potrzebny dron do pracy

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Tym bardziej, że "drona" nie da się używać przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (intensywne opady, silny wiatr).
Awatar użytkownika
bombell
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 08:52
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaśkie

Post autor: bombell »

dokładnie też bym wolał quadzika (4x4)
ale kolega może chce być eco dla środowiska
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

fragles pisze:Tym bardziej, że "drona" nie da się używać przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (intensywne opady, silny wiatr).

Bardzo słuszna uwaga. Dobry Firmowy ATV , będzie jak znalazł. i przyda się jeszcze do innych prac , zawsze pociągnie jakąś przyczepkę czy coś tam.

Zresztą sporo czasu by zeszło nim byś , opanował latanie i całą resztę jak to wszystko działa.

Kup jakiś konkretny ATV znanych firm Yamaha , Honda byle nie jakieś tanie chińskie bo raczej nie są zbyt trwałe.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Dalej GPS Tracker wygrywa... mniej pali i nie trzeba zadka z domu ruszać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Jest wiele innych lepszych sposobów a "dron" to raczej sztuka dla sztuki. No i spore ryzyko utraty...
rolnik
Posty: 2
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 14:46
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: rolnik »

Dziękuje za porady :)
Mam motor na szerokich kołach, który radzi sobie w terenie pewnie nie gorzej jak taki quad, a zostawia mniejszy ślad. Każdy pojazd rujnuje jednak pastwisko (zdziera trawę), tym bardziej, że trzeba jeździć na darmo i ich szukać. Mam jeszcze dwa mniejsze pastwiska gdzie trzeba dojechać drogą asfaltową o dość dużym natężeniu ruchu, więc tam przesiadam się na samochód.. Wszystko trwa dosyć długo, a mam jeszcze inną robotę.
GPS przyczepiony do krowy to dobry pomysł, wtedy wiem gdzie będą i jadę motorem tylko w to miejsce. Sam gps nie rozwiąże sprawy bo nawet jak są w zagrodzie, trzeba sprawdzić czy, któraś nie ma zamiaru się ocielić, nie kuleje, czy zwyczajnie nie sprawuje, wtedy muszę sztukę zabrać z pastwiska.
Samolot jak mówicie nie podleci za blisko do bydlaka i nie zawiśnie przed nim.. musiałby to być jednak ten kopterek. Tak mi się przynajmniej wydaje, że wzbije się w powietrze z góry zobaczę gdzie stado się znajduje, obiorę odpowiedni kierunek lotu, na miejscu podlecę do kilku wybranych sztuk i z powrotem. Chyba że realia są inne i nie jest to takie proste.. Maksymalna odległość gdzie musiał by dolecieć to 3 km w linni prostej od domu (mierzyłem na geoportalu), wiadomo, że w deszcz, wichurę czy gradobicie bym go nie puszczał.. wystarczy , że radził by sobie przy wietrze od 2 do 6 m/s, bo tak na ogół wieje.
A co z tą aukcją jest nie tak ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Na aukcji zbyt prymitywny kontroler lotu jak do takiego zadania.

Myślę że połączenie lokalizatora GSM z kopterem to najskuteczniejsze rozwiązanie - krowa sobie gdzieś łazi, sprawdzasz lokalizatorem gdzie jest, wklepujesz koordynaty jako waypoint dla koptera i każesz mu tam lecieć :idea:
Myślę że ktoś Ci powinien zbudować kopter pod te zastosowanie od zera. I nauczyć Cię obsługi tego sprzętu (nie mówię o pilotażu - do tego konkretnego zastosowania trzeba się nauczyć automatyki kontroli lotu)
Najtaniej dobre wyniki osiągnie kontroler lotu typu Pixhawk i tego szukaj.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

bartwaw pisze:Taki mały offtop.
Na tej aukcji drugi film.

Ma ktoś pomysł jak zrealizować te wskaźniki ?
Wygląda na jakiś gotowy soft pobierający dane z telemetrii i nakladajacy je do wskaźników na film.
W opisie filmu znalazłem linka:

http://www.dashware.net/

Jeszcze nie wnikałem w szczegóły ale to o ten soft Ci chodzi.

Widzę że APM 2.5/2.6 jest kompatybilny z softem (ale z dedykowanym dataloggerem)

http://www.dashware.net/faq/#collapse-5591
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »



Kopter
Gimbal + Lightbridge
Do tego dodatkowe pakiety, tracker z dobrymi antenami i co najważniejsze dobra kamera z zoomem bo na 3km będziesz musiał dość wysoko latać.

Kurczę tak myślę taniej by było zrobić sobie licencje PPL(A) i kupić np Alledrogo
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

Na ultralajta licencja jest połowę tańsza i hangarowanie i serwis i wszystko tak samo :mrgreen:
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Może będzie nowy program w TV "Rolnik szuka drony" ;)

A tak na serio to... nie wiem czy to realny pomysł ale ja bym pokombinował:
Może lepiej jakiś lokalizator z GPS przyczepić do kilku sztuk bydła? Mogło by zadziałać... tylko nie wiem jak z niezawodnością i dokładnością tego sprzętu ale myślę, że wystarczy precyzja do kilkudziesięciu metrów. No i zasięg GSM potrzebny.
Chyba że by skonstruować coś na eleresie i programik Track My RC (w tym wypadku nazwa pasuje Track My Sheep lub Cow :lol: ) ale tu znowu problem z zasięgiem.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Prono proszę przeczytaj ze zrozumieniem potrzeby autora wątku - jak sobie wyobrażasz sprawdzenie lokalizatorem czy krowa się cieli?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Aha... nie dotarł do mnie fragment z cieleniem się ;-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Rurek pisze:jak sobie wyobrażasz sprawdzenie lokalizatorem czy krowa się cieli?
KTG podpięte do lokalizatora... :roll: :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Telemetria z krowy... temperaturka, KTG czy jakis pulsometr :D
ODPOWIEDZ