MultiWiiCopter - jak zbudować niedrogie FC

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Jeśli chcesz level na stałe to zaznaczasz wszystkie 3 kwadraciki z dowolnego AUX ( L, M i H), później klikasz zapisz.
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Na arm, angle czy horizon? I co z tym acc?
Dzięki i pozdrawiam
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Ktoś podpowie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Tak, podpowiem - czytaj multiwii.com. Nosz kurna nie można Ci wszystkiego podawać na tacy, weź coś zrób w kierunku bo nic nie czytasz. W ŹRÓDŁACH a nie w poradnikach jutubowych.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Nie chce żeby mój ton zabrzmiał pretensjonalnie ale serio dużo przeczytałem i obejrzałem na yt. Gdybym się od tak pytał o wszystko to bym książkę tu zapisał:D Dobra czyli ANGLE trzeba zaznaczyć tak? Wtedy włącza się żyroskop i acc? A co z samym ACC? Tak jak się pytałem. Trzeba kliknąć kalibracje ACC i po jakimś czasie WRITE? I odłączyć od zasilania? W wiki multwii nic nie ma o zasilaniu.
Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

W GUI daj start, read, potem kliknij kalibrację acc i poczekaj przynajmniej 10s. Potem możesz sie rozłączyć i cieszyć wykonaną poprawnie kalibracją. Oczywiście przy kalibracji płytka musi być idealnie w poziomie i podczas procesu kalibracji nie może sie poruszyć.
Pozdrawiam
Marek
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Odnośnie tematu, najtańszy quadcopter jaki udało mi się złożyć to:

4 silniki 1000KV 900 gram ciągu 100 zł
4 regulatory 30A 100zł
8 szt. śmigieł w cenie silników i regulatorów
4 piasty w cenie silników i regulatorów
rama F450 jakaś chińska podróbka 50 zł
FC to multiwii wrzucone w arduino nano (12 zł) + płytka GY-521 (10 zł)

Mamy 272zł w tym już wliczone wysyłki. Do nauki lotu w sam raz i nie szkoda jak coś się rozwali :) bez problemu podnosi ciężarek 1,5kg.


Aparatura (staruszka 40MHz) i pakiet (70 zł) już były więc nie wliczam.

Pewnie i da się taniej ale juz mniejsze silniki, słabsze regulatory i mniejsza rama.
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Witam. Po kolejnej kalibracji acc i włączeniu podanego trybu nadal to samo. Płytkę z acc mam dobrze zamocowaną.Co może być nie tak?
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

atxmega pisze:Witam. Po kolejnej kalibracji acc i włączeniu podanego trybu nadal to samo. Płytkę z acc mam dobrze zamocowaną.Co może być nie tak?
Podłącz, read, poruszaj, postaw na płaskim, kliknij calibrate, poczekaj, write, poruszaj wyłącz.
Jak dalej nie działa, wymien acc. Jak dalej nie działa, kup gotowe najtańsze fc.
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

ACC mam raczej dobre, inaczej by nie reagowało na ruchy quadem i nie obrazowało ich w programie. Poza tym mam 2 szt gy521 i na każdej to samol;/ To musi działać. Nie jestem pionierem w tej konstrukcji-tu na forum wielu to działa. Co może być nie tak?
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

atxmega pisze:ACC mam raczej dobre, inaczej by nie reagowało na ruchy quadem i nie obrazowało ich w programie. Poza tym mam 2 szt gy521 i na każdej to samol;/ To musi działać. Nie jestem pionierem w tej konstrukcji-tu na forum wielu to działa. Co może być nie tak?
Możesz coś mieć nie tak w sofcie. Jak bedziesz miał normalne fc (takie gdzie masz gotowe ustawieia) to zbadasz. kilka zł nie majątek a łatwiej.
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Chcę to uruchomić. Co w sofcie nie tak? Jak tam trzeba 3 linijki od komentować. A i tak przy nówce sztuce będę musiał wszystko konfigurować. Ktoś ma jakieś pomysły?
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

atxmega pisze:Chcę to uruchomić. Co w sofcie nie tak? Jak tam trzeba 3 linijki od komentować. A i tak przy nówce sztuce będę musiał wszystko konfigurować. Ktoś ma jakieś pomysły?
No widziesz, jak masz dwa różne silniki po przekątnej wybijane to jedna jest nie tak.
Doktorat możesz robić z czego chcesz, ale jak chcesz polatać to kup najtańsze FC
np za 57zł http://www.banggood.com/MWC-MultiWii-SE ... 87415.html

Nie wiem ile zarabiasz, ale dwie trzy godziny na ustalaniu kabelków, orientacji płytki oraz innych przyczyn nieszczescia nie sa warte tych 50zł.
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Tu nie chodzi o kwestie finansowe , tylko bezsensowność tego... jak bym chciał to bym poszedł i gotowego kupił. Tym bardziej że serio gotowa pcb a arduino plus gy521 to jest to samo? Kable mam dobrze podłączone.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ile razy można Cię prosić o film? Nagraj jakimś programem zrzut z monitora i GUI MultiWii, włączaj wyłączaj to co uważasz że nie działa/źle działa, opisz co Twoim zdaniem jest błędne i będziemy się odnosić. Przecież za Ciebie nie wymyślimy co robisz źle.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ