Kieszonkowe FPV

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Kieszonkowe FPV

Post autor: Pieth »

Ponieważ nie mam specjalnego modelu do FPV to stosuję przekładkę i jadąc sobie polatać, pojeździć czy popływać po prostu jak mi się zachce to podpinam nadajnik i kamerę i już jestem pilotem FPV a trwa to tri minuty.
Dzisiaj do pierwszego w życiu lotu FPV quadcopterem skonstruowałem coś takiego.

Obrazek

Składa się ze starej ale jarej Sony Bloggie, nadajnika Boscam Ts351 200mW, i li-po 2s500mAh, Sony ma zepsuty wyświetlacz więc można było go zakleić bez żalu.
Uzbroiłem Ufolota w swój wynalazek i heja, bo na takim zestawie robię samolotami do 2km i chciałem mieć porównanie.

Obrazek

Moje doświadczenie w lotach quadami: miesiąc Hubsan a F450 pierwszy pakiet w domu (miał być drugi ale moja kobieta zaczęła się pakować więc odpuściłem) a później parę testów pakietów i sprzątanie ogródka. Wszystko na wysokości do 5m i myślałem że już jestem pilot.
Trochę się przeliczyłem bo w wietrze gdy go znosiło wróciły odruchy samolotowe i były jaja, bo gdy go pochyliłem i dałem ostro w palnik to on do góry a tam wiatr jeszcze większy.
Lot okazał się wydarzeniem tego tygodnia :shock:
P.S.
Oboje wracamy do sprzątania ogródka :-/
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Film się w końcu załadował
3,40 próbowałem coś nagrać z monitora, a końcówka to auto-lądowanie, co przy silnym wietrze nie było wskazane :-/

http://www.youtube.com/watch?v=PFsb_p0lewE
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: yelloo »

Trochę wąskie pole widzenia w kamerce, za dużo nie widać. Też mam podobną składankę do fpv, która wędruje pomiędzy modelami. Z tym że jest to kamerka mini 600TVL i Boscam Ts351 200mW. Bardzo dobry patent trzeba przyznać ;-)
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

Pierwszy lot FPV , był stresik ?:)
All The Best
Eski
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Yelloo, obiektyw był trochę zbyt pochylony i przez to na niskiej wysokości słabo widać, ale mam do niej obiektywy 180 i 360st, ten ostatni to raczej taki gadżet.
Eski, nad tą drogą (ma 3,5km w linii prawie prostej) uczyłem się latać samolotami więc byłem spokojny tylko jak mi poszedł za mocno do góry to adrenalina skoczyła bo nie miałem pojęcia jak obniżyć pułap.
Dostał wariometr nowe baterie i jak tylko przestanie wiać to heja.
Przy ładnej pogodzie zrobię bezpośrednie porównanie z samolotem na tym zestawie.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Wczoraj odbył się drugi lot FPV, tym razem test zasięgu nadajnika 200mW na odległość, postanowiłem lecieć na wysokości 50-60m aż do zaniku wizji, zasilanie video tym razem
3S
Straciłem podgląd dokładnie 1100m od bazy, tylko próbując obracać Ufolota aby złapać link video bezwiednie obniżyłem pułap i doszło do tego failsafe i cudak sam sobie wylądował, tylko nie na cztery łapy a na bok.

Skutek taki, że silniki jakiś czas pracowały i jeden z nich, a właściwie regulator coś mi szwankuje.

Po załączeniu silnik się nie obraca tylko dostaje wibracji, ale po dodaniu gazu wchodzi na obroty, tylko z małą mocą, zamieniłem silniki i to samo, więc przyczyną może być awaria regulatora, pierwsze badanie na węch nie wykazuje żeby się coś skopciło.

Może ktoś obeznany w tych cudakach może mi pomóc?
Ostatnio zmieniony sobota 22 lis 2014, 15:03 przez Pieth, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Pieth, zerwana jedna faza/zwój w silniku, ewentualnie jeden z mosfetów padł w regulatorze
podłącz silnik do innego regulatora, sprawdzisz wtedy czy to jest silnik czy regulator
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Sprawdzałem, silnik OK a ten regler da się reanimować, czy dać sobie spokój?
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

jeśli dostaniesz gdzieś mosfety i opanujesz temat wymiany to możesz spróbować, generalnie szybciej kupisz nowy :roll:
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Wolę nie opanowywać, wymienię, dzięki za info.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ