Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Czy w Pixhawku po uzbrojeniu silniki powinny się kręcić na jałowych obrotach? Bo parametr motor_spin nic u mnie nie zmienia tj. po uzbrojeniu stoją oraz przy zamknięciu przepustnicy albo maksymalnym wychyle koptera też się zatrzymują (te odpowiednie oczywiście nie wszystkie). Zastanawiam się czy tak ma być czy regulatory są źle skalibrowane?
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

A jak dodajesz gazu to co jest? Tak jakby wolno się kręciły silniki i nie osiągały całej mocy?

Wgraj najlepiej soft od samochodu czy samolotu i znowu od koptera. Wymażesz wszystkie śmieci co były przedtem w pamięci :)

Ja mam za to inne pytanie. Szlak mnie już trafia z kompasem. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co ustawić w MP. Na poniższym zdjęciu pozaznaczałem co gdzie i jak. Moduł ten jest do góry nogami na tej płytce. Od góry jest tylko antena :) help :P

Obrazek
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Kompas u mnie jest kropką do przodu i jest ok, czyli płytka nie pod kątem 45 stopni ale równolegle do osi koptera. Obróć ją o 45 stopni w lewo. W MP zostawiasz jak było nie dajesz obrotu. Zobacz czy Ci dobrze kierunki pokazuje i będziesz miał pewność że jest ok.
Dodaję gazu i silniki ok działają tak jak powinny ale jak zdejmuję gaz całkiem to stają.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Mam problem z chińskim klonem Pixhawka. Jakieś pomysły?

[edit] PIXHAWK poszedł do wymiany do sprzedawcy - wada sprzętowa.
Ostatnio zmieniony wtorek 06 sty 2015, 20:20 przez mkrawcz1, łącznie zmieniany 1 raz.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

StoQ, daj rotacje yaw 45 albo 315 dla pixhawka, dla apm dodatkowo roll 180.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Mam problem z Pixhawkiem (chyba pierwszy)
Otóż dziś podczas lotów koło nogi nagle Pixhawk zaczął pikować w lewo i w dół. Nie miałem szansy dać kontry ani nic. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
Jedyna zmiana jaką dodałem to nowe śmigła carbonowe. Wibracje czy jak? Na GoPro nie mam jello.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Rybskee, również się zmagam z czymś takim. Potrafi mi właśnie na carbonach APM przewrócić się na któryś bok. Na plastikach wszystko OK u mnie. Na razie copter leży z braku śmigieł i temat jest nie rozwiązany.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Moim zdaniem pixhawk słabo sobie radzi z carbonowymi śmigłami. Na plastikach bombastik a tutaj mam z dupy jakieś wibracje, jello i inna kaszanka. O dziwo podczas autotune śmiga jak ta lala a jak zakończy pidowanie, wyląduje restartnę to padaczka jakich mało. Jestem dość w kryzysowej sytuacji bo kopter musi latać na teraz zaraz ;/
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

No a ja właśnie zamówiłem sobie śmigła corbonowe. No trudno jak przyjdą to zobaczę jak będą się sprawować.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Tak dla żartu to mam Pixhawka i nie wiedziałem, że ma sensor materiału z jakiego są zrobione śmigła. Ale może niektóre mają.
Drganie są spowodowane albo złym wyważeniem śmigieł albo kiepskim wykonaniem pod względem profilu aerodynamicznego tychże. Jestem pewien że sam materiał użyty do ich budowy nie ma tu nic do rzeczy.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Post autor: michgre »

Całkiem możliwe, że węglowe śmigła powodują inną częstotliwość wibracji. MP pozwala na logowanie wibracji. Można by eksperymentalnie zrobić pomiar jednych i drugich a następnie analizę częstotliwościową (np szybką transformatą fouriera) w Matlabie lub jakims darmowym odpowiedniku. Więc niewykluczone, że jednak Pixhawk ma (pośrednio) sensor materiału ;)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Lotnik, wiadomo, że carbony są sztywniejsze i przenoszą wibracje inaczej od giętkich "turnigy 8045" wykonanych z miękkiego absu (lub innego chińskiego szajsu). Po prostu widzę tragedię pomiędzy plastikami a carbonami na tych samych pidach. Cudów ni ma... tylko wibracje są ;)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Nie twierdzę, że materiał nie ma wpływu na częstotliwości drgań i wpływie na czujniki w FC. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jakość śmigieł. Dobrze wykonane śmigło nie będzie wprowadzać drgań niezależnie od materiału z jakiego jest wykonane.
Mam doświadczenie ze śmigłami o średnicy 130 cm i to właśnie węglowymi. Są takie które powodują ukrywanie się gumowych amortyzatorów, oraz takie których jakby nie było na osi. Jedne i drugie po wyważeniu statycznym.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kola1971 »

Już od jakiegoś czasu latam z Pixhawkiem i uważam go za bardzo udany kontroler. Pojawiały sie czasami bardziej lub mniej upierdliwe drobiazgi jednak po analizie przyczyną okazywał się sam pilot niz sprzęt. Jest jednak jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Jako OSD wykorzystuje MinimOSD i mam problem z odwzorowaniem trybów lotu. Startuje sobie w modzie Stable, na OSD ładnie widnieje napis STAB, przełączam na powiedzmy Loiter, napis zmienia sie na LOIT, chce przełączyć dalej na Altitude Hold, a na OSD dalej widnieje LOIT. Czym może być spowodowane takie zachowanie OSD? Dodam, ze próbowałem różnych wsadów do minima, efekt za każdym razem ten sam. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. No chyba, że ma tutaj zastosowanie stwierdzenie TTTM.
Pozdrawiam - Grzegorz.
marpla
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marpla »

Hmm, mam to samo ale nie z AltHold tylko z PosHold :) ALtHold wyświetla się OK.
ODPOWIEDZ