taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Warto, do plusa nie warto bo nic nie wnosi
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: PiotrC »

Dzięki, pma_ od razu uprzedziłeś odpowiedzią moje kolejne pytanie :-)
Chyba HK w tym momencie ma najlepszą ofertę cenową, z może gdzieś taniej się znajdzie?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

PiotrC pisze:Dzięki, pma_ od razu uprzedziłeś odpowiedzią moje kolejne pytanie :-)
Chyba HK w tym momencie ma najlepszą ofertę cenową, z może gdzieś taniej się znajdzie?
Sprawdź cenę z wysyłką bo to w HK różnie z tym bywa, wersja z walizką jaką dostałem była bez odb więc sprawdz.
Alternatywa to BG
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

Witam

Wlasnie dostalem Taranis plus i mam problem, moze ktos juz sie z tym spotkal i wie jak zaradzic ?

...po wlaczeniu po pewnym czasie zanikaja napisy na ekranie az nic nie widac. Po wylaczeniu i odczekaniu troche i po ponownym wlaczeniu, znowu pojawia sie napisy na kilka minut w zaleznosci od tego jak dlugo byl wylaczony. Nizej przedstawiam problem na filmie:




...zmienialem juz firmwar 2.0.12 kilka razy a problem pozoztaje...moze ktos ma jakies sugestie ?
Ostatnio zmieniony piątek 24 paź 2014, 19:17 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jak na "mój gust", to uszkodzony jest driver wyświetlacza... do reklamacji...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Oszukali Cię i dostałeś Taranisa minus. Coś tam na pewno skopali i raczej najpewniej jak Artu mówi odesłać im do reklamacji.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Mama problem - DFU itp oraz windows 7 X64.
Walczę już godzinę. Próbowałem podmianę sterów poprzez zadig.
Nie wpinam do USB3.0 choć za pierwszym razem to zrobiłem.
Zaczynam osiągać już pewnien poziom irytacji.
Co najlepsze, jak radio wchodziło w botloadera (poprzez magiczną kombinację knefli) to teraz nie wchodzi.

Update:
właśnie chciałem zrobić znowu aktualizacje i umarło na 15%

Kod: Zaznacz cały

Started DFU Util
D:/Program Files (x86)/OpenTX/dfu-util.exe -a 0 --dfuse-address 0x08000000 -d 0483:df11  -DD:/opentx-taranis-en-2.0.12.bin
=================================================================================
dfu-util 0.7

Copyright 2005-2008 Weston Schmidt, Harald Welte and OpenMoko Inc.
Copyright 2010-2012 Tormod Volden and Stefan Schmidt
This program is Free Software and has ABSOLUTELY NO WARRANTY
Please report bugs to dfu-util@lists.gnumonks.org

Filter on vendor = 0x0483 product = 0xdf11
Opening DFU capable USB device... ID 0483:df11
Run-time device DFU version 011a
Found DFU: [0483:df11] devnum=0, cfg=1, intf=0, alt=0, name="@Internal Flash  /0x08000000/04*016Kg,01*064Kg,07*128Kg"
Claiming USB DFU Interface...
Setting Alternate Setting #0 ...
Determining device status: state = dfuERROR, status = 10
dfuERROR, clearing status
Determining device status: state = dfuIDLE, status = 0
dfuIDLE, continuing
DFU mode device DFU version 011a
Device returned transfer size 2048
DfuSe interface name: "Internal Flash  "
Downloading to address = 0x08000000, size = 423712
................................state(10) = dfuERROR, status(14) = Something went wrong, but the device does not know what it was
No valid DFU suffix signature
Warning: File has no DFU suffix
Error during second get_status

=================================================================================
DFU Util done - exit code 1
=================================================================================
Radio nie żyje.


EDIT:
jednak szperając w menedżerze zauważyłem, że dalej jest komunikacja z prockiem w Taransie.
Pozmieniałem w biosie płyty i całkowicie wyłączałem xHCI.
Ponowna aktualizacja poszła do końca.
Radio żyje.
Rozwala mnie ta nowa płyta. Zachciało mi się Z97. Jak zobaczylem ilość ustawień w UEFI zmięklem. Ile się namęczyłem by postawić na tym W7 x64. Nawet kartę graficzną musiałem zmienić.

Jednak dalej nie łączy się kompanion z taranisem by ściągnąć listę modeli.

EDIT:
hmm, przetestowałem wszystkie opcje sterowników poprzez zadig.

Menedżer pokazuje "FRSKY Taranis Bootloader" a Companion usilnie twierdzi, że radia nie podłączyłem.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

cebulator pisze:Oszukali Cię i dostałeś Taranisa minus.
...chyba tak bo nie ma w nim obiecanego przelacznika 6 pozycyjnego :-D (dla mnie zbednego narazie)
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Boogie »

bartwaw pisze:Rozwala mnie ta nowa płyta. Zachciało mi się Z97. Jak zobaczylem ilość ustawień w UEFI zmięklem. Ile się namęczyłem by postawić na tym W7 x64. Nawet kartę graficzną musiałem zmienić.
Z czym miałeś problemy? Od paru dni mam tą samą płytę i zero problemów było przy instalce systemu.
Pozdrawiam,
Krzysiek
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Wiesz, nie robiłem przy komputerze nic przez 5-6 lat więc trochę pozapominałem co i jak.
Najpierw musiałem wykumać o co chodzi z UEFI i dlaczego instalka się burzy.
Uporałem się z tym problemem. Potem RAID 0 i małe problemy.

Najgorzej miałem z grafiką a właściwiej jej kompatybilnością. W starym komputerze miałem GTX295. Co go wpiąłem to czarny ekran zaraz przed logowaniem do Windows. Zajęło mi to dwa dni i 4 instalacje windowsa od nowa, zanim doszedłem, że to wina grafiki. Instalacja na integrze z procka wszystko ok. Wytargałem na alledrogo fajnego GTX680 z 4gb ramu i problem zniknął. Wina zasilacza to nie była bo na starym kompie śmigało a zasilacz to porządny BeQuiet DarkPower Pro 850W.
Testowałem ramy. Czego to nie robiłem by dojść do tego, że najwyraźniej płyta z grafiką nie nadawały na jednej fali. W sieci znalazłem kilka podobnych przypadków, więc coś te Z97 nie wszystko trawi.

Jednak do tej pory nie jestem w stanie zmusić do pracy na pełnym gazie USB3.0. Kopiuje na penka jak bym wpinał mu normalnego USB2.0.

Więc został mi do rozkminienia jeszcze temat USB3.0 oraz podkręcenie procka i5-4690K, dobre chłodzenie, pamięci 2400 CL10 - potencjał jest, gorzej z czasem.



anyway, companion jak zaczarowany nie widzi taranisa w trybie botloader.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Przeczytałem wszystkie dwanaście stron tutaj i jeszcze trochę na innych forach o tej apce.

Szukam drugiej aparatury tylko do fpv pod long range Thomasa Scherrera.

I tutaj pytanie do Was:

W manualu zaznaczone jest, że port trenera odbiera do 8 kanałów i wysyła do 16 kanałów.
W obecnej apce spektrum, której używam maksymalnie mam 8 kanałów ppm z gniazda trenera. Poprzez to gniazd łączę się nadajnikiem LR.
A potrzebuję użyć wszystkich 12 kanałów jakie mam w odbiorniku LR.
Więc czy Taranis na pewno da mi te 12 kanałów ppm z gniazda trenera???

Drugie pytanie: Czy Taranis binduje się z odbiornikiem tak jak futaba? Tzn. nie zależnie jaki model wybieramy w apce, to odbiornik- nadajnik jest połączony?
Czy może jest tak jak w spektrum, że odbiornik binduje się TYLKO z danym modelem w apce?

A może ktoś używa tej aparatury z LR Thomasa i może podzielić się spostrzeżeniami...?

Piszecie, że wersji plus nie ma co brać. W ABC-RC jest starsza wersja na stanie, więc można by ją szybko dostać w swoje łapki... :-P Warto kupić tą wersję Taranisa?

http://abc-rc.pl/FrSky-Taranis-X8R
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

a

Post autor: waszka »

Kosmo! pisze:A potrzebuję użyć wszystkich 12 kanałów jakie mam w odbiorniku LR.
...to sygnal PPM podlacz bezposrednio z gniazda na modul JR z tylu apki.
Kosmo! pisze:Drugie pytanie: Czy Taranis binduje się z odbiornikiem tak jak futaba? Tzn. nie zależnie jaki model wybieramy w apce, to odbiornik- nadajnik jest połączony?
...tak.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 paź 2014, 18:45 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
jpdjpd
Posty: 14
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jpdjpd »

Ponownie witam :)
Rzadko sie u Was pojawiam ale jeśli juz to jedynie w temacie Taranisa.

Jedna ważna informacja dla tych co się bawią w więcej niż 16 kanałów. Niektóre wersje oprogramowania o nr 2.0.9 - 2.0.11 maja błąd wynikający z błędu/ zmiany w najnowszym kompilatorze pod ARM. W wersji 2.0.12 ten błąd nie występuje - został zmieniony kompilator na poprzednią wersj³:

Błąd objawia się tym że nie radio nadaje zawsze tylko 8 kanałów po kolei kończąc na ostatnim wybranym - przykład : ustawione jest działanie na kanałach 1-12 to działają tylko kanały 5-12 a 1-4 są na 0.


Kosmo! pisze: Drugie pytanie: Czy Taranis binduje się z odbiornikiem tak jak futaba? Tzn. nie zależnie jaki model wybieramy w apce, to odbiornik- nadajnik jest połączony?
Czy może jest tak jak w spektrum, że odbiornik binduje się TYLKO z danym modelem w apce?
To zależy odbiorniki serii X zbindowane w trybie D16/LR12 mają przypisany numer ustawiany w modelu. Wtedy masz zbindowanie do konkretnego modelu danego odbiornika.
W bindoawniu w trybie D8 nie ma takiego przypisania.

Co do trybu trenera to jest jeszcze większa zabawa
W trybie "Uczeń" zaznaczasz ile kanałów chcesz wysyłać do trenera, można do 16.
Rozumiem że jakoś będziesz to podłączał do urządzenia czy odbiornika wiec dalej jest jakby bardziej ogólnie.
Zabawa zaczyna się po stronie trenera i to bardzo ciekawa.
Tryb trener de facto działa tylko na pierwszych 4rech wejsciach - podmienia je na sygnały z ucznia ... ale nawet bez aktywnego trybu trenera można użyć sygnałów ucznia. Do tego służą wejścia oznaczone TR1-TR16 (źródło w mikserze).
Ta informacja moze być bardzo ciekawą dla 2 osobowych zespołów gdzie jedna osoba steruje np. kopterem a druga gimbalem kamery
I zamiast 2ch odbiorników mozna wozić 1 a przy zapotrzebowaniu na wiecej kanałów S-Bus roziązuje problem!!

Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

a ja się pochwalę ;-)
Do swojego zestawu Taranis/Naza2 w polskim sklepie nabyłem czujnik napięć w pakiecie.
takie maleństwo Obrazek

chwila konfigurowania i mój Taranis mówi mi kiedy zbliża się koniec pakietu i czas wracać do bazy :-D
Polecam wszystkim.
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: se-ba1 »

robocik pisze:a ja się pochwalę ;-)
Do swojego zestawu Taranis/Naza2 w polskim sklepie nabyłem czujnik napięć w pakiecie.
takie maleństwo Obrazek

chwila konfigurowania i mój Taranis mówi mi kiedy zbliża się koniec pakietu i czas wracać do bazy :-D
Polecam wszystkim.
robocik tylko dobre progi napięciowe zadaj. Żeby Naza przed czasem sama nie wylądowała :D
ODPOWIEDZ