Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Janek »

Mniej więcej, jeszcze przez dwa tygodnie będziemy mieć 3.2 w becie, potem w stable:

http://diydrones.com/profiles/blogs/arducopter-3-2-ready-for-wider-use
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Janek »

Byłem dzisiaj polatać i ciągle dostawałem informację "EKF or Inertial Nav Failure" to jest ten rosnący dźwięk. Szukałem informacji co może być przyczyną i kiepsko.

Czy to może być związane z wysokimi offsetami kompasu?
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Wrzuć logi to coś poradzimy.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Janek »

Szychor, dzieki, stwierdziłem, że sam spróbuję analizy i potwierdziłem, że to kompas. Kupiłem zewnętrzny.
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: MarysM »

mkrawcz1 pisze:Działa :-)
7. Włączamy zasilanie PIXHAWKa, terminal powinien nam wypluć coś w rodzaju:

Kod: Zaznacz cały

mtd rwtest OK
Starting ArduPilot /dev/ttyACM0 /dev/ttyS1 /dev/ttyS2 
Starting ArduCopter uartA=/dev/ttyACM0 uartC=/dev/ttyS1 uartD=/dev/ttyS2
initialised /dev/ttyS3 OK 512 512
initialised /dev/ttyS1 OK 512 512
initialised /dev/ttyS2 OK 512 512
ArduPilot started OK 
rc.APM finished 
NuttShell (NSH)
nsh> [K<fmuservo> MODE_4PWM
<fmuservo> set_pwm_rate 0 50 50

Podczas próby wgrania bootloadera poprzez kartę SD mam problem w pkt 7. Na samym końcu pokazuje mi jeszcze komunikat:
disabling flow control on /dev/ttyS1 _total_written=512
disabling flow control on /dev/ttyS2 _total_written=512

i nie mogę nic zrobić - nie reaguje na żadne komendy z konsoli. Ustawiałem już port na wszystkie sposoby ale bez efektu.

Wiecie może w czym problem
DJI Phantom 3 Advanced
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Może spróbuj wgrać BL innym sposobem.
https://pixhawk.org/dev/bootloader_update
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Tylko broń boże nie wgrywaj pliku bootloadera z linku który podał lukasz515 bo ubijesz swoja płytke. Spróbuj wgrać moja metodą przez DFUse , link do gotowego bootloadera do DFUse już wrzucałem.
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Szychor pisze:Tylko broń boże nie wgrywaj pliku bootloadera z linku który podał lukasz515 bo ubijesz swoja płytke. Spróbuj wgrać moja metodą przez DFUse , link do gotowego bootloadera do DFUse już wrzucałem.
A dlaczego niby ma ubić płytkę bootloaderem z oficjalnej strony?
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Aha! Właśnie skończyłem wertować 57 stron tego wątku i parę pytań pozostało bez odpowiedzi ;D
Między stronami 10-15 ktoś zadał pytanie o RSSI z Ragelinka. Z doświadczeń z RVOSD to powinienem wyciągnąć sygnał i masę, dać rezystor 100 kOhm i tyle. Praktycznie ktoś to sprawdzał?

Druga kwestia to PPM z RL-a, ktoś się tym bawił? Ogólnie zawsze wszystko łopatologicznie podpinałem a tu jest taka możliwość ;D

Trzecia kwestia to sam upgrade softu. Dostałem Chinola od mkrawcz1 z softem 2.4.3 z poprawionym bootloaderem czyli bez komendy o chińczykowej płyce. Czy warto ściągać 3.1.5 stable? Na biurku wszystko ładnie śmiga, jeszcze nie podpiąłem pod quada. Szukam jeszcze raz opisu upgrade bo w tym całym szaleństwie informacji zagubiłem się.

Btw. Shaggee dobra robota :-D
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Lukasz bo to jest do pixhawka 1.4 jak wgrasz tego bootloadera z oficjalnej strony to ci przestanie działać, wiem to stąd bo sam popełniłem ten błąd i zeszło mi 3 dni zanim zorientowałem się w czym problem był. Wgraj bootloader zrobiony przeze mnie i będzie wszystko działać, jak nie wierzysz mi to wgraj sobie niby ten oficjalny i później radź sobie sam jak pojdzie nie tak coś.

@Rybskee
Jaki soft 2.4.3? TO jest wersja FMU pixhawka, aktualnie masz stable 3.1.5 do quada , ale śmiało możesz wgrać bete 3.2rc14 za tydzien będzie to oficjalna wersja juz. Mam ją u siebie i działa wyśmienicie.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Janek »

Rybskee, chyba się co nieco poplątało :) Bootloader nie ma wiele wspólnego z wersją softu. Wgranie BL znaczy, że nie będzie Ci się pojawiał błąd o niezgodności sprzętowej podczas korzystania z Mission Plannera.
Podczas podłączenia do quada i tak musisz wgrać jakieś oprogramowanie: 3.1.5 lub 3.2 oraz przejść wizard.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

tu są wszystkie opisy i pliki do zmiany bootloadera w Pixhawk w/g kolegi "szychor"

http://fpv.x3d.pl/
krzysztof

-> pixhawk <-
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Janek, nie nie poplątało mi się :D Bootloader to jedna sprawa i jest wgrany już ten poprawny. Chodzi mi o soft czy warto ściągać 3.1.5 ale pewnie to uczynię. Ważniejsza kwestia to RSSI i PPM z RL-a :)
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Sprawdz w terminalu sobie jaką wersje masz wgraną bo podejrzewam że już masz 3.1.5 wgrane.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Czyli mam rozumieć, że wgranie nowego bootloadera nie "niszczy" nam ustawień PID'ów i wgranego oprogramowania ?.
Nie wygrywałem go bo nie chciało mi się ponownie wszystkiego ustawiać.


EDIT:
Zaryzykowałem (no może to za duże słowo) i wgrałem nowy bootloader. Ustawienia i oprogramowanie działają normalnie.
Ale skoro mam już nowy superowski bootloader to musiałem go sprawdzić w działaniu. Jest super, do Pixhawka wgrywa się nowe oprogramowanie bez zbędnych komunikatów i ostrzeżeń o "clonach". No i w końcowym efekcie mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie czyli 3.2 a musiałem wykonać tylko i wyłącznie kalibrację kompasu. Reszta ustawień jest ponoć OK.
Jak tylko pogoda pozwoli, no i "niewielkie ludziki" wyślą w końcu radiomodem do telemetrii (a czeka na wysyłkę już 2 tygodnie bo podobno takie duże zapotrzebowanie), to będzie można popróbować jak działają nowe funkcje tej wersji.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ