Kamerka AEE s 70 i podglad po wi-fi

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
luke
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 21:53

Kamerka AEE s 70 i podglad po wi-fi

Post autor: luke »

Witam
Ostatni sezon probowalem swoich sil w lataniu Phantomem 1 z gimbalem 2d tarota i kamerka SJ 4000.
Spodobalo sie, wiec mysle o upradzie do jakiegos gimbala 3D i lepszej kamerki.
Pomyslalem o gimbalu walkera 3D oraz kamerce AEE s 70.
Kamerka ta ma wi-fi do 100 metrow.
I tu moje pytanie - czy jest szansa by wykorzystac to wi-fi do podgladu obrazu z kamerki na smartfonie?
Czy nie bedzie to zaklocac sterowania Phantomem?
Sorry za brak polskich znakow - pisze z telefonu.
Awatar użytkownika
luke
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 21:53

Post autor: luke »

Ktoś coś?
Głównie zależy mi na odpowiedzi czy wi-fi z kamerki nie będzie zakłócało sterowania Phantomem?
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Phantom 1 to sterowanie na 2,4GHz, WiFi to też 2,4GHz, więc nie radzę próbować.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
luke
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 21:53

Post autor: luke »

Dzięki kolego za info.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

wjacek pisze:Phantom 1 to sterowanie na 2,4GHz, WiFi to też 2,4GHz, więc nie radzę próbować.
Przy takiej małej odległości jak 100m nie powinno mieć w zasadzie żadnego wpływu. Przecież Wi-FI już samo w sobie jest dwukierunkowe i jakoś samo siebie nie zakłóca.
Jeśli nadajnik w kamerze wi-fi jest faktycznie tak malej mocy że ma zasięg tylko 100m to już większe zakłócenia generują regulatory. Inna sprawa to głupoty o zasięgach, które są w necie.

Jakiś czas temu testowałem zasięg WI-Fi na prawie równej łące, z jednej strony stary router Edimaxa ustawiony 2m nad ziemią z anteną 5decybeli (bacik) z drugiej tablet Nexus 7 z apką wifi-analizer i oczywiście GPS do pomiaru odległości. Finał był taki że dopiero przy odległości 900m sygnał zaczął spadać powyżej 90dBm i zaczęło zrywać połączenie.
Także z tymi zasięgami wi-fi różnie jest i bardziej obawiał bym się że te 100m to ściema, a jest znacznie więcej tym samym nadajnik jest mocniejszy.
Drugi przykład: mam roter taki podróżny ZTE MF60 - w googlach piszą że ma bardzo słabe fi-wi, na jednym z portali wręcz wyczytałem że 3 metry od laptopa gubi zasięg, a ja mam 3 kreski 2 piętra niżej i na całym podwórku...

Bardziej bym nie szedł w wi-fi z tego względu że ten Twój biały ptaszek jest w stanie polecieć znacznie dalej niż 100m i ograniczania się do tak małej odległości było by głupotą ;-) Lepiej sobie kup maks 200mW na 5.8GHz i trzaśniesz na tym 1km bez specjalnego strojenia czy dobierania anten, wystarczą koniczyny z BG.
ODPOWIEDZ