DIY Headtracker

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piol
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 11 paź 2011, 09:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piol »

Po kalibracji przy poruszaniu względem osi Pan/Tilt/Roll powinieneś mieć mniej-więcej coś takiego:
Obrazek
Jak u ciebie wygląda wykres w HeadTrackerGUI?
flaymen
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:12
Lokalizacja: Jasło

Post autor: flaymen »

Tak to u mnie wygląda
Obrazek

Na wykresie zarówno PAN jak i Tilt zachowuje się w miarę stabilnie.
Pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
Piol
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 11 paź 2011, 09:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piol »

Wygląda jak byś nie używał przycisku centrowania do wyzerowania osi - oś Pan jest przesunięta o +60.
Co rozumiesz przez stwierdzenie "kanały szaleją"?
flaymen
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:12
Lokalizacja: Jasło

Post autor: flaymen »

Tak przycisku jeszcze nie mam - to nie problem.
Kanały w aparaturze zmieniają wartości niezależnie od tego czy ruszam układem.
Wartości kanałów są totalnie przypadkowe z tego co widzę.
Pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
Piol
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 11 paź 2011, 09:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piol »

Czy niepożądana zmiana wartości kanałów dotyczy tylko kanału 6 i 8 i 12 (według twojej konfiguracji) czy także pozostałych kanałów?
Rozumiem, że pokazany przez ciebie wykres dotyczy sytuacji gdy poruszasz HT.
Jeśli nim nie poruszasz to wykresy osi są liniami poziomymi? Jeśli tak, to sygnał PPM dla kanałów HT nie powinien się zmieniać.
Ja do miksowania kanałów użyłem misiowego PPM-Expandera http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5945 i jestem bardzo zadowolony.
Ustawiam sobie dowolną konfigurację kanałów i mam pełna kontrolę nad zsumowaniem kanałów z aparatury i HT.
riu
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 22:30
Lokalizacja: POLAND

Post autor: riu »

Właśnie zmontowałem swojego headtrackera z turnigy 9x (er9x), ogólnie wszystko działa idealnie, ale zauważyłem że za każdym razem muszę zachować kolejność włączania tzn. muszę w pierwszej kolejności włączyć aparaturę później dopiero mogę podpiąć headtrackera, jeśli nie zachowam tej kolejności (zasilany z bazy headtrcker podłączony) aparatura wyłącza się gaśnie wyświetlacz przestaje nadawać, nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu pojawi się logo załączy się na 5 sek i gaśnie, dopiero jak odłączę headtrackera włącza się normalnie. Dodam jeszcze tylko że headtracker zasilany jest z osobnego źródła z bazy. Czy to jest normalny objaw ?? nie chciałbym żeby kiedyś mi zgasła w locie przy lądowaniu itp :)
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Ja mam FatsharkiBase+HT zailane razem albo z bazy albo z aparatury - zależy jakim modelem latam. Nigdy czegoś takiego nie zauważyłem a podłączam HT tak i tak jak opisałeś.

Napisz coś więcej jaki HT i jaki schemat podłaczenia.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
riu
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 22:30
Lokalizacja: POLAND

Post autor: riu »

HT forumowy arduino + gy85 podpiete pod turnigy 9x od spodu w jacka, jedno z nie używanych wejść jacka(środkowy pin jacka) podłączyłem pod wajchę TRN działa teraz jako switch od HT, przecięta ścieżka która załącza aparaturę po wpięciu jacka.

Znalazłem to http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=3900
okazuje się że 1k rezystor na sygnale ppm z HT rozwiązuje problem, jutro sprawdzę u siebie.

Dziś testowałem wszystko, rezystor 1k szeregowo w sygnał PPM z HT rozwiązał mój problem, jutro pierwsze loty z HT :)
Radziu45
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 22:11
Lokalizacja: Wręczyca Wielka

Re: DIY Headtracker

Post autor: Radziu45 »

Witam wszystkich czy można prosić o pomoc w uruchomieniu trakera mam takie płytki jak w linkach niżej i na razie mam problem ze sterownikiem program do arduino jakieś drajwery tam są ale nie chce trybić po prostu nie chcą poprawnie sie zainstalować czemu w czym problem ?



http://www.banggood.com/ATmega328P-Ardu ... 33647.html
http://www.banggood.com/ATmega328P-Ardu ... 33647.html
Ostatnio zmieniony wtorek 12 maja 2015, 22:26 przez Radziu45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DIY Headtracker

Post autor: pawelsky »

Radziu45 pisze:Witam wszystkich czy można prosić o pomoc w uruchomieniu trakera mam takie płytki jak w linkach niżej i na razie mam problem ze sterownikiem program do arduino jakieś drajwery tam są ale nie chce trybić
Szukaj sterownikow do CH340/CH341
Radziu45
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 22:11
Lokalizacja: Wręczyca Wielka

Re: DIY Headtracker

Post autor: Radziu45 »

Super dzięki działa teraz tylko wgrać . Do wgrania trzeba coś połączyć czy tylko kabel usb ?
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 44
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 15:24
Lokalizacja: ~Poznań

Re: DIY Headtracker

Post autor: Prezes »

Wiem, że temat trochę stary, ale czy udało się może komuś ustawić ten headtracker w taki sposób, żeby działał w pozycji pionowej :) ?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Re: DIY Headtracker

Post autor: profesor »

Czemu pionowo? Magnetometr pracuje w osi obrotu głowy, samą płytkę z imu daj na płasko a Arduino taśmą połącz. Ewentualnie zmiana osi magneto. w kodzie źródłowym headtrackera.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 44
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 15:24
Lokalizacja: ~Poznań

Re: DIY Headtracker

Post autor: Prezes »

Chciałem mieć pionowo, żeby móc go umiejscowić z boku gogli dla lepszej estetyki - jakoś to przeżyje :)

Teraz mam większy kłopot, ponieważ po podłączeniu headtrackera do Turnigy 9x, radio co chwilę się resetuje (albo gaśnie wyświetlacz) i co dziwne, pokazuje napięcie pakietu około 2V wyższe - 14.2V zamiast 12.2V. Problem zdaje się ustępować po zasileniu Arduino bezpośrednio z 5V zamiast 12V. Na 100% jest to spowodowane używaniem wejścia sygnału PPM, stąd pytanie: czy do działania tego headtrackera powinienem mieć zrobiony mod z dodaniem rezystora 1k na linie PPM, czy nie ma to znaczenia? Nadajnik to Frsky V8HT.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Re: DIY Headtracker

Post autor: profesor »

Dodaj 1K rezystor, czy wlutowałes się może w płytę pcb tą pod modułem TX czy kożystasz z wtyku Jack ?
Arduino Nano USB- max 24V.
Arduino Micro - max 16V.
Raczej masz coś powalone połaczenie PPM skoro ci procek się wiesza, musi śmigać na 12V.
Ja dorobiłem gniazdo USB na którym mam GND, PPM i +7,5V z przetworniczki i to leci kabelkiem do Gogli Video Fatshark + HT
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
ODPOWIEDZ