Zamiennik do Turnigy Multistar ESC Programming Card

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MrOgig
Posty: 18
Rejestracja: sobota 05 lip 2014, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zamiennik do Turnigy Multistar ESC Programming Card

Post autor: MrOgig »

Witam, czy jest jakiś zamiennik do Turnigy Multistar ESC Programming Card w jakimś polskim sklepie ? Regle których będę używać to Turnigy Multistar 30 A. Będzie to mój pierwszy quadrocopter więc nie mam żadnego programatora ani doświadczenia. Jak się domyślam nie może być to pierwszy lepszy programator do ESC prawda?
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

kolego - musisz wgrać nowy soft - karta programująca niewiele Ci pomoże.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

bolcio30 pisze:kolego - musisz wgrać nowy soft - karta programująca niewiele Ci pomoże.
A jak już wgrasz ten nowy soft, to programator go nie obsłuży :-/
MrOgig
Posty: 18
Rejestracja: sobota 05 lip 2014, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MrOgig »

Żeby wgrać nowy soft będę potrzebować czegoś takiego?
Programator ISP USBasp ATMEL AVR ARDUINO ATMEGA
Zwykły soft wgrany fabrycznie do ESC jest zły? W internecie widziałem że można regulatory programować za pomocą nadajnika, czy moje (Multistar 30A) też się da ?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Regulatory można programować przy pomocy nadajnika, albo programatora, ale po zmianie softu na nowy (np. SimonK- lepszy, szybszy, dostosowany do wielowirnikowców) nie działają opcje, które wcześniej można było zmieniać. Multistary powinno się dać bez problemu przeprogramować, ale lepiej jak to zrobi ktoś z doświadczeniem. Najlepiej jak poprosisz jakiegoś bardziej doświadczonego kolegi. Niektórzy robią to komercyjnie, czyli za drobną opłatą. Daj ogłoszenie, na pewno ktoś się znajdzie.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

Racja te regulatory idealnie nadają się do Simona sam mam ich kilka sztuk, ale nowe modele nie mają PINpadow do wyrywania softu. Trzeba mieć kostkę do programowania bezpośrednio układu ATMEGA.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Latam od dłuższego czasu na Multistarach 20A i nie miałem z nimi problemów, ale wgranie softu przy pomocy tej kostki może być nieco upiardliwe :-/
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Tydzień temu programowałem 11 multistarów bez padów i bez kostki. Bez browara nie ma co do tego podchodzić :-)
MrOgig
Posty: 18
Rejestracja: sobota 05 lip 2014, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MrOgig »

W internecie wyczytałem że nowe Multistary po wgraniu softu SimonK mogą robić za grzejniki w zime. Czy to nadal prawda ? I czy do nowych multistarów będzie pasować Programator ARTMEGA czy potrzebuje czegoś innego żeby wgrać soft ?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Tak to prawda. Nowe multistary są skopane. Jeden przypadek spalenia w locie na forum, drugi przypadek strasznego grzania u kolegi RW. Próbowaliśmy różnych softów i nadal grzejnik.
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: automaciek »

shaggee pisze:Tak to prawda. Nowe multistary są skopane. Jeden przypadek spalenia w locie na forum, drugi przypadek strasznego grzania u kolegi RW. Próbowaliśmy różnych softów i nadal grzejnik.
Jeśli nie miałeś mnie na myśli to dwa przypadki spalenia, kolejny padł po wgraniu blheli.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Ciekawe w HK pojawiły się właśnie multistary z BLHeli
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: sz4dy »

mi sie udalo przeflashowac 4 za pomoca padów i nic sie nie grzalo
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
ODPOWIEDZ