Phantom 3 na horyzoncie...?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

Uff dobrze ze mam Phantoma 1…prawdziwa jedynke ;)
Choć z tym odlatywaniem to mam wątpliwości czy to w 90% nie z winy użytkowników.
Phantom v1 - no cóż...
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

wylatałem phantomem kilkanaście godzin i nigdy mi nie odleciał.
Z tego co wiem, to tylko phantom 2 ucieka własnie
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Bzdura z tym że tylko P2 ucieka - takie przypadki "odlatywania" już były zgłaszane 1,5 roku temu kiedy w ogóle jeszcze nie było Nazy V2, a co dopiero P2... :roll:

Inna sprawa że P2 jest dużo bardziej popularny niż P1 którego zastąpił...
twistedme

Post autor: twistedme »

Rekic pisze:Bzdura z tym że tylko P2 ucieka - takie przypadki "odlatywania" już były zgłaszane 1,5 roku temu kiedy w ogóle jeszcze nie było Nazy V2, a co dopiero P2... :roll:

Inna sprawa że P2 jest dużo bardziej popularny niż P1 którego zastąpił...
Masz racje, pamiętam jak pierwszy raz kolega powiedział mi o phantomie, dawno, dawno temu i już wtedy się zainteresowałem, bo cena była atrakcyjna. Zacząłem wertować fora i pełno było opowieści o "flyaways".
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

twistedme pisze:
Rekic pisze:Bzdura z tym że tylko P2 ucieka - takie przypadki "odlatywania" już były zgłaszane 1,5 roku temu kiedy w ogóle jeszcze nie było Nazy V2, a co dopiero P2... :roll:

Inna sprawa że P2 jest dużo bardziej popularny niż P1 którego zastąpił...
Masz racje, pamiętam jak pierwszy raz kolega powiedział mi o phantomie, dawno, dawno temu i już wtedy się zainteresowałem, bo cena była atrakcyjna. Zacząłem wertować fora i pełno było opowieści o "flyaways".
Chłopaki ale czy naprawdę uważacie, że to tylko wina sterownika? Czy nie jest tak, że większość tych przypadków nigdy nie miałaby miejsca gdyby użytkownik dał mu możliwość zapamiętania pozycji startowej?(czyt. poczekał za odpowiednią ilością satelit).
Phantom v1 - no cóż...
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Słyszałem kiedyś opowieść Phantomiarza, który włączał zabawkę i startował. Na pytanie, co oznaczają te wszystkie migające diody odpowiadał, że to informacja, że komputer pokładowy pracuje i można lecieć :-D
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Ładziak pisze:Słyszałem kiedyś opowieść Phantomiarza, który włączał zabawkę i startował. Na pytanie, co oznaczają te wszystkie migające diody odpowiadał, że to informacja, że komputer pokładowy pracuje i można lecieć :-D
...w rytm disco polo...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
patryk0490
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 14:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: patryk0490 »

Ładziak pisze:Słyszałem kiedyś opowieść Phantomiarza, który włączał zabawkę i startował. Na pytanie, co oznaczają te wszystkie migające diody odpowiadał, że to informacja, że komputer pokładowy pracuje i można lecieć
Otóż właśnie to! :) A potem taki człowieczek wrzuca film na YT jak to "komputer pokładowy" zwariował i odleciał..."w rytmie disco polo" :lol:
Phantom v1 - no cóż...
Awatar użytkownika
Arche
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arche »

jacekV pisze:
Ładziak pisze:Słyszałem kiedyś opowieść Phantomiarza, który włączał zabawkę i startował. Na pytanie, co oznaczają te wszystkie migające diody odpowiadał, że to informacja, że komputer pokładowy pracuje i można lecieć :-D
pewnie sprzedawca nie przekazał intsrukcji obsługi do mydelniczki :-)
ALIEN 5" | REPTILE CLOUD 149 | SKY SURFER 2000 | EASY GLIDER PRO
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

patryk0490 pisze: Chłopaki ale czy naprawdę uważacie, że to tylko wina sterownika? Czy nie jest tak, że większość tych przypadków nigdy nie miałaby miejsca gdyby użytkownik dał mu możliwość zapamiętania pozycji startowej?(czyt. poczekał za odpowiednią ilością satelit).
Pewnie że nie, chodziło mi to że to nie jest tak że "P2 jest be i sam ucieka", większość przypadków to zapewne błąd "pilota" ;)
Awatar użytkownika
3man
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 08:57
Lokalizacja: Konopnica

Post autor: 3man »

Nie ucieka. Latam sporo odkąd kupiłem tego drona. Zwykle wylatuje 3 pakiety za jednym zamachem i jeszcze ani razu nie miałem sytuacji, w której czułbym że coś z nim jest nie tak. Jednak przed startem nawet gdy latam w tym samym miejscu zawsze robię kalibrację kompasu i oczywiście czekam na max satelitów. Latałem do 2km w poziomie i pionie i tylko raz miałem stresa gdy źle obliczyłem sobie na ile wystarczy bateria gdy poleciałem sobie w górę. Wiadomo w trybie GPS idzie ładnie do góry 6m/s natomiast wraca w dół już tylko 2m/s. I w pewnym momencie zrobiło mi się ciepło gdyż wiedziałem, że elektrownia nie wydoli. Ratowałem się manualem i na szczęście na oparach elektronów bezpiecznie wylądowałem w miejscu startu. Tak poza tym nigdy mnie nie zawiódł. Czytałem na forum info o ucieczkach itp itd. Może kiedyś się to zdarzy jednak jak już pisałem mam tą swoją procedurę startową, której się trzymam i jak na razie...... odpukać w niemalowany monitor, lata ładnie.
To nie prędkość zabija tylko nagłe zatrzymanie.
bogdan
Posty: 50
Rejestracja: sobota 20 wrz 2014, 14:17
Lokalizacja: pomorze

Post autor: bogdan »

ja się zastanawiałem co kupić 1 czy 2
ale jak przeliczyłem cenę baterii koło 5 paczek
to doszedłem do wniosku że 1 czyli fc40 i mam w to miejsce 5 dodatkowych lipoli
i po kilku lotach
test jak wysoko dam radę ,ale tak żeby mi nie zniknął z oczu
no i zniknął heheh stoję jak słup soli na łące nic nie widzę ani nie słyszę ,rozglądam się dokoła czy nikt śię nie śmieje

https://www.youtube.com/watch?v=fMt6RPvD4Ms



oczywiście zimny lekki pot,myśle sobie ku...a phantom 2 koła ,kamerka 1,5 jak ja wrócę do domu z pustym plecakiem
co żona powie ? :shock:
nagle słysze bzyk ale nic nie widzę,po czym zobavzyłem go nad sobą wysoko ,powoli schodził
o kyrie elejson heheheh jakie szczęście mnie ogarnęło :mrgreen:
powiedziałem nigdy więcej hehe
Zdzisek
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2014, 21:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zdzisek »

3man pisze:Nie ucieka. Latam sporo odkąd kupiłem tego drona. Zwykle wylatuje 3 pakiety za jednym zamachem i jeszcze ani razu nie miałem sytuacji, w której czułbym że coś z nim jest nie tak. Jednak przed startem nawet gdy latam w tym samym miejscu zawsze robię kalibrację kompasu i oczywiście czekam na max satelitów. Latałem do 2km w poziomie i pionie i tylko raz miałem stresa gdy źle obliczyłem sobie na ile wystarczy bateria gdy poleciałem sobie w górę. Wiadomo w trybie GPS idzie ładnie do góry 6m/s natomiast wraca w dół już tylko 2m/s. I w pewnym momencie zrobiło mi się ciepło gdyż wiedziałem, że elektrownia nie wydoli. Ratowałem się manualem i na szczęście na oparach elektronów bezpiecznie wylądowałem w miejscu startu. Tak poza tym nigdy mnie nie zawiódł. Czytałem na forum info o ucieczkach itp itd. Może kiedyś się to zdarzy jednak jak już pisałem mam tą swoją procedurę startową, której się trzymam i jak na razie...... odpukać w niemalowany monitor, lata ładnie.
3man - jeśli mogę zapytać - ile to jest max satelitów (więcej niż 6 ?) ? Jak obliczyć bezpieczny powrót na ziemię ? Mam P2V+ v.3 i zastanawiam się jak można najwyżej wylecieć ? Skąd wiemy na jakiej jesteśmy wysokości, jeśli kontakt parametrów skończy się po max 700 metrach - używając oczywiście oryginalnego zestawu i np. komórki z programem ?
MateuszFoto
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: MateuszFoto »

Mnie dojechala wczoraj nowa wersja Phantoma 2, z tego co rzuca sie na pierwszy rzut oka to zmieniony kontroler, ma wbudowana baterie, potencjometr do gimbala i wskaznik poziomu baterii.
Jestem laikiem i potrzebuje pomocy w tematyce (drony, zdjęcia, filmowanie z drona).

Jednak, gdyby ktoś potrzebował pomocy w tematyce foto i obróbki - służę pomocą.
Zdzisek
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2014, 21:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zdzisek »

MateuszFoto pisze:Mnie dojechala wczoraj nowa wersja Phantoma 2, z tego co rzuca sie na pierwszy rzut oka to zmieniony kontroler, ma wbudowana baterie, potencjometr do gimbala i wskaznik poziomu baterii.
Mateusz - to witaj w klubie :) Ja kupiłem w piątek :) i też jestem z BB :) do zobaczenia w terenie :)
ODPOWIEDZ