TBS Discovery PRO

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

TBS Discovery PRO

Post autor: alexusa »

I stalo sie ...

Zastanawialem sie dlugo, glownie przez cene ramy PRO ktora jest, jak mawiaja starozytni rosjanie : way over-fuck...n-priced !
Niemniej jednak zlamalem sie - i oto jest.
Szukalem rozwiazania bardziej mobilnego nix F550 hexa, miec mozliwosc spakowac w walizke i zabrac na wakacje, a jednoczesnie zeby nie nazywal sie "fantom" :)

Produkt gotowy w 95% procentach. Czekam na walizke i na uchwyt do nadajnika.

Po krotce :
Rama Disco PRO
Kopytka czyli nogi DJI'o podobne nabyte droga kupna na Ibeju.
LED zalozone w celach orientacyjnych zielone przod, czerwone tyl.
Silniki : TBS 1000kv - nowy produkt, zapewne T-motors
Prop's : 9x5 graupner
NAZA V1
GPS - z mozliwosci zlozenia
Nadajnik 5.8 Immersion 600mW + spironet antena
Kamera FPV CC1333 Sony : 2.1 mm

Poki co fruwac bedzie na 2.4 FrSky - nowy odbiornik X8R z wyprowadzeniem RSSI przy PWM.
Jak widac na zdjeciu, w dalszym ciagu zastanawiam sie jak umiescic anteny - i tutaj bardzo prosze o wskazowki i pomysly z Waszej strony.

Latac bedzie - takie bylo zalozenie - na 4S 30C 5A z HK - zamowilem 3.
Kazdy pakiet innej grubosci, musialem podlozyc podkladki pod aluminiowe pilary aby dwie z nich upchac do modelu.
Po pierwszym ladowaniu okazalo sie, ze w jednej, jedna cela laduje max 4.11V zatem na niej juz nie pofruwam. Pozostale dwie - poki co oferuja zupelnie skrajne czasy lotu.

Na razie - w fazie ustawien - uzyskalem z jednej 14 min 45 sec lotu - ladowanie 5060 mah, na drugiej 8 min 50 sec lotu - ladowanie okolo 3250 mah.
Alarm nazy ustawiony na 3.6/cela, bezwzgledy 3.5/cela
Wychodzi na to, ze jedna trzymala poziom napiecia az do konca swojej pojemnosci - wiec ograniczenie lotu ureguluje czasem do zapewne 12 minut ...

Przyznam, ze quadem bardzo fajnie sie lata, nie mialem dotad okazji.

Kilka slow o TBS.
Sceptyczny bylem dopoki nie otworzylem pudelka i wzialem w lapska kolejnych czesci.
Kazda jedna zapakowana osobno, fantastycznie wykonany, kazdy jedne element pasuje do drugiego z laserowa precyzja.
Na plycie osadzony alexmos - gimbal dziala ... zupelnie inaczej niz Tarot, mimo ze spelnia to samo zadanie.
TBS CORE osadzony na plycie - fantastycznie prosty OSD, pokazuje napiecie, czas, zuzycie mah, RSSI (dwa klikniecia i ustawiony), przelacznik kamer przy czym OSD zmienia uklad w zaleznosci czy mamy FPV czy GoPro podglad, zatem jesli mamy wlaczone OSD w GoPro, jedno nie nachodzi na drugie.
Zadnych zgrzytow, zadnych zaklucen, zadnego wojowania z paskami na obrazie ... po prostu plug and pray ... tzn play.

Jeszcze nie spotkalem sie w tym hobby, zeby cos dzialalo od pierwszego podlaczenia pakietu.

Jedno, czego poki co nie wiem jak ugryzc to drobne wibracje coptera kiedy dostaje pelny gaz ... nie jestem pewien czy to ustawienia czy smiglo - jedno jest odrobine wygiete, ale mimo ze wywazone moze powodowac wibracje ... jednak wydaje mi sie ze pochodza one od nazy - czyli kwestia ustawien.

Panowie,
jesli macie jakiekolwiek sugestie co od anten odbiornika Frsky - chetnie poslucham.
Jesli macie pytania - chetnie odpowiem.

Czy polecam ?
Jesli potraficie przeklac zniewage i zakupic rame z alexmosem i tanim, dobrze odfiltrowanym OSD i power dystrybutorem za 500 dolczasow (detal 600) - polecam bez dwoch zdan.
W zamian dostajecie fenomenalna jakosc ... za ktora niestety trzeba zaplacic.

Pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://lh6.googleusercontent.com/-C2Ci ... CN0970.JPG

Obrazek
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
kube_k
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kube_k »

Jeżeli zsumować by wszystko do kupy to wcale nie jest taka zła cena. Podlicz sobie dobrą ramę, osd, gimbala i kontroler. Można zapłacić niewiele mniej, albo cieszyć się TBS Discovery :-P

Ja mam pytanie jaka jest waga całego zestawu, gotowego do lotu?
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Rozjechał Ci sie pakiet Zippy 4s 5000 czy tez jakiś inny (np. Tyrnigy)?
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

FlyHigh pisze:Rozjechał Ci sie pakiet Zippy 4s 5000 czy tez jakiś inny (np. Tyrnigy)?
2 z 3 baterii - w obu przypadach 4 cela laduje sie max 4.01V i nie trzyma napecia pod obciazeniem.
Zippy 30A 4s 5A

W zasadzie pozostaje wybebeszyc walnieta cele i zrobic 3S ... no chyba ze ktos ma lepszy pomysl

------------------------------------------

Czas lotu na jedynej sprawnej ZIPPY 15 min przy zuzyciu 4800 mah, zatem bezpieczny lot 13 min na propsach 9x5 Graupner E
Wlasnie dostalem 10x5 Graupner E - ciekawi mnie jakie czasy uzyskam.
Dodam,ze ten czas to lot mieszany - nie zawis i odliczanie.

Monitor na radiu 5 calowy dziala wysmienicie z tym, ze w sloneczny dzien widac kiepsko - moze moja ocena wynika z porownania z gogielami.

Teraz szukam walizki ... :)
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

alexusa pisze:W zasadzie pozostaje wybebeszyc walnieta cele i zrobic 3S ... no chyba ze ktos ma lepszy pomysl
Na taka przypadłość, nie ma innych pomysłów :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

alexusa pisze:
FlyHigh pisze:Rozjechał Ci sie pakiet Zippy 4s 5000 czy tez jakiś inny (np. Tyrnigy)?
Zippy 30A 4s 5A
Cos te Zippy chyba nie takie - ja ostatnio na 6 sztuk 3s 4000mah kupionych wcidstepie 3m-cy z HK eu miałem 2 walnięte - w obu 1 cela nie trzymała.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Polecam Zippy ale te żółte latam na nich w TBS Disco PRO i są ok.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Monitor na radiu 5 calowy dziala wysmienicie z tym, ze w sloneczny dzien widac kiepsko - moze moja ocena wynika z porownania z gogielami.
Kupiłes w koncu ten - Foxtech PVR-58 5.8G 8CH DVR czy jakis inny?
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

kolsek345 pisze:
Monitor na radiu 5 calowy dziala wysmienicie z tym, ze w sloneczny dzien widac kiepsko - moze moja ocena wynika z porownania z gogielami.
Kupiłes w koncu ten - Foxtech PVR-58 5.8G 8CH DVR czy jakis inny?
Prawie sie zgadza, z tym, ze w SZ mieli to samo taniej a przy okazji musialem zamowic kamerke, poniewaz Pixim jest zbyt duzy na oryginalne mocowanie.

Kupilem to :
http://www.surveilzone.com/5.8g-5-inch- ... een-cm1122

I do tego to :
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 1ZZ1005442

Anteny - oczywiscie CP

Gain'y - wyjatkowo niskie jak na poprzednie doswiadczenia z hexa, w dalszym ciagu problem z obrotem w osi Yaw i drift coptera, ale czytalem dosc duzo na ten temat i okazuje sie ze naza tak ma ... co nie jest satysfakcjonujaca odpowiedzia.

Apropo baterii - zamowilem dwie kolejne - caly czas mowa o tych samych :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=18643

z tym, ze tym razem sprawdze je od razu i jak cos bedzie nie tak - odsylam.
Lokalnie gwarancja dziala bardzo sprawnie, tym bardzie ze w USA sa jud dwa warehouse-y :)
Dla proby zamowilem z East W-hose i spodziewalem sie paczki z NJ lub NY a tu proszzzzz, a Arkansas ... I badz tu mundry :)
Kowal pisze:
alexusa pisze:W zasadzie pozostaje wybebeszyc walnieta cele i zrobic 3S ... no chyba ze ktos ma lepszy pomysl
Na taka przypadłość, nie ma innych pomysłów :-P
Pamietam, ze ktos kiedys na tym forum - video - wzial gwozdzia i wbil w pakiet :)
Jakby nie patrzec, opcja jest :)
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

alexusa- Ktoś na forum , nie pamietam kto sprzedaje takie uchwyty na nadajnik do Frsky powinieneś sobie kupić , albo zrobić.

http://forum.flitetest.com/attachment.p ... 93&thumb=1

http://thingiverse-production.s3.amazon ... atured.jpg
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Ja osłonę do tego monitorka robilem sam - zrobilem o wiele wiekszą niż ta fabryczna (głebszą) i w slońcu jest całkiem całkiem.Zauwazyłem ze po starcie trzeba jak najmniej patrzec w niebo a od razu na monitor i wtedy wzrok o wiele szybciej sie przystosuje .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Eski pisze:alexusa- Ktoś na forum , nie pamietam kto sprzedaje takie uchwyty na nadajnik do Frsky powinieneś sobie kupić , albo zrobić.

http://forum.flitetest.com/attachment.p ... 93&thumb=1

http://thingiverse-production.s3.amazon ... atured.jpg
Mowisz o czyms takim ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------

A tak wyglada wspomniany wczesniej monitor na Taranisie :

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 25 paź 2014, 17:48 przez alexusa, łącznie zmieniany 2 razy.
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

A teraz cos o bateriach, ktore kupilem.

Trzy pochadza z Marca tego roku, dwie po prawej wlasnie dostalem.
Obie przesylki wyslane z USA - z roznych warehouse'ow - HK of kors.

Roznice podstawowe : oklejenie, zabezpiecznie celi, GABARYTY. Zwroccie uwage, ze to sa te same pakiety - powinny byc identyczne. Nawet na zdjeciu widac, ze dwa od lewej nie trzymaja wymiarow - i to wlasnie one maja trafione cele - w obu przypadkach tak samo : 4 cela. Roznice z rozmiarow nie wynikaja z napuchnietej celi. Baterie sa twarde ja raczka od walizki, zadnych oznak ... ze sa puffy :)

Radze zwracac uwage, i testowac baterie jak tylko przesylka trafia do Waszych rak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

Powiem krótko wszystko tylko nie zippy! Już lepiej dołożyć kilka $ do niebieskich TURNIGY są o wiele lepsze. Mój death cat przez te lipole wylądował u sąsiada. Jak kupować to tylko niebieskie turnigy lub nanotechy. Żółtych zippy compactów nie próbowałem.
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

PartyzantPL pisze:Jak kupować to tylko ... nanotechy.
:shock: Rozumiem, że to żart :roll: Gorszych chyba nie ma... spuchły mi po trzecim cyklu :evil:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ