Budowa pierwszego coptera - problem uzbrojenia silników

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Budowa pierwszego coptera - problem uzbrojenia silników

Post autor: stanekmery »

Witam

Jako ,że jestem tu nowy to się najpierw przywitam - Witajcie.

Od zawsze fascynowały mnie coptery więc postanowiłem spróbować sił w budowie własnego.
Po wielu godzinach wylatanych na copterach typu biedronka stwierdziłem ,że już czas.
Padło na taką konfigurację:
Kfc32 v2
Silniki emax cf2822
ESC Emax simonk 30A Fast PWM
Aparatura Turnigy 9x
rama profil alu

Podłączenie wszystkiego nie stworzyło większych kłopotów - jak również kalibracja i wyważenie silników i śmigieł.
W KFC32 tool ustawienia według przeczytanych tysięcy postów - wychylenia manetek w zakresie 1020 - 1980.
Kfc32 tool pokazuje wszystko w porządku - testy silników działają - prawidłowe rewersy itp. ale..
- nie mogę zazbroić silników !!!
Aparatura ustawiona na PPM - typ - Heli 4 - endpointy ustawione tak jak wyżej
KFC32 ustawione na PWM ponieważ na PPM brak reakcji

Co może być z tym zazbrajaniem silników ?

Pozdrawiam
Marcin

EDIT : - komenda esccalibrate w Putty powoduje tylko pikanie silników - niema załączenia ich na min i max.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 22 lis 2014, 23:04 przez stanekmery, łącznie zmieniany 1 raz.
stanekmery
Awatar użytkownika
Towerek
Posty: 348
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 15:07
Lokalizacja: Łask

Post autor: Towerek »

Jeżeli masz TG9x w trybie MODE1 daj lewy drążek w prawo na ok 2 sec.
Wyzwalacz zdalny do time laps (wszystkie aparaty) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=35318

"Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

stanekmery pisze:Aparatura ustawiona na PPM - typ - Heli 4
Ustaw nadajnik na acro i nie dawaj żadnych mikserów.
Pozdrawiam
Marek
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: stanekmery »

Mam mode 2. Lewy drążek prawo dół nie działa. Zastanawia mnie ten brak przy komendzie esccalibrate startu silników. Ale w kfc32 tool test silników działa.
Ostatnio zmieniony sobota 22 lis 2014, 22:46 przez stanekmery, łącznie zmieniany 1 raz.
stanekmery
Awatar użytkownika
Towerek
Posty: 348
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 15:07
Lokalizacja: Łask

Post autor: Towerek »

Hmm tryb heli powiadasz, ja mam Samolotowy.
To zaprogramuj sobie ARM na jakimś mixerze i z dodatkowego włącznika sprobuj odpalić.

Zobacz to:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb1 ... a4f5b.html
Wyzwalacz zdalny do time laps (wszystkie aparaty) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=35318

"Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Pomijając już problemy z elektroniką.
Wydaje mi się że masz strasznie długie te ramiona. Niepotrzebnie też ażurowałeś je.
Skoro to Twój pierwszy duży copter to może się zdarzyć kilka upadków. A Twoje ramiona będą się giąć jak papier.
Obym był złym prorokiem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

esccalibrate kalibruje regulatory. Tam jest tekst napisany co robić? Standardowo się uzbraja w MODE2 gaz do dołu i w prawo na chwilę.

MarekP

Ja miałem problem z uzbrajaniem jak jeden z przełączników zajmowal sie BARO. I jak włączyłęm BARO to próba uzbrojenia - pik pik i wszystko. Ale tak ma być. Może coś masz włączone? Pewnie screen z kfctool by mógł pomoc.
Awatar użytkownika
Dragono1313
Posty: 98
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 21:30
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Dragono1313 »

Najprawdopodobniej masz, jak już powiedział marekp, załączony jakiś tryb, który na to nie pozwala. Próbujesz je uzbroić z czymś włączonym czy na zero wszystko?


Dla przykładu jakoś niedawno męczyłem się z uzbrajaniem w Crius AIOP ponad pół godziny, już były najgorsze myśli, a tu nagle okazało się, że nie wyłączyłem GPS Hold ;-)
Co wiem to pomogę, czego nie wiem to się dowiem, czego się nie dowiem to się domyślę :-D
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

A to dziwne, bo przy GPS Hold silniki się bez problemu uzbrajają w AIO.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Dragono1313
Posty: 98
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 21:30
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Dragono1313 »

marekj pisze:A to dziwne, bo przy GPS Hold silniki się bez problemu uzbrajają w AIO.
To przepraszam, pewnie było to coś innego, co mam na tym przełączniku albo obok. W każdym razie sens pozostaje - po wyłączeniu silniki uzbroiły się normalnie.
Co wiem to pomogę, czego nie wiem to się dowiem, czego się nie dowiem to się domyślę :-D
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: stanekmery »

Rozmontowałem kopter i składam wszystko jeszcze raz - podejrzewam , że coś było nie tak z zaprogramowaniem regulatorów. Zamówiłem także programator z ABC RC który ułatwi mi programowanie regli. W czwartek będzie więc jak poskładam wszsytko do kupy to opiszę co i jak. Zrobię również screeny z toola.

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
Marcin
stanekmery
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: stanekmery »

Problemów ciąg dalszy:
- regulatory zaprogramowane za pomocą karty
Po uzbrojeniu silników i uruchomieniu silników na minimalnych obrotach po ok. 2-3 sekundach zaczyna przyśpieszać silnik nr1 - w kfc tool trzy silniki stoją na wartościach 1100 a jeden dobija do 1400 - po upływie ok 10 sekund powoli zaczyna doganiać go silnik nr.2 - czym może być to spowodowane ?
błędy kalibracji acc ? żyro ?
czy montaż regulatorów blisko siebie może mieć na to wpływ ?

Pozdrawiam
Marcin
stanekmery
ODPOWIEDZ