ZTW Spider 30A czy Hobbywing Platinum 30A do Hexy na 4-6S

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

ZTW Spider 30A czy Hobbywing Platinum 30A do Hexy na 4-6S

Post autor: bolcio30 »

Jeżeli źle zamieściłem ten wątek prosiłbym admina o przeniesienie wątku.


Zastanawiam się nad wymianą mojego aktualnego modelu na ramie F550 na coś większego - rama Tarot 680 silniki LD-Power MT3110 KV700 i Pixhawk. Aktualnie latam na 3S ale chciałem wymienić na minimim 4S - moje ESC już nie starczą dlatego musze zakupić nowe. Przeglądając forum i internet zastanawiam się nad:

- ZTW Spider Series 30A 2-6S OPTO ok 34zł

- Hobbywing Platinum-30A-Pro 2-6S ESC OPTO ok 67zł

Cenowo wybrałbym ZTW - mają dobre opinie ale czy warto dołożyć drugie tyle do Hobbywing? - tez mają dobre opinie

na jakich ESC latacie przy zbliżonej konfiguracji modelu??
Ostatnio zmieniony czwartek 03 lip 2014, 13:41 przez bolcio30, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Bierz ZTW Spider :) Ogólnie polecane i chwalone. Do tego bardzo tanie. Nie wiem tylko po co Ci te 30A. Weź 20A też starczą spokojnie :P
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

StoQ pisze:Bierz ZTW Spider :) Ogólnie polecane i chwalone. Do tego bardzo tanie. Nie wiem tylko po co Ci te 30A. Weź 20A też starczą spokojnie :P
Wolę mały zapas. dzięki za radę


A może jakieś inne polecacie
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

pomoże ktoś :-( :?:
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marcinkk »

Czytałem wiele, bardzo pozytywnych opinii na temat Turnigy Multistar. Na stockowym pracują precyzyjnie ale na firmware SimonK ponoć wymiatają. To są opinie z wielu dyskusji internetowych.

Link: Turnigy Multistar 30A
Pozdrawiam, Marcin.
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

wiem bo mam w jednym modelu Multistar 15A. Niestety te odpadają - 4S max
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dubik3e »

Hobbywingi platnium na banggood można kupić za 18,5usd tylko musisz podać im link do stronki tej, że maja niższa cenę:

http://www.himodel.com/electric/HOBBYWI ... rotor.html


Mi w końcu nawet udało sie kupić je za 17,85 z free shipping registered.
Awatar użytkownika
pa0l0
Posty: 37
Rejestracja: piątek 07 wrz 2012, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pa0l0 »

Miałem ten sam dylemat. Wybrałem ZTW . Ale jeszcze nie dotarły z Chin. Podzielę się opinią jak polatam.
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

Odgrzebuję temat - ale go założyłem więc się też wypowiem na temat Turnigy Multistar 30A OPTO & ZTW SPIDER 30A OPTO. Wstępnie jednak uległem namowie i kupiłem ESC Multistar - mam już jeden model z esc tej firmy i z tamtego modelu (15A) jestem bardzo zadowolony - latam już 2,5 roku, niestety może udało mi się trafić na felerne 30A - poniewaz po przeflashowaniu i zaprogramowaniu gazu testy na sucho (bez śmigieł) w domu wypadały pomyślnie - niestety w locie już tak nie było fajnie - podczas lotu odmówiły mi posłuszeństwa 2 silniki - udało mi się szczęśliwie wylądować na 4 z 6 silników. Silniki pilkały tak jakby zgubiły synchronizację - po odpięciu baterii i ponownym włączeniu mogłem sie nacieszyć ok 1 minuty, ponownie wgrałem nowy sofcik ale nie poprawiło się. Na szczęście zamówiłem tez ZTW i te zaraz po wymontowaniu z opakowania zamontowałem w modelu i wylatałem już w sumie ok 2 godziny i nie mam z nimi jak na razie problemu.
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

bolcio30 pisze:Odgrzebuję temat - ale go założyłem więc się też wypowiem na temat Turnigy Multistar 30A OPTO & ZTW SPIDER 30A OPTO. Wstępnie jednak uległem namowie i kupiłem ESC Multistar - mam już jeden model z esc tej firmy i z tamtego modelu (15A) jestem bardzo zadowolony - latam już 2,5 roku, niestety może udało mi się trafić na felerne 30A - poniewaz po przeflashowaniu i zaprogramowaniu gazu testy na sucho (bez śmigieł) w domu wypadały pomyślnie - niestety w locie już tak nie było fajnie - podczas lotu odmówiły mi posłuszeństwa 2 silniki - udało mi się szczęśliwie wylądować na 4 z 6 silników. Silniki pilkały tak jakby zgubiły synchronizację - po odpięciu baterii i ponownym włączeniu mogłem sie nacieszyć ok 1 minuty, ponownie wgrałem nowy sofcik ale nie poprawiło się. Na szczęście zamówiłem tez ZTW i te zaraz po wymontowaniu z opakowania zamontowałem w modelu i wylatałem już w sumie ok 2 godziny i nie mam z nimi jak na razie problemu.

A co tam do niego wgrałeś ?
Mój sie spalił w pare sekund :) właśnie przez źle wgrany soft.
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

wgrywałem plik kda - tak jak w tej tabelce było podane - dziwne było to że pozostałe regulatory działały OK
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

bolcio30 pisze:wgrywałem plik kda - tak jak w tej tabelce było podane - dziwne było to że pozostałe regulatory działały OK
No to zrobiłeś tak jak ja myśląc , że jest ok.
Najlepiej gdybyś go rozebrał i sprawdził jaki masz tranzystor.

Bo jak patrze na tabelke to kwestia z jakiego ogresu jest ten regiel i też inne jest oprogramowanie.


Shaggie Pisał o tym w moim poście. Pozwole sobie go zacytować.


UWAGA

Nowsze regulatory Multistar 30A BEC mają tanie FETy TPC8123 które nie wyrabiają 16kHz i muszą pracować na 8kHz. Wymagają specjalnego softu kda_8khz.hex (pewnie wrzuciłeś kda.hex). Parę dni temu też programowałem te regulatory i na sofcie kda.hex grzeją się nieziemsko. Trzeba wrzucać inny soft.

Są trzy wersje multistarów 30A.
Do wersji z FETami (p/n channel) TPC8123 i TPC8020 jest kda_8khz.hex
Do wersji z Fetami (p/n channel) AO4407A i TPC8020 jest kda.hex
Do wersji z FETami (n channel) TPC8012 jest kda_nfet.hex

Wrzucenie złej wersji powoduje efekty świetlno/dymne.
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

aha :) na szczęście u mnie się tylko strasznie grzały.
Jutro zamieszczę fotki jak wrócę z pracy:(

Ale wielkie dzięki za informację i zacytowanie wątku:)
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

bolcio30 pisze:aha :) na szczęście u mnie się tylko strasznie grzały.
Jutro zamieszczę fotki jak wrócę z pracy:(

Ale wielkie dzięki za informację i zacytowanie wątku:)

Drobiazg , nie dziękuj mi tylko Shaggiemu ;-)
Jak coś mam te wszystkie pliki do wgrania jak byś potrzebował daj znać to Ci prześle.
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

Udało mi się w końcu znaleźć trochę czasu zamieszczam fotki ESC:

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ