Retransmisja video - jaki zestaw?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Nie wystarczy :) poważnie robi Ci różnice że żelak odda 0.2Ah więcej?
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Rurek pisze:
kiepuri pisze:Podaj mi argumenty za tym żeby wziąć malucha 25mW.
Zużycie prądu wystarczy?
Uzywam jako relay z 1.3 na 5.8 nadajnika immersion 25mW ... Zasieg ? Poszedlem po samolot ponad 200 metrow z goglami na glowie i nadal mialem obraz ...

Po co Ci wielka moc ?
Pozatym dodam, ze kiedy mialem 150 mW zmuszony bylem zalozyc mini wiatrak na nadajnik, poniewaz potrafil sie przegrzac i wizja kaput czynila ... zaraz wybobruje zdjecie ...

EDIT:

Obrazek
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

kiepuri pisze:Nie wystarczy :) poważnie robi Ci różnice że żelak odda 0.2Ah więcej?
A litość nad innymi modelarzami którzy kilkaset metrów dalej będą widzieć Twoją retransmisję zamiast obrazu ze swojego modelu ?
Daj na luz. Na te kilka-kilkanaście metrów wystarczy i 5mW. Ty chcesz sadzić 40x tyle. Po co ? No chyba że wedle zasady "a co mnie obchodzą inni, wszelkie prawa i regulacje. Mam mocniejszego i jestem królem".
Pzdr. -----MIŚ-----
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

A litość nad innymi modelarzami którzy kilkaset metrów dalej będą widzieć Twoją retransmisję zamiast obrazu ze swojego modelu ?
Daj na luz. Na te kilka-kilkanaście metrów wystarczy i 5mW. Ty chcesz sadzić 40x tyle. Po co ? No chyba że wedle zasady "a co mnie obchodzą inni, wszelkie prawa i regulacje. Mam mocniejszego i jestem królem".
Po pierwsze NIKT z moich znajomych nie używa 5.8 a po drugie - Boscam jak i inne wspomniane nie są chyba jedno kanałowe?

Obstawiam 200mW ponieważ może będę chciał wykorzystać taki nadajnik w jakimś latadle i 5mW trochę szybko się skończy ;)

Nie wiedzieć by dlaczego 200mW kosztuje 16 a 25mW 25$ :-?
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

kiepuri pisze:Po pierwsze NIKT z moich znajomych nie używa 5.8
Ok ... Rzucam Cie :)
kiepuri pisze: Obstawiam 200mW ponieważ może będę chciał wykorzystać taki nadajnik w jakimś latadle i 5mW trochę szybko się skończy ;)

Nie wiedzieć by dlaczego 200mW kosztuje 16 a 25mW 25$ :-?
Na poczatku dostales link do 10mW za 6.5E. Toz to tyle co marna flaszka. A masz mniejsze szanse, ze to Ci sie wpieprzy na antene/odbiornik 1.2GHz jak bedzie wisialo zaraz za nia.

Jesli w komplecie rx+tx(200mW) wychodzi taniej, to mozesz sobie taki TX odrazu wziasc na zapas. Bedziesz mial motywacje zeby ozywic quada i toto sobie tam zamontowac.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Widzisz yay, niektórych nie obchodzi co zrobią inni i czy im zaszkodzi czy nie. Podstawowa zasada: czym więcej tym lepiej. Mamy tu piękny przykład. Trzeba z tym żyć, i mieć nadzieję że jak wpadnie do wody to będzie miał w kieszeniach WIĘCEJ złomu aby Go na dno pociągnął ;-)
Pzdr. -----MIŚ-----
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Widzisz yay, niektórych nie obchodzi co zrobią inni i czy im zaszkodzi czy nie. Podstawowa zasada: czym więcej tym lepiej. Mamy tu piękny przykład. Trzeba z tym żyć, i mieć nadzieję że jak wpadnie do wody to będzie miał w kieszeniach WIĘCEJ złomu aby Go na dno pociągnął ;-)

Widzisz miś znamy się trochę z Rafałem i jak by Ci to powiedzieć nie jesteśmy dla siebie "niektórymi" ;-)


Ok. Faktycznie Rafał używa 5.8 - zapomniałem o tym fakcie. Będziemy latać razem to się dogadamy - proste i naiwne.
Trzeba z tym żyć, i mieć nadzieję że jak wpadnie do wody to będzie miał w kieszeniach WIĘCEJ złomu aby Go na dno pociągnął
Bez komentarza ;-)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Retransmisja video - jaki zestaw?

Post autor: NeXuS »

Czy nadajnik 5.8 200mW przyklejony bezpośrednio do odbiornika 1.2 będzie miał jakiś niekorzystny wpływ na odbiór? Trzeba zachować jakąś bezpieczną odległość, czy nie ma znaczenia?
ODPOWIEDZ