apollo ideafly i problem ze znoszeniem do tyłu

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

edious
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 21:20
Lokalizacja: Konin

apollo ideafly i problem ze znoszeniem do tyłu

Post autor: edious »

Witam

jak w temacie, otrzymałem od kolegi taki oto model

Obrazek

Oryginalne śmigła zostały zmienione na 8x4,5 jako że gdy go dostałem posiadał wszystkie lewe i szalał totalnie.

Wszystko byłoby ok, jednak po uruchomieniu i próbie wzbicia się do góry apollo zawsze wychyla się do tyłu (w sensie że unosi sie delikatnie szybciej przód quada i przesuwa się do tyłu). Za każdym razem grozi to niestety wywrotką. Zyro ustawiony, gpsy też, na manulalu to samo. trymery ustawione. Nie mam już koncepcji co jeszce jest nie tak że on się tak zachowuje. Próbowałem dociążyć przód (bateria jest nieco z tyłu i delikatnie może tył być cieższy - choć nieodczuwalni) ale on nadal robi swoje. Jakieś pomysły?

Sprawdzałem pidy, oryginalne, ustawienia z filmów instruktażowych - ciągle ten jeden mały problem.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Post autor: Lucfindal »

Sprawdź czy oby na pewno śmigła są dobrze założone, wszystko skalibrowane, etc i dopiero sprawdzić w plenerze dając na 50% drąga w górę i zobaczyć jak lata. Bo szuranie po glebie nie jest miarodajne.
A jak ten raz walniesz glebę to przynajmniej będziesz bogatszy o to doświadczenie...
ODPOWIEDZ