rozpędzonym pociskiem robiąc sobie grilla w ogródku nie jest niebezpieczne?
Sa sa, nawet ULC wszczal juz postepowanie w sprawie jednego znich, koniecznie chcesz byc nastepny?
jacek666b pisze:Ilu z Was ma uprawnienia do latania quadrocopterami i innym sprzętem? To też jest nielegalne... Ujęcia statyczne: nie latałem jak żyd po pustym sklepie, tylko stojąc w miejscu wznosiłem się i opadałem.
W tym miejscu w ogolenie masz prawa latac (CTR). Zapoznaj sie prosze z obowiazujacymi przepisami bo to co piszesz dowodzi ze jeszcze tego nie zrobiles...
adam-g
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2014, 20:28
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Post autor: adam-g »

Generalnie nawet jesli latałeś z myślą że jesteś z dala od ludzi to powinieneś przeczytać dokładnie instrukcję kontrolera bo w niej jest często napisane z jakim wiatrem jest wstanie sobie poradzić.

p.s. U nas ze względu na taki wiatr odwołano pokaz ogni.
http://www.e-movie.plTarot X6, P2, P3
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

W temacie nieodpowiedzialności tego lotu już nic nie będę pisał. Przedmówcy chyba jasno to opisali. Ważne żebyś zrozumiał że ten lot w ogóle nie powinien się odbyć - z kilku powodów.
Zrozumiał i już nigdy w takich okolicznościach/sytuacji/itp go nie powtórzył.

Mnie natomiast intryguje motyw, piszesz
Filmowałem dla Jurka:) Światełko do nieba WOŚP Warszawa 2015
Co to dokładnie oznacza? Owsiak Cię wynajął? Taki materiał został/zostanie użyty w materiałach promocyjnych WOŚP?
Jesteś zadowolony z latania i filmu wynikowego? "Klient" jest zadowolony?
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

hajs się zgadza, zamiast dać na dzieci to opłacają potencjalnych zabójców i miejsca w szpitalach potem, jak ktoś dostanie w głowę takim plastikiem. Wywal 666 z nicka to może będziesz mieć więcej szczęścia.
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mmuchomor »

Karol pisze:hajs się zgadza, zamiast dać na dzieci to opłacają potencjalnych zabójców i miejsca w szpitalach potem, jak ktoś dostanie w głowę takim plastikiem. Wywal 666 z nicka to może będziesz mieć więcej szczęścia.
To raczej samozwaniec, który nie błysną ani mądrością, ani umiejętnościami.
Poza potencjalnym zagrożeniem, ten lot i film nie wniósł niczego.
Pozdrawiam,
Maciek
ODPOWIEDZ