Jaki dobry nadajnik wybrać do drona

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

A ja Ci powiem tak, to jest forum hobbystyczne, a Ty szukasz gotowego przepisu do kameruna od wesel. Sam chciał byś zarabiać, a wiedzę żeby podali gotową na talerzu za damo, każdy by tak chciał.

Kup sobie 2,4GHz 2W i dopał 8Watt do tego (na ebay takie widziałem) bo drony to strasznie daleko i wysoko latają.

PS. coś dla ciebie
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Głuś lubisz Kapitana Bombę więc jesteś spoko. ;-) Ja nie mówię że za darmo chcę na talerzu gotowe rozwiązanie. Działam na kilku forach związanych z motoryzacją bo mam na ten temat więdzę i jeśli zepsuje Ci się auto to zapraszam. Zawsze staram się pomóc za darmo. Nie wiem po co ból dupy o to że ktoś pacuje w takiej a nie innej branży. Nie jestem specjalistą więc sądziłem że tutaj uzyskam pomoc. Gdyby ktoś napisał na pw że za opłatą może mi pomóc i dobrać zestaw pewnie bym się zgodził (o ile cena byłaby rozsądna). Tylko zastanówmy się czy o to chodzi w internetach żeby Polak Polakowi bruździł. Nie chesz pomagać to nie pomagaj. Mnie oskarżasz o to że chce zarabiać i nie dać zarobić a jednocześnie chciałbyś kasę za informacje. Nie chciałem urazić ekspertów w temacie. Wybaczcie !

Świat, w którym żyjemy jest podły ale czy to znaczy że my też musimy tacy być ?

Pomyśl nad tym kolego.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

A może zastanów się nad tym, dlaczego osoby które używają kopterów w celach zarobkowych i udzielają sie na forum, pomagając innym, nie odpowiadają na Twoje zapytanie?
Marek
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Przecież są inni. Ja tam jak coś wiem to pomagam. Wręcz cieszy mnie jak coś mogę doradzić.

Chyba specyfika tego forum już taka jest kolego. Zamykam temat żeby nie robił się kolejny offtop
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Przecież Ci koledzy Kowal i ghambit napisali wyraźnie, a jak ty dalej swoje to wybacz...
Po drugie nadal uparcie z tym dronem wyskakujesz i jeszcze chyba nie zakumałeś aluzji, a nawet Burakko, który udzielał się wtym temacie ma pogrubione w stopce :oops:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Już pisałem, że to walka z wiatrakami, przyjęło się i koniec nic nie poradzimy.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Głuś racja nie zakumałem. A więc dzięki za odpowiedzi. Radą kolegów kupię boscam600mW do mojej HEKSY

Lepiej ? :roll:
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

I bądź tu mądry pisz wiersze :mrgreen: . Sprzęt za 30 tyś w powietrzu i nie wiadomo co kupić do wizji. Lightbridge też jest słabe bo muszą być 2 stacje naziemne żeby mieć obraz z 2 kamer plus aparatury na kablach.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Głuś pisze:
ghambit pisze:na 200mW z koniczynkami robiłem odloty do 5km
Mówimy cały czas o 5,8GHz? Bacik plus panel? Zdradź jak Ty to robisz :-)
Ja kupiłem sobie panelówkę 5.8 na BG do bazy, ale jeszcze nie miałem jakoś okazji przetestować, troszkę się boje kierunkowych anten bez trakera. Ponadto szukam jakiegoś dobrego bacika na TX - możesz coś polecić?
Na kopterze miałem:
RP-SMA 5.8GHz Antenna Set Transmit and Receive
Na odbiorniku antena z setu sc2000 a druga Helical Axial tylko wtyczka female odbiornik z diversity.

Na dużych odległościach szału nie ma, ale myślę że bez anten kierunkowych na boscamowym 5.8 Ghz 200mW uzyska się 7-8km max na antenach o polaryzacji kołowej i czułych odbiornikach a z antenami kierunkowymi pfff jeszcze lepiej.

Zdjęcie różnicy w zależności od zasięgu (niestety ale nie odzwierciedla jakości odbieranej faktycznie ze względu na dość dużą kompresje mojej nagrywarki, zdjęcia wycięte jako klatki z filmu)
Obrazek
zales
Posty: 46
Rejestracja: piątek 31 sty 2014, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zales »

A ja z innej beczki. Czemu nazwa dron budzi takie emocje? Ja nie doszukałem się nigdzie że tak określać należy jedynie wojskowe bezzałogowe samoloty, co wiele osób sugeruje.

A co do FPV, to korzystam z immersion 600mv i faktem jest że umiejscowienie nadajnika jest bardzo istotne. Wystarczyło że przy obrocie gimbal przesłonił antenę i już rwało.

Co do lightbridge, to moim zdaniem sprawdza się nieźle (trzeba się przyzwyczaić do opóźnień i szarpnięć), ale mając aparature na 2,4 jesteśmy skazani na kable do apki, co jest lekko upierdliwe (nie radze próbować sterować bezpośrednio z aparatury).
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Boogie »

Bo nazwa dron się właśnie wywodzi od sprzętu wojskowego. Została spopularyzowana przez "pismaki" czyli dziennikarzy i jest tak naprawdę niepoprawna. W USA dron się kojarzy z tym co szpieguje i zabija. Sami modelarze starają się jej nie używać właśnie ze względu na skojarzenia z Predatorami i innymi wojskowymi.

Inne błędne słowa w lotnictwie spopularyzowane przez powyższą grupę to np. samolot akrobatyczny (pilot salta w nim chyba robi) albo awionetka, nadużywanie wyrażenia "awaryjne lądowanie" i parę innych.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Boogie pisze:Została spopularyzowana przez "pismaki" czyli dziennikarzy i jest tak naprawdę niepoprawna.
Infekcja postępuje w zastraszającym tempie :shock:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Po ABC... Bym Się tego nie spodziewał. Ale w końcu im chodzi tylko o $.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Po ABC... Bym Się tego nie spodziewał. Ale w końcu im chodzi tylko o $.
Pomyślałeś co napisałeś czy tylko waliłeś czołem w klawiaturę bo ktoś śmiał napisać "dron" i tak wyszło?
Jeżeli wydaje ci się że trapiące co poniektórych forumowiczy natręctwo w postaci przekomicznego puryzmu językowego według którego wyrazy "dron" i "apka" to gorzej niż "najstarszy zawód świata" stanowi jakikolwiek wyznacznik dla ogółu społeczeństwa w temacie nazewnictwa tych śmiesznych krzyżyków ze śmigiełkami to masz rację - wydaje ci się. Nazwali dział tak by klient zrozumiał - "dron" zrozumie i nowicjusz i stary wyjadacz więc wybór chyba logiczny.
Ten wredny...
Zablokowany