Przed zapoznaniem z forum, odwiedź sklep spożywczy,

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Sekret picia wodki jak to mi kiedys pewien zawodowy koneser tego trunku perorowal :
"wodke pij w kielonkach z jak najcienszego szkla" i faktycznie . Jak lapiesz grubego szota z grubymi sciankami to jakos sie tak za mocno po wargach rozlewa (przypala zajady) i nie ma tego efektu ze wpada od razu w czelusc" :-D .
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Panowie, jaki alkohol!

Jak to mówi Krzysiu Ibisz: "uśmiech, moc, fitness, sport" :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Oj, Grzechu, zły temat wybrałeś :mrgreen: do takich cytatów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Post autor: Gone »

widzę, że tu dobre trunki polecają i ciekawe nazwy (zapamiętam)

dorzucę coś od siebie co mi polecił kierownik wracając z dalekiej podróży i tam tak mu zaserwowano drina takiego:

1) gin (np lubuski i już się rodzinne strony przypominają)
2) miód
3) tonik (najlepiej lemon chyba że kupimy gina lemon to może być zwykły)


lejemy gin wedle uznania (ok 30-40% szklanki)
1-2 łyżeczki miodu
zalewany tonikiem
wymieszać i pić, tylko uważaj mi bo jak raz spróbujesz tego ninja to będziesz chciał więcej a to taki jest, że do poduszki szybko woła ;]
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jeśli chodzi o szybką ścinkę z nóg to nie znam nic lepszego niż tequila-bum-bum :-)
Największe kozaki (heh że też jeszcze tego na Miśiu nie przetestowałem :-) ) po 5ciu shotach łażą na czworaka 8-)

Przepis na bum-bum:
0) potrzebna czysta ściereczka kuchenna lub barmańska, taka przeznaczona do kontaktu z żywnością (czyli nie od podłogi ;-) )
1) potrzebna niska szklanka bardzo mocna i wytrzymała, z grubego szkła.
2) potrzebna deseczka kuchenna, gruba i wytrzymała, taka do bicia mięsa będzie okej
3) potrzebne składniki - tequila i sprite.
4) nalewamy 1/4 szklanki tequili
5) nalewamy DELIKATNIE, PO ŚCIANCE 1/4 szklanki sprite'a, tak delikatnie aby nic nie gazowało, bombelkowało
6) najważniejszy moment, zrobienie BUM :-) czyli zakrywamy ściereczką wlot do szklanki, przykrywamy ręką. Walimy ile sił tą szklanką w deseczkę. W tym momencie zawartość szklanki zamienia się w pianę, w całości :-) Momentalnie ZANIM piana zamieni się z powrotem w płyn - DAJEMY DO WCIĄGNIĘCIA DUSZKIEM klientowi.
7) czekamy na BUM, drugie "bum" z nazwy napoju :-) czyli na efekt jak klient spada na krzesło lub podłogę :lol: :mrgreen: ;-) :-) :-D

Ja osobiście po piątym odpadam..... przetestowane wiele razy :-) ponieważ dziś sobota to życzę udanych testów 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Z myszówek z niższej półki mogę polecić Old Smugglera. Jak na swoją cenę całkiem niezła i nie trzeba nawet zbyt mocno rozcięczać colą. Osobiście preferuje Jacka Daniel'sa z lodem lub kamyczkiem bez rozcieńczania. Dobrym brandy tez nie pogardzę :-)
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

To ja jeszcze coś dorzucę,
Po obiadku do weekendowej kawki polecam cognac, jeden z moich ulubionych to Ararat 5 lub 7 gwiazdek. Bez rozcieńczania popijany mocną czarną kawką.

Na ochłodę uwielbiam ważone przez siebie pifko. Delikatne w smaku jasne ALE albo coś ala guiness czyli czarny w kolorze z kremową pianką domowy Stout.

Z kupnych browarków bardzo lubie rosyjką Baltice 7 lub 3 (preferuje 7) - bardzo jasne i delikatne piwko, dostępne w Polsce. Kolejne rosyjskie piwko, które bardzo mi smaku to sibirskaja korona - niestety jeszcze jej w Polsce nie widziałem.
Dla większych smakoszy piwa polecam spróbowanie piwa warzonego przez zakony trapistów (Holandia i Belgia), na wzór tych piwach powstało w Polsce Klasztorne.
O piwach mógłbym pisać wiele ale dodam jeszcze jedno kupne, które moim zdanie warto spróbować mianowicie ciemy złoty bażant.
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

laciaty pisze: O piwach mógłbym pisać wiele ale dodam jeszcze jedno kupne, które moim zdanie warto spróbować mianowicie ciemy złoty bażant.
A Cerny Kozel (Czarny Kozioł) pròbował ?

Z zapamiętanych smaków pamiętam jeden...

50 g wòdki na dworcu w Legnicy o godzinie 5.30 do jajecznicy po calonocnym pchaniu samochodu uwczesną "autostradą" przy -25 C mrozu.. Rok 1988.
Nic już pòżniej nie było takie jak dawniej...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

jacekV pisze:A Cerny Kozel (Czarny Kozioł) prbował ?
Próbował, co prawda kilka lat temu. Bardzo delikatne i przyjemne w smaku, można by nawet powiedzieć, że słodkie.
Tak czy inaczej próbowałem.
Bardzo lubie piwo więc staram się próbować różnych jak tylko mam okazje. :)
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

I jak tu się nie napić ? :evil: :lol:
To na co komu takie forum gdzie ludzie odsylaja do googla i przy kazdym temacie je*** nt szukania? tu co druga osoba wozi sie jak taczka z gnojem z tabliczka na czole "latam 25lat rc fpv, spi***** szukac gdzies indziej odp na pytania ktora zadajesz". Myslalem ze tu mozna sie czegos dowiedziec, wymienic dosw zwiazanym z rc, fpv. Widze ze nie za bardzo;)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mogway »

W takim razie czas na moje dwa bestsellery:

- śliwowica passover 70% z Polmosu pod zagryske idealna. Jak Rurek napisał o Tequili BUM BUM to z tym jest podobnie.

-Rum 80 STROH 30ml i na wierzch 20 ml Bayleysa - podpalamy i pijemy.

To takie moje narciarsko - zimowe szlagiery od kilku lat
MTD, Eleres, AP Pitlab
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Rurek, testuję BUM BUM, wytrzymałem już 2 razy ;o)
Mam jednak problem ze zmiana 100% napoju w pianę. Mi po pierdalnięciu szklanką w deskę robi się 50/50, może się za bardzo boję że szklanka pęknie ...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Jacku, dlatego do "Bum, bum" stosuje się bardzo grube szklanki :) Cisnienie taką "Zwykłą" potrafi raz dwa rozdupcyć w drobny mak :lol:
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:Największe kozaki (heh że też jeszcze tego na Miśiu nie przetestowałem :-) ) po 5ciu shotach łażą na czworaka 8-)
No jakeśmy ostatni raz się widzieli to nawet patrzeć na alkohol nie mogłeś a co dopiero serwować czy wąchać :lol: Musiałem sam raczyć się jakimś browarkiem :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Rurek, nagraj jakieś video cobym zobaczył jak to wygląda...
bo na samą myśl jak przeczytałem to micha mi się ucieszyła i chciało by się spróbować ale puki co mam odwyk :-/
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
ODPOWIEDZ