MinimOSD dla Ardupilota

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

arek2081 pisze:
mkrawcz1 pisze:A jaki masz w nim firmware?
hmm pewnie taki jak wgrałeś.

otwieram ten https://code.google.com/p/minimosd-extr ... 20r676.zip konfigurator wybieram port i przy próbie połączenia wyskakuje info o bootloaderze
Tuż po kliknięciu przycisku na chwilę naciśnij Reset na Minimie.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Może to i prozaiczny powód, ale czy na pewno macie linie RX i TX skrzyżowane między FT232 a minimOSD?
Bo coś dziwnego się tu dzieje :)
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

Sonix pisze:Może to i prozaiczny powód, ale czy na pewno macie linie RX i TX skrzyżowane między FT232 a minimOSD?
Bo coś dziwnego się tu dzieje :)

Mi się udało wgrać update firmware , ale teraz nie moge wgrać czcionek :)
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Cześć

Mam Minim OSD podpięte do APM (zasilanie wzięte z miejsca gdzie są serwa, na porcie mavlinka minim dostawał 4,8V pod obciążeniem).

Co jakiś czas w locie potrafi się wyłączyć i wtedy mam obraz tylko z kamery.

Kamera i nadajnik zasilone z osobnego pakietu.

OSD wyłącza się najczęsciej:
-> przy maksymalnym dodaniu gazu
-> przy wyłączeniu gazu
-> przy zmianie trybu lotu

Minim raz startuje raz nie.

Bardzo rzadko udaje mi się odbyć 15minutowy lot bez wyłączenia OSD.

Dodam, że spadków napięcia nie mam. Minim dostaje około 5,20V. Przy pełnym gazie 5.19V. Dodatkowo na kablu zasilającym Minima wstawiłem dławik (taki jak do filtra forumowego -chyba 300uH).

Gdzie szukać?
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

kiepuri, z czego masz brane 5V do serw?
kiepuri pisze:....Dodam, że spadków napięcia nie mam. Minim dostaje około 5,20V. Przy pełnym gazie 5.19V. Dodatkowo na kablu zasilającym Minima wstawiłem dławik (taki jak do filtra forumowego -chyba 300uH)....
Miernikiem nie zmierzysz 'pików' napięcia które powodują takie zachowanie minim'a.
Sam dławik nie pomoże.

Miałem podobne cyrki z minim'em po zmianie zwykłego odbiornika 35MHz na eLeReS'a.
Przepiąłem zasilania tak że tylko APM i minimOSD zasilany jest z PowerModule.
eLeReS i serwa zasilane są z BEC'a regulatora (JETI).
Do GoPro i Lawmate' 500mW mam dodatkowy moduł przetwornicy 5V 2A.

Kłopoty z resetowaniem minim'a zniknęły.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Dołóż na wejściu Minima elektrolit 470uF/16V
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

albo jak masz 2 BEC (ja np jedno 2A BEC mam z ESC, a drugie 5A osobne), to z ESC zasilajacego silnik zasil(am) minima, a drugim APM i serva.
Dlaczego tak: 2A BEC w ESC jest za slaby zeby wszystko pociagnac. W samolocie utrata silnika jak i OSD jest raczej malo krytyczne, a bez FC to serva sie na nic zdadza i odwrotnie.
Migu
Posty: 71
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 14:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Migu »

Czy ktoś zna jakąś listę różnić pomiędzy arducam-osd v2.0 a najnowszym minimosd-extra?
Na stronie https://code.google.com/p/minimosd-extr ... index?tm=6 jest lista ale tak naprawde większość z tych rzeczy jest zawarta w arducam-osd.
Awatar użytkownika
Johny96
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek 14 kwie 2014, 17:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Johny96 »

Panowie, mam problem z wgraniem softa na minimOSD. Podłączam minima pod FTDI do kompa, odpalam osd config i update firmware, tak jak w instrukcji tutaj i pojawia się komunikat "failed to talk to bootloader". Pobrałem więc Arduino, klikam w narzędziach płytke z ATmega 328 i programator USBasp (ten trzeba wybrać?), potem wypal bootloader i wyskakuje błąd przy wypalaniu. O co może chodzić?
Sky Surfer, Skywalker X7, FX-61, Racer 230mm, Futaba T7C+eLeReS MOD, Radiolink AT9, Runcam 5, fox 800
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Johny96 pisze:.... Podłączam minima pod FTDI do kompa........ Pobrałem więc Arduino, klikam w narzędziach płytke z ATmega 328 i programator USBasp (ten trzeba wybrać?)....
FTDI to nie usbasp, jak pisaliśmy wyżej - FTDI służy do konfiguracji minimOSD, usbasp do wgrywania firwmare'u lub bootloader'a.
Awatar użytkownika
Johny96
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek 14 kwie 2014, 17:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Johny96 »

Wreszcie się udało wgrać softa, bez wypalania bootloadera, rozwiązaniem było podłączenie piątego kabelka GRN---DTR minim---FTDI :-D
Sky Surfer, Skywalker X7, FX-61, Racer 230mm, Futaba T7C+eLeReS MOD, Radiolink AT9, Runcam 5, fox 800
Awatar użytkownika
danies
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danies »

Witajcie po świętach :-)


Mam do Was pytanie - nie wiem czemu mój minimOSD extra ( najświeższy soft ) nie zmienia czcionek ???

Podłączam go prawidłowo do FTDI ( 5 przewodów ), brak jakichkolwiek komunikatów o błędach, wygląd paneli jak i soft wgrywa się prawidłowo, no i oczywiście obie części są zasilone ( zlutowane zworki po obu stronach minima by zasilać z APM'a , bądź przy programowaniu z FTDI ) ... walczę z tym już któryś dzień i wszystko oprócz nowych czcionek chodzi jak powinno :-? To mój drugi minimOSD i z tamtym nie miałem kłopotów ( niestety nie mam go bo sprzedał się z kopterkiem ale za to był oryginalny z 3DR )

Macie jakieś pomysły co może być nie tak ???

Pozdrowienia

EDYTA :

Dodam jeszcze, że w CT po zmianie czcionek odczytuje mi wersję wgranej czcionki prawidłowo, natomiast nie wyświetla tego co powinno ( mam CT Tool (with tuning panel) r749 )
HELI : 2x 450,MCP-X, 120SR, AIRWOLF 500; QUAD : 450 NAZA, 330 miniAPM 3.1, APHID REPTILE 450 APM2.6
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Krzysiek5lkg pisze:Może ktoś już miał ten problem.
APM2.0 + OSD minim.

Parametr Home Altitude czasami pokazuje dobrze:
Obrazek

A czasami tak:
Obrazek

I tak:
Obrazek

Jak widać eldisp pokazuje wysokość dobrze a wskazania OSDminim często są od czapy.

Dołożyłem parametr Altitude ( wysokość n.p.m.) i co restart APM to wskazania przypadkowe:
Obrazek
Obrazek

Soft w OSD to MinimOSD-Extra_Plane_Pre-release_2.4_r719

Może macie jakieś pomysły.
Mam ten sam problem.
Jak udało Ci się to rozwiązać?
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

FlyHigh pisze:Mam ten sam problem.
Jak udało Ci się to rozwiązać?
Niestety nie udało się rozwiązać, przyzwyczaiłem się i robię reset do skutku.
Krzysiek
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

FlyHigh pisze:.......
Mam ten sam problem.
Jak udało Ci się to rozwiązać?
Podpowiedzi:

https://code.google.com/p/minimosd-extr ... n_altitude

https://code.google.com/p/minimosd-extr ... e_altitude
ODPOWIEDZ