iMac 27"

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Re: iMac 27"

Post autor: marcin.gala »

wrzech pisze:
marcin.gala pisze:Co myślicie o takim zestawie do oglądania filmów hydy i 3dy - tutaj komp podłączony do LED TV i edytowaniu videło hydy.

Imac 27"
NVIDIAGeForceGTX780M 4GB GDDR5
3.5GHz Quad-core Intel Core i7
8GB 1600MHz DDR3 SDRAM-2X4GB
1TB Serial ATA Drive @ 7200 rp

Przymierzam się do kupna i upgrejda mojego staruszka 24"
Mam MBpro od 7 lat i narzekać nie mogę. Jest tylko jeden mały szkopuł jak myślisz o 3d. Podpinam swój tv do filmu ale z 3d nie poradziłem sobie z napisami. Bino, jako dedykowana aplikacja wspierająca 3d nie radzi sobie z napisami. Rozjechane, kodowanie złe i co ino. Reszta działa OK, chociaż do obróbki wideło wentylatory juz wyją.
xbmc spróbuj
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Moze czyszczenie pomorze na wyjące wentylatory.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

o w końcu temat gdzie hejty nie lecą na maka :D Ja mam MBP 13" z 2012 i5 2.5gHz niestety ze zintegrowaną grafiką Intel HD 4000, ale nawet fajnie daje rade, obecnie jest identyczna konfiguracja 13" w salonach więc bardzo przestarzałe to nie jest :roll: Maka nie kupiłem nigdy nowego (a to mój 3), kupując ostatniego, w tej cenie miałem podobne parametrami nowe jakieś delle hp czy lenovo z gwarancją 3 lata i innymi bajerami i bym kijem tego nie tknął. Windowsa traktuje jako ostateczną ostateczność, mam na bootcampie 7 do TurboCADa, programów CNC i różnych innych profili2, mission plannerów itp, jednak najczęściej lecą z parallelsa w wirtualce :mrgreen:

Co do iMaca, kup może z mniejszym ramem, sprzedaj kości i dołożysz do 32GB, zrób sobie w nim jeszcze fusion drive, albo w ogóle wsadź samo SSD, chociaż wtedy mniej miejsca.
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Karol, czemu mają lecieć hejty ? Przecież nie rozmawiamy o iPhone :-P

Każdy używa to co potrzebuję i mu się podoba. Puki co nie miałem potrzeby żeby przesiadać się na MACa ale powoli nadchodzi chwila w której będę się musiał zdecydować na jakieś nadgryzione jabłko ze względu na obróbkę wideło .... nie wyobrażam sobie montażu filmu na grzybie* Na nowego mnie nie będzie stać więc będę szukał jakiejś używki.

*grzyb - bardzo stare określenie komputera PC składanego samemu z podzespołów zakupionych na nie istniejącej już Giełdzie Komputerowej przy ul. Grzybowskiej w Wawie to dla tych co nie wiedzą
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

To ja mogę być pierwszym hejterem. Kolega pyta o iM27", a wszyscy się chwalą, jakie mają MBP. Ogarnijcie się. To nie Strabucks :-P
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michal_cz »

Nie przesadzacie z tym RAMem, filmiki 4K montuje na na hamacu z 2GB RAMu i procesorze core 2 duo. Choć przymierzam się do wymiany sprzętu właśnie ze względu na 4K montaż jest trochę mało komfortowy bardziej ze względu na procesor i grafikę, a nie na RAM, fullhd na moim dziadku z 2008 roku montuje się przyjemnie.
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

Marcin, Twoją konfigurację wzbogaciłbym zdecydowanie o Fusion Drive i to najlepiej 3TB no i więcej ram-u choć wcale nie trzeba przesadzać, cała reszta to ogień - większość programów wykorzystuje GPU więc na tym najlepiej się skupić, ja od początku 2013 pracuję na 27' 3.4GHz i7 24GB RAM, GTX 680 2GB, Fusion 3T i do dziś sprzęt wymiata włącznie z 4k, poprzednio na 27' Core2Duo pracowałem prawie 5 lat wcześniej na iMacu 24' również około 5 lat - to jak widać dobra inwestycja i nie ma co się spinać - jak dla kogoś za drogo to nie kupuje ale nie musi również hejtować a jak ktoś ceni sobie komfort i brak ciągłych problemów to kupuje Mac-a i cieszy się z super maszyny.
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Eski pisze:Aple nie są warte takich pieniędzy , chodź wyglądają fajnie.
Są warte ze względu na dopasowane do siebie komponenty. Napisane sterowniki pod daną konfigurację.
Nie można porównywać sprzętowo, że z tym prockiem, płytą, grafiką itp PC wychodzi taniej od MAC.
Mac będzie szybciej, stabilniej chodził od odpowiednika PC ze względu na optymalizację tak jak to się dzieje na konsolach do gier.
marcin.gala pisze:byłem zwolennikiem PC ale od kiedy używam appla "5lat" nie widzę jakoś powrotu do tych czarnych smutnych dni :mrgreen:
Zdecydowanie zgodzę się. Zapomniałem o problemach z niezgodnością, sterownikami, wirusami, zapychaniem się systemu, kolejnymi reinstalacjami systemu operacyjnego... Po prostu działa. Nie tracę czasu na bzdety.
PiotrSz pisze:Są ludzie co kupują maca a potem przez Boot Camp windowsa 7 na nim sadzają.
Ze względu na brak odpowiedników oprogramowania na MAC. Ale wiesz jak Win7 dobrze działa na komputerze Mac... ?
Ładziak pisze:Kolega pyta o iM27", a wszyscy się chwalą, jakie mają MBP.
Od 5 lat urzytkuję iM27" z prockiem i3 3,2Ghz i 8G Ramu. Obrabiam tone RAW-ów z C. 1DX jak i sporadycznie filmy w Adobe Premiere.
Nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Przy zakupie posłuchałem kolegi abym wybrał procek wyżej taktowany o mniejszej ilości rdzeni. Nie wszystkie jeszcze programy obsługują to. Jak nastawiasz się tylko na rendering kup i7.

Mam jeszcze Mac mini z core2duo 2.0ghz z 3G ramu. Rawy z 5Dmk2 w LR wciąga nosem :-D Odświeżanie błyskawiczne. Pokaż mi to na PC w LR...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

aidan pisze:PiotrSz napisał/a:
Są ludzie co kupują maca a potem przez Boot Camp windowsa 7 na nim sadzają.

Ze względu na brak odpowiedników oprogramowania na MAC. Ale wiesz jak Win7 dobrze działa na komputerze Mac... ?
aidan, ale miałem na myśli to że jest gro ludzi kupujących komputer z jabłkiem a potem zamulają go systemem operacyjnym Microsoft odpalając 1-2 raz OS X żeby tylko zobaczyć jak to wygląda :-) Znam osobiście takich kilka osób, lans na biurku musi być ...

Nawet potencjalnie słabsza od PeCeta maszyna Apple w wielu sytuacjach związanych z obróbką grafiku będzie sobie lepiej radziła przez właśnie optymalizację niż nawet najbardziej wypasiony pecet z zylionem giga pamięci operacyjnej.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

No i wymiata :mrgreen:
Proszę powiedzcie mi dlaczego nielubić tego sprzętu ?
4K prosto z YT -kolegi showreel zapitala,raw z blackmagic i all intra z gh3 również.

Teraz czas cosik porenderować...

Obrazek
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

myszkie! MT jest może i fajny na kanapę z browarkiem, ale upierdliwy do pracy
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Cała idea maca i samego apple polega na tym, by z sotsunkowo średnich parametrów wyśrubować 100%. Dlatego potencjalnie słabszy mac przez idealnie dobrany soft działa szybiej, płynniej i w końcowym odczuciu lepiej. Czemu iphon 4 mając zdecydowanie mniej ramu, wolniejszy procek śmiga jak nowy sgs 5? Przez idealnie dopasowany soft. Zauważcie, że android czy winda są robione pod każdą możliwą indywidualną kombinację przez co soft jest zamulony i słabo obsługuje podzespoły (niekiedy sterowniki to jest porażka). Hejtowanie pod tym względem apple jest idiotyczne.

Mnie jedynie przeszkadza to, że tak mało programów(kiedyś były to po prostu gry :D) których używam śmiga pod makiem i wszystko jest tak strasznie drogie.

Jeśli ktoś ma kasę powinien wybrać maca ze względu na zdrowie psychiczne :mrgreen:
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Miałem i nigdy więcej w życiu, po pół roku wróciłem do Windows, odpalanie terminala za każdym razem jak coś muszę zrobić innego niż przewidział Jobs naprawdę mnie nie bawi.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

U mnie w domu tez sie poniewiera jeden MacBook A1286 na i5.
Troche sie ja nim pobawilem, troche syn (a byl najarany na niego), ostatecznie pozostal jako ciekawostka, nawet syn ktory zajmuje sie nauka programowania (klasa mat-inf) uznal, ze porzadnie postawiony Debian na starym HP'ku sprawdza sie lepiej a jest 30 razy tanszy :) i mozna go bez strachu szargac na obozach naukowych.
I tak sie wala w szafce Mac bezrobotny i nie mam dla niego pomyslu. To jak bizuteria na biurku - czyli niewatpliwie cos ladnego, ale czy to takie super do pracy - nie mam pewnosci.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
ODPOWIEDZ