Zasilanie mobiusa + gps

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Podalem link do regla,drugi jakis no name.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

leonarl pisze:...A jesli nie ,to 7805 i pod to mobius i gps ,w powietrzu 7805 powinien byc letmi,w koncu 1A ma.
Może mieć i 5A ale policz sobie jaka moc się na nim wydzieli :-) Przy dobrym chłodzeniu i z radiatorkiem nie powinno być problemów.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Dzieki Pilot,tak chyba zrobie.
Masz jakis prosty i sprawdzony schemat do 7805 ?
Bo na razie mam tylko 2 kondensatory i nie wiem czy zmieniac cos.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Ban na google?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Ale kombinacje robicie, po co beki i inne ubeki :lol:
Pisałem już o tym kiedyś - kupić sobie LM2596 najlepiej na zapas całe pudełko. Praktycznie od 3zł z darmową wysyłką. Do użytku domowego warto dołożyć i wziąć wersje z wyświetlaczem (dla wygody), do modelu najlepsza ta najtańsza bo lekka jak piórko, a i tak napięcie ustawiamy raz.

Bierzemy woltomierz i ustawiamy żądane napięcie np. na 5V są ustawione domyślnie, ale i tak warto sprawdzić, później kropla kleju na potencjometr (inaczej z czasem się rozreguluje) i Mobius na tym śmiga elegancko.
Plus, pomijając cenę i inne aspekty, jest jeszcze taki że układ łyka IN do 35-40V czyli nawet 8S bez stresu można podłączyć.

Nawet w samochodzie taki patent zrobiłem bo te piep****e chińskie ładowarki, albo zakłócały mi radio do tego stopnia że mogłem słuchać tylko płyt, albo zawieszały mi Mobiusa. Wziąłem kabel USB przeciąłem, wlutowałem taką płytkę i od tamtej pory spokój.
Używam tez do ledów, do czego się da i trzeba. Jedyna ich wada jest taka że jak długo kręcisz potencjometrem to się rozwala, ale cena jest taka niska że można sobie pozwolić na zaklejenie go na amen, a gdy trzeba inne napięcie biorę następną.
Są też fajne droższe wersje z USB, szpilkami i innymi bajerami, które uciągną do 3A, ale to tak na marginesie.
leonarl pisze:(...)bo mobius ok 500 mA
Zależy jak mierzone czy przed przetwornicą czy za, jeśli zasilasz przetwórce z 3S to mierz między 3S, a przetwornicą bo w sumie to nas interesuje - ile wyciągnie z tego 3S.
Mam gdzieś zanotowane szczegółowe pomiary zrobione miernikiem przepływowym dla 3S i dla 6S jak by kogoś interesowało to dać znać, ale już z pamięci Ci powiem że będzie to dużo mniej niż 500mA i to w trybie nagrywania.

Wracając do samego LM2596: GPS i Mobiusa zasili spokojnie. Ja tym aparat canona zasilam i nawet przy ładowaniu lampy błyskowej nie kuca.
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcinkk »

W celu uzupełnienia postu kolegi Głuś, wstawiam pewne krajowe źródła LM2596

1. http://allegro.pl/modul-zasilacza-stabi ... 16466.html

2. Model z wyświetlaczem http://allegro.pl/przetwornica-lm2596s- ... 86517.html

Takie pierwsze, szybkie linki ;) Naprawdę dobra opcja w celu zastąpienia np. Turnigy UBEC
Pozdrawiam, Marcin.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Tą drugą co podałeś właśnie mam na biurku jako zasilanie robocze do LRS i innch pierdółek co wymagają dziwne napięcia typu 3,3 V - po przylutowaniu potencjometru mamy praktycznie zasilacz małej mocy z regulowanym napięciem od 3 do 35V.
Ale do modelu pod Mobiusa polecam te pierwsze bo są leciutkie i tanie jak barszcz.
Mam też taką fajną ze szpilkami i USB, można np. na wakacjach tablet naładować z LiPo :), a po powrocie Oorange LRS zaprogramować, albo Mobiusa naładować na łące.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
eJect
Posty: 139
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 14:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: eJect »

A może takie coś.
Małe, zgrabne i działa. Zasilam tym keychaina z 3S.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Dziekuje bardzo za nakierowanie,we wlasciwa strone,chyba jednak zamowie ten ukladzik.Jeszcze pytanie ,czym on sie rozni od tego ktory podalem w 1 poscie na zdjeciu ?
Czy ten moj jest impulsowy ?

W sumie niewazne :) zamowilem na allegro.

Przynajmniej nie bede musial zakladac radiatorka.

PS. pobor zawsze mierze pomiedzy zasilaniem a odbiornikem.
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: Zasilanie mobiusa + gps

Post autor: PAwel_Z »

Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek ponieważ mam dokładnie taki sam problem w Bixler 2.
Zasilanie 5V MOBIUS + GPS coś ok 700mA

Stabilizator liniowy poważnie się grzał więc postanowiłem kupić polecaną tu przetwornicę.
Byłoby cacy tylko powoduje ona ogromne zakłócenia pomimo oddzielnego pakietu video. :-(

No i nie wiem czy pchać się w filtr forumowy, komplikować instalację i zaoszczędzić trochę prądu.
Czy wrócić do stabilizatora liniowego i ewentualnie dać bo mam L78S05, ale generowane na nim ciepełko i tak będzie takie samo jak na L7805 ?
:roll:
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Zasilanie mobiusa + gps

Post autor: leonarl »

Dziwne jest to co piszesz,jak mam ten stabilizator ktory polecaali w tym watku i zadnych zaklocen nie mam,chyba ze latasz na 1,2 to mozliwe ze tak jest.

Do liniowego stabilizatora musial bys dac jakis radiator,co znow zwiekszy mase ale cos za cos,chyba ze dac go fgdziej na zewnatrz na cienkim radiatorze wtedy wiatr go odpowiedznie schlodzi.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: Zasilanie mobiusa + gps

Post autor: PAwel_Z »

Napiszę jeszcze jak rozwiązałem problem.
Zastosowałem mini przetwornicę ebay, która ma większą częstotliwość, przez co zakłócenia są mniej uciążliwe.
Do tego filtr LC według schematu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8360

Jakby nie było pomimo osobnego pakietu i tak mam filtr video.

Obrazek
ODPOWIEDZ