Zasilenie odbiornika video+nadajnik Rc

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Zasilenie odbiornika video+nadajnik Rc

Post autor: leonarl »

Witam

Mam pytanko,czy odbiornik video boscam 5,8 ghz 400mW moge zasilic z jednego 3s,ktory zasila rowniez aparature RC ?

Pytam bo wszystko mam zamontowane na turnigy 9x i tak bylo by najwygodniej.

Nadajnik rc to frsky djt.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Możesz, ale... jak napięcie spadnie poniżej 11... no może 10,5V to odbiornik może stracić dużo na czułości...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4655
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Od kiedy odbiorniki mają moc?
Ja boscama 305 zasilam z 2S i nie zauważyłem spadku czułości
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Czyli spokojnie moge podlaczyc odbiornik pod baterie z turnigy 9x.
Dzieki za wyjasnienia

Jeszcze takie pytanie,bo wczoraj przyszla paczka z BG i po otwarciu pudelka z ww.odbiornikiem okazalo sie ze jest brak kabli oraz bacika do niego(w sumie i tak mam zamontowanego helikala)
Ale jednak kable by sie przydaly,jest szansa ze przysla same kable ?
twistedme

Post autor: twistedme »

Sorry, że podepnę się pod temat, ale mam podobny problem.

Najwygodniej było by mi zasilać cały zestaw z jednego pakietu. Mam Taranisa, Boscam 305 i monitorek TFT 7". Chodzi o to, żeby pakiet mieścił się w wymiarach 26x29x110.

Teraz monitor i boscama zasilam 3S 4600mAh, ale chciałbym właśnie całość schować w aparaturze. Ewentualnie znalazłem taką klapkę http://www.thingiverse.com/thing:252542/#files , to bym sobie dodrukował, tylko nie wiem ile dokładanie zyskam miejsca. Podpowiecie najlepsze rozwiązanie?
Awatar użytkownika
tomasz_kombi
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 14:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomasz_kombi »

leonarl pisze:jest szansa ze przysla same kable ?
Zrobić fotkę i zareklamować. Może doślą kable ale chyba szybciej zaproponują jakąś refundację częściową. Dodatkowo jeśli brak będzie Ich reakcji na zgłoszenie to przed upływem 40 dni od zapłaty dobrze otworzyć sprawę na Paypal. Przed upływem kolejnych dwóch tygodni (jeśli nadal nic nie zdziałasz) można ją przekształcić w roszczenie.
Ten sklep (i jemu podobne) trzepie taką kasę, że te kilka dolców mogliby odżałować.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Dzisiaj dostalem odpowiedz ,ze juz wyslali do mnie kable i antenke,z tego co widze po nr trakingu to idzie kurierem jakims.

Przynajmniej tyle dorze, ze dbaja o klienta.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Nadajniki BOSCAMA działają do min napiecia około 9v a odbiornik do min około 5 v .Także nadajnik można zasilac z 3 s a odbiornik z 3s lub lepiej 2s ( mniej sie grzeje).
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: daniellol »

W odbiorniku BOSCAM jest stabilizator 7805 linowy. Potrzebuje chyba, o ile dobrze pamiętam niecały 1 volt więcej, żeby wydusić z siebie 5 volt. Spokojnie można zasilać z jednego pakietu. Ja używam do zasilania Video przetwornicy step-up własnej konstrukcji (gogle i odbiornik). Na pakiecie 7,4V 1300mAh można używać gogli z hobbykinga z monitorem i odbiornika Boscam przez 1h. Zamontowałem tam Attiny 13, który załącza przetwornicę dopiero jak napięcie pakietu w przypadku 3s spadnie poniżej 12V a dla 2s od razu i dodatkowo co dwie minuty pika jakie napięcie ma bateria. Kiedy napięcie baterii osiągnie wartość 1 V więcej niż minimalne napięcie pakietu zaczyna pikać co pół minuty. Wtedy trzeba wracać :)
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
ODPOWIEDZ