eLeReS v2 + MPU6050 + GPS = Tani autopilot do samolotów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Pytanie bardziej do misia ale chwile sobie analizowałem temat i na mój gust wygląda że i tak potrzebujesz 2kanały
Jeśli się to potwierdzi to i tak myślę że możesz użyć jeden 6pos z tym że musiał byś trochę mixować :mrgreen: (prawie jak DJ ... )

Wyglądało by to tak z że pierwsze kilka opcji to wiadomo a dalsze musiały by się wymixować tak że jedna pozycja załacza jakby 2kanały na 2gą pozycje na raz.

Tyle że nie wiem czy jednak 6 pos to nie za mało.

1k - 1pos
1k - 2pos
2k - 1pos
2k - 2pos
1i2k - 1pos
1i2k - 2pos
i już jest 6
a dalej może być 1k - 1pos i 2k -2pos albo 1k - 1pos , 2k - 0pos

Więc nie wiem czy opyla się tak kombinować.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Przydało by się 7 pozycji, bo jest 7 trybów lotu. Ale rezygnując z jednego zmiksuj se tak:
CH5 CH6
1 LOW LOW
2 MID LOW
3 HI LOW
4 HI MID
5 LOW MID
6 HI HI

Nie ma możliwości wysterować wszystkich trybów przez jeden kanał RC.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

To ja się tutaj produkuje a ten w 10linijkach się zmieścił.. :mrgreen:
W ogóle co ty masz w przeglądarce ustawione powiadamianie na słowa : Miś , Misia , Misiowy... itd.?

PS: Przydał by się jeszcze przełącznik MID MID - tryb autodestrukcji dla kamerunów. :mrgreen: Tylko tak żeby im nie mówić :mrgreen:
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

remix pisze:W ogóle co ty masz w przeglądarce ustawione powiadamianie na słowa
Hehe, nie, po prostu trafiło że siadłem do czytania forum :-)
remix pisze:przełącznik MID MID - tryb autodestrukcji dla kamerunów
Eee tam zbędne. Kameruny nie latają samolotami tylko "dronami" :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
konradoa
Posty: 39
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 08:46
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konradoa »

Pytam o ten przełącznik bo mam tylko jeden 3-pozycyjny i jak już będę je rozmnażał to może byłoby warto jeden 6-poz. No ale jak mi nie pozwalacie to nie ;)
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Zaraz nie pozwalacie...
jak chcesz to rób (może się przydać w przyszłości do APM jeśli masz go w planach)
najlepiej jak byś zrobił sobie 2x 3pos i 6pos to załatwi sprawy funkcjonalności aparatury na długie czasy :mrgreen: tylko pytanie czy dasz rade to zrobić?
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
konradoa
Posty: 39
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 08:46
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konradoa »

Na razie póki co mam eleresa z czujnikiem i chciałem to uruchomić, a nie chcę machać przełącznikami. Ale może to nie najlepszy pomysł ładować się w obrotowy. Dorobię jeden 3poz jak wszyscy i na razie wystarczy.
Można wszystkie rozmnożyć na wielopozycyjne ale kto to zapamięta :)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Miś, mam problem z autopilotem po podłączeniu zasilania nie wykrywa autopilota odlicza do 0 i tyle dzień wcześniej wcześniej wszystko działało połączenia sprawdzone, w czy problem? dodam że AP łączy się z konfiguratorem i działa ok osd też się łączy z konfiguratorem idzie wprowadzić dane niby zapisuje ale przy próbie zmiany softu wyskakuje ''Programming flash.... please wait'' i tyle okno zamiera

edit: odpalam AP infotool i tak, jak jest podłączony gps do AP to aplokacja się nie łączy jeśli wypnę gps-a i podłącze sie pod gnd i tx to aplikacja się łączy
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Następny co upalił GPS'a...
Masz uwaloną linię RX w GPS'ie i zwiera sygnał z AP. Powodem jest najczęściej podłączanie OSD do AP przy załączonym zasilaniu któregoś, albo złe połączenie mas przy zasilaniu OSD z oddzielnego pakietu.
Słowem GPS do wymiany. Jak będziesz podłączał nowego do dodaj tak jak już tu sugerowałem dwa rezystory po 1k. Jeden od AP do OSD, drugi od AP do OSD.
Dorysuje je na schemacie na początku.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

zasilam wszystko z jednego pakietu więc ta opcja odpada, wczoraj wszystko działało nic nie grzebałem w kablach, fakt rezystorów nie mam. Dziś byłem na lotach głownie żeby przetestować tracker i działa pięknie więc gps podaje dane. Miś co z MegaLoad i próbą zmiany softu chciałem wgrać starszą wersję i brak reakcji po podaniu zasilania.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

arek2081 pisze:działa pięknie więc gps podaje dane
To się zgadza. GPS będzie podawał dane, ale ma uszkodzoną linię RX którą to odbiera konfigurację z AP.
Tymczasowo wypnij kabelek z RX od GPS (ten co leci z TX AP do RX GPS) i wszystko zacznie działać włącznie z OSD.

A co do megaload, to albo źle ustawiasz port w megaload albo prędkość (ma być 9600). Tylko po co chcesz znów zmieniać soft w OSD ? Zrób tak jak napisałem i zadziała.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

miś pisze: Tylko po co chcesz znów zmieniać soft w OSD ? Zrób tak jak napisałem i zadziała.
myślałem że to wina osd i nie czyta danych z AP i chciałem wgrać co innego ''na próbe''
miś pisze:Tymczasowo wypnij kabelek z RX od GPS (ten co leci z TX AP do RX GPS) i wszystko zacznie działać włącznie z OSD..
tak zauważyłem to wcześniej że jak go wypnę to AP infotool działa z podpiętym gps-em ,ale osd dalej nie wykrywa AP stąd też próba zmiany softu w osd.

port i prędkość ustawiona dobrze ale dalej nie działa tzn. nie ładuje softu, czcionki można załadować
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Czekaj, czekaj, bo czegoś nie rozumiem...
Najpierw piszesz że infotool łączy się tylko po wypięciu GPS'a a potem:
"
arek2081 pisze: jak go wypnę to AP infotool działa z podpiętym gps-em
Już nie kumam, po odłączeniu czego zaczyna działać...

OSD normalnie działa z moim konfiguratorem do OSD ? Konfigurator pobiera dane z OSD i wyświetla ustawienie ekranu ? Jak tak to OSD jest raczej sprawne.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

tak najpierw pisałem że się łączy z infotool jak się wypnie gps-a ale potem na próbę odłączyłem z gps-a sygnał rx i zaczął się łączyć z podpiętym gps-em z aplikacją więc pewnie jest zwarcie jak mówiłeś wcześniej

obecnie działa tak gps podpięty ale bez sygnału rx infotool działa, podpinał osd i uruchamiam wszystko razem i osd nie wykrywa AP (pin rx z gps-a wypięty jak wcześniej)

tak osd działa normalnie z Twoim konfiguratore pobiera zapisuje itd. nie idzie tylko zmienić softu
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to niestety ale obawiam się że przy tej samej okazji OSD też oberwało, i pin RX od OSD jest częściowo uszkodzony.
Interfejs USB jest pewnie 5V i "gwałci" uszkodzoną linie w OSD i dla tego działa komunikacja z konfiguratorem. AP działa na 3.3V i to jest pewnie za mało dla "przegwałcenia" uszkodzonego pinu w OSD. Prawdopodobnie z tego samego powodu nie daje się przeprogramować OSD.
Chyba czeka Cię wymiana procesora w OSD, potem dodanie rezystorów zabezpieczających, a na koniec wymiana GPS, choć z tym można latać z odpiętą linią RX od GPS. Jedynym minusem tego może być to że GPS może działać na niższej prędkości (zależy to od modelu gps'a). Na latanie raczej nie ma wpływu, jedynie tracker może chodzić ciut mniej płynnie przy bliskich i szybkich przelotach.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ